Jutro spotkanie pod Sejmem ws. nowelizacji ustawy o OZE

Jutro spotkanie pod Sejmem ws. nowelizacji ustawy o OZE
Fot. Gramwzielone.pl (C)

Jutro podkomisja nadzwyczajna sejmowej Komisji Energii i Skarbu Państwa będzie rozpatrywać rządowy projekt nowelizacji ustawy o odnawialnych źródłach energii. Przed Sejmem zbiorą się przedstawiciele sektora OZE, którzy chcą wyrazić poparcie dla procedowanych przepisów.

Ze względu na wagę projektu dla całego sektora odnawialnych źródeł energii przedstawiciele branży, sygnatariusze skierowanego do parlamentarzystów apelu o szybkie przyjęcie nowelizacji i uczestnicy akcji „Popieram OZE”, jutro zgromadzą się pod Sejmem, aby zmobilizować posłów do sprawnej pracy nad nowymi regulacjami.

Zgromadzenie publiczne na rzecz szybkiego przyjęcia nowelizacji ustawy o odnawialnych źródłach energii rozpocznie się jutro o godz. 10.45 pod Sejmem vis a vis głównej bramy, pod pomnikiem AK.

REKLAMA

Procedowanie projektu nowelizacji ustawy o OZE w parlamencie rozpoczęto podczas posiedzenia sejmowej Komisji ds. Energii i Skarbu Państwa, które odbyło się pod koniec ubiegłego miesiąca. Zdecydowano wówczas, że uzgodnieniem przepisów zawartych w tym projekcie zajmie się powołana w tym celu 11-osobowa podkomisja.

REKLAMA

Więcej o efektach pierwszego posiedzenia sejmowej komisji ws. nowych przepisów dla rynku OZE w artykule: Nowelizacja ustawy o OZE. Uwagi URE zostaną uwzględnione.

Celem procedowanej w Sejmie nowelizacji jest zmodyfikowanie zasad systemu aukcyjnego, m.in. poprzez dostosowanie zasad łączenia pomocy publicznej, a także wdrożenie nowych mechanizmów wsparcia w postaci taryf gwarantowanych dla właścicieli mniejszych biogazowni i elektrowni wodnych.

Przeforsowanie tej nowelizacji ma umożliwić wdrożenie kolejnych aukcji i odblokowanie inwestycji na polskim rynku OZE. Przygotowana przez Ministerstwo Energii nowelizacja wymaga jednak wdrożenie poprawek, które wcześniej zasugerowali prawnicy czy Urząd Regulacji Energetyki. Więcej na ten temat w artykule: Posłowie powinni poprawić nowelizację ustawy o OZE. Inaczej zapłacą inwestorzy.

red. gramwzielone.pl