ME chce uruchomić portal dla klastrów

ME chce uruchomić portal dla klastrów
Fot. Gramwzielone.pl (C)
REKLAMA

Ministerstwo Energii wystosowało zapytanie ofertowe dotyczące wykonania internetowej platformy dedykowanej klastrom energii.

Departament Energii Odnawialnej i Rozproszonej w ME wystosował zapytanie dotyczące składania ofert na opracowanie specyfikacji zamówienia w zakresie wykonania platformy internetowej dla klastrów energii zawierającej m.in. mapę klastrów. Wiadomo, że platforma będzie dostępna pod adresem www.klastryenergii.gov.pl.

Oferty ME będzie przyjmować do 27 sierpnia. Szczegóły zapytania są dostępne pod tym linkiem.

Obecnie Ministerstwo Energii prowadzi drugi konkurs, w którym przyzna certyfikaty pilotażowych klastrów.

Wkrótce rozpocznie się również nabór wniosków na unijne dofinansowanie inwestycji w energetykę odnawialną z Programu Operacyjnego „Infrastruktura i Środowisko”, w którym klastrom energii przydzielono osobny budżet w wysokości 50 mln zł. Więcej na ten temat w artykule: Kolejne dofinansowanie na OZE. Osobny budżet dla klastrów energii.

Do pierwszego konkursu dla klastrów energii zgłoszono 115 wniosków, z których 70 przeszło pozytywne pierwszy etap oceny formalnej i zakwalifikowało się do oceny merytorycznej. Podmioty uczestniczące w ocenie merytorycznej miały możliwość prezentacji w siedzibie Ministerstwa Energii koncepcji funkcjonowania i rozwoju swojego klastra.

Ostatecznie Certyfikat Pilotażowego Klastra Energii uzyskały 33 klastry energii z 12 województw. Liderem klasyfikacji został Klaster Energii Zbiornika Czorsztyńskiego.

Które klastry posiadają już certyfikat Ministerstwa Energii? Więcej w artykule: Które klastry wygrały w konkursie Ministerstwa Energii?

gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

Zobacz również

Giełda OZE

Kupię projekty elektrowni wiatrowych, pracujące elektrownie

Kupię projekty elektrowni wiatrowych oraz pracujące elektrownie. czytaj dalej...

Opolskie – pożyczka unijna do 1 mln zł dla inwestorów i instalatorów OZE.

Katana Konsulting zaprasza firmy mikro, małe i średnie do skorzystania z unijnych, więc preferencyjn czytaj dalej...

Dotacje do 90% na oświetlenie LED w firmach w 2019 roku.

Katana Konsulting do końca roku 2018 zaprasza przedsiębiorstwa z całej Polski o aplikowanie o bezzwr czytaj dalej...

FARMY FOTOWOLTAICZNE

Wydżierżawie ziemię 2ha: -kujawsko-pomorskie - miejscowość Brzoza - ziemia klasa 4,5 łąki -100% czytaj dalej...