Innogy z dotacją na ponad tysiąc stacji ładowania

Innogy z dotacją na ponad tysiąc stacji ładowania
Fot. innogy
REKLAMA

Niemiecki koncern energetyczny dzięki grantom z federalnego programu budowy stacji ładowania samochodów elektrycznych powiększy swoją infrastrukturę w tym zakresie, która już teraz obejmuje kilka tysięcy lokalizacji.

Przy okazji publikacji wyników finansowych za pierwsze 9 miesięcy tego roku Innogy poinformował o otrzymaniu od rządu Niemiec grantu na budowę 1245 stacji ładowania samochodów elektrycznych, które będą się składać w sumie z 2490 punktów ładowania.

Realizacja całego projektu ma kosztować 7,8 mln euro, z czego 3,1 mln euro innogy dostanie od rządu Niemiec.

To jak dotąd największa dotacja przyznana w ramach federalnego programu rozwoju infrastruktury ładowania samochodów elektrycznych, który realizuje niemieckie ministerstwo transportu i infrastruktury cyfrowej.

W lutym br. na realizację tego programu zgodziła się Bruksela, zatwierdzając pomoc publiczną zaoferowaną przez rząd Niemiec. Budżet programu, którego realizację przewidziano na lata 2017-19, sięga 300 mln euro. Dzięki temu powstać ma 15 tys. stacji ładowania.

innogy informuje, że dzięki pieniądzom od niemieckiego rządu zbuduje stacje w standardzie ładowania 22 kW, które staną w czterech niemieckich landach – Nadrenia-Północna Westfalia, Szlezwik-Holsztyn, Dolna Saksonia oraz Nadrenia-Palatynat.

Niemiecki koncern energetyczny innogy (wydzielony w ubiegłym roku ze struktur RWE) już teraz posiada sieć stacji ładowania, których liczba zbliża się do 6 tys. Większość działa w Niemczech, a kilka stacji ładowania obsługuje w Warszawie polski oddział innogy. Więcej na ten temat w artykule: Rośnie wykorzystanie stacji ładowania samochodów elektrycznych w Warszawie.

Obecnie liczba stacji ładowania w Niemczech przekracza już 10 tys. i w tym roku uległa podwojeniu. W tej liczbie jednak tylko niewiele ponad 500 to stacje szybkiego ładowania, działające w standardzie ponad 22 kW.

W połowie ubiegłego roku niemiecki rząd wdrożył program dopłat do zakupu samochodów elektrycznych. Osoby kupujące auta elektryczne mogą otrzymać dopłatę w wysokości 4 tys. euro. W przypadku samochodów hybrydowych typu plug-in dopłata jest niższa i wynosi 3 tys. euro.

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (2)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
IXI |
Wczoraj w radio była audycja o polskich kolejach, gdzie wyraźnie dano do zrozumienia, że firmy z tej branży nastawione są na dotacje, a przychody z biletów traktują jako marginalne źródło przychodu. Zwykły Kowalski w Polsce dotacji nie dostanie (patrzcie jaka wrzawa jest o 500+). Natomiast wiele firm uczyniło sobie z dotacji niezłe źródło przychodu.
TT |
@IXI Już przestałem na to patrzeć bo mam wrażenie, że dzisiaj piekarz chleba nie upiecze bez dotacji, a rolnik gdyby nie dotacje umarłby na stojąco bo nic się nie opłaca sadzić i hodować.

Giełda OZE

Dzierżawa pod Farmę Fotowoltaiczną

Wydzierżawimy działki niezacienione pod farmy fotowoltaiczne. Teren równy, bez rowów i miejsc zalewo czytaj dalej...

Kredyt

Szukam prywatnego inwestora, który udzieli pożyczki w wysokości 75000 euro do połowy 2019 roku na ni czytaj dalej...

Ring Fundamentowy Vestas V80

Do sprzedania Ring fundamentowy Vestas V80. W razie pytań proszę o kontakt: +48 690 984 216 +48 czytaj dalej...

Kupie projekty PV z wygraną aukcją

Witam, poszukujemy projektów PV z wygrana aukcją zarówno większe pakiety jak i pojedyncze projekty. czytaj dalej...