Nowy wzór wniosku wydanie zielonych certyfikatów

Nowy wzór wniosku wydanie zielonych certyfikatów
Fot. Gramwzielone.pl (C)
REKLAMA

Urząd Regulacji Energetyki opublikował nowy wzór wniosku o wydanie świadectwa pochodzenia energii odnawialnej, który obowiązuje dla energii elektrycznej wytworzonej od 1 lipca br.

Systemem świadectw pochodzenia energii odnawialnej, tzw. zielonych certyfikatów, mogą być objęte instalacje odnawialnych źródeł energii, w przypadku których rozpoczęto wytwarzanie przed 1 lipca 2016 r.

Przyjęta w połowie 2016 r. nowelizacja ustawy o OZE wykluczyła z możliwości wejścia do tego systemu źródła odnawialne uruchomione po tym terminie. Dla takich instalacji możliwość wejścia do publicznego systemu wsparcia daje mechanizm aukcyjny, a w przypadku mniejszych biogazowni oraz hydroelektrowni dodatkowo oferowany jest od połowy ubiegłego miesiąca system taryf FiT (feed-in tariffs) lub FiP (feed-in premium).

Podłączone do sieci dystrybucyjnych mniejsze instalacje o mocy do 50 kW, należące do prosumentów, mogą zostać objęte innym systemem tzw. opustów.

Inwestorzy, którzy rozpoczęli wytwarzanie w systemie świadectw pochodzenia, mogą z niego korzystać do 15 lat, licząc od rozpoczęcia generacji. Więcej o aktualnej sytuacji na rynku zielonych certyfikatów w artykule: Rośnie nadpodaż zielonych certyfikatów. Dlaczego rośnie także ich cena?

Nowy wzór wniosku o wydanie świadectw pochodzenia, który obowiązuje dla energii odnawialnej wytworzonej od 1 lipca 2018 r., jest dostępny pod tym linkiem.

gramwzielone.pl

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

Zobacz również

Komentarze (2)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
hurra |
hurra, juz można pisać komentarze :)
dziwny artykuł |
Przecież ten wniosek w ogóle nie różni się od poprzednich. z czerwca maja czy tez wcześniejszych miesięcy...........

Giełda OZE

Sprzedam miejscówkę pod Vestasa V80

Sprzedam miejscówkę pod Vestasa V80. czytaj dalej...

Pozwolenie na budowę 2x Enercon e-53 - suwalskie

Witam Sprzedam projekt farmy wiatrowej o mocy 1,6MW, wraz z pozwoleniem na budowę. Dwie turbiny Ener czytaj dalej...

Sprzedam projekt pozwolenie na budowę turbiny wiatrowej 1MW

Sprzedam gotowy projekt,pozwolenie na budowę turbiny wiatrowej 1 MW wraz z przyłączem energetycznym. czytaj dalej...