Prezydent podpisał nowelizację ustawy o OZE. Kiedy wejdzie w życie?

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o OZE. Kiedy wejdzie w życie?
Prezydent Andrzej Duda. Fot. Kancelaria Prezydenta RP
REKLAMA

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o OZE jeszcze w tym samym dniu, w którym przyjął ją Senat. Także w tym samym dniu nowelizacja została opublikowana w Dzienniku Ustaw.

Opracowana przez Ministerstwo Energii nowelizacja ustawy o odnawialnych źródłach energii wejdzie w życie za kilkanaście dni, co daje szanse na przeprowadzenie kolejnych aukcji dla OZE jeszcze w tym roku.

Najpierw, w dniu 7 czerwca br., nowelizacja ustawy o odnawialnych źródłach energii została przyjęta w Sejmie.  Zagłosowało za nią 430 posłów, tylko dwóch było przeciw (Leszek Korzeniowski z PO oraz poseł niezależny Jacek Wilk) i tylko jeden poseł wstrzymał się od głosu (Zbigniew Ziobro).

Natomiast w ostatni piątek – bez poprawek przyjęli ją senatorowie – mimo, że wielu z nich miało zastrzeżenia zwłaszcza do kwestii przywrócenia zasad opodatkowania farm wiatrowych, którą nowelizacja doprecyzowuje. Ostatecznie za przyjęciem ustawy zagłosowało 56 senatorów, 26 było przeciw, a 3 wstrzymało się od głosu.

Tego samego dnia nowelizację podpisał prezydent i od razu opublikowano ją w Dzienniku Ustaw.

Nowelizacja wejdzie w życie – z wyjątkami kilku zapisów – po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia, co nastąpiło w dniu 29 czerwca.

Więcej o najważniejszych założeniach najnowszej nowelizacji ustawy o OZE w artykule: Sejm uchwalił nowelizację ustawy o OZE. Ponadpartyjny konsensus.

Nowelizacja ustawy o OZE w wersji opublikowanej w Dzienniku Ustaw jest dostępna pod tym linkiem.

gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

Zobacz również

Komentarze (11)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
Rolnik |
Jego szybkość w podpisywaniu ustaw zawsze mnie zdumiewała ale tym razem pozytywnie
elektryk |
No to czeka nas wielki inwestycyjny boom w OZE - w skali idącej w dziesiątki miliardów złotych do 2021 roku. I bardzo dobrze - wszyscy na tym zyskamy (branża, branże pokrewne, budżet państwa, lokalne rynki pracy, a także środowisko naturalne).
zwęglona zielona pyra |
Żadnego boomu nie będzie bo zlikwidowano niezależne sadownictw i władza może w ciągu kliku godzin zarządzić nowe prawo działające wstecz i nic nie poradzisz
Henryk |
Nie jestem zadowolony ze rząd tak się ugina i wycofuje ze wszystkich deklaracji które zlorzyl swoim wyborcom .Niczego to dobrego nie wróży wszystko wróci jak bumerang przegrają nawet się nie spodziewają jak to szybko nastąpi
X |
i bardzo dobrze, niech przegrają, czego im z całego serca życzę, a elektryk niech nie chrzani - inwestorzy to nie jest elektorat PIS, ci tylko potrafią brać 500+300 a nie inwestować.
Kujawiak |
@henryk tylko ci przypominam, że to były prezydent w 2008 roku namawia) rolników do inwestycji w OZE na wsi. I co z tego wyszło? Jego brat z kilkoma osobami zablokowali i prawie zabili wszystkie branże oze
elektryk |
@x - nie masz pojęcia co się dzieje w branży i jakie jest ciśnienie na inwestycje, a KODziarskie odmóżdżenie nie pozwala Ci przyjmować innych newsów niż tylko stricte antyrzadowe.. . Ale to dobrze. Im mniej oszołomów w branży tym więcej racjonalnie myślących i liczących inwestorów. Ja ogłaszam start wielkich inwestycji, najpierw w działce instalacji do 500 kW bo tu jest najprościej załatwić wszystkie formalności i widzę już co się teraz na rynku zaczęło dziać...
TwojaTV |
Splywaj pisdzielcu.
elektryk |
@TwojaTW - brawo! Cudowne, merytoryczne podsumowanie dyskusji przez oszołoma ;)
TwojaPV |
TW to twój szefuncio jest, konkretnie Balbina, Elektryku z PGRu pośrodku bagien małopolski :)
TwojaTVP |
idź BMy lepiej sprawdź w sieczkarni :)

Giełda OZE

WindWorld WW 750/52 Kompletna Gondola -Części

Na sprzedaż kompletna gondola WW 750/52 dolne szafy,skrzydła czytaj dalej...

Kupię projekty farm fotowoltaicznych na każdym etapie

Kupimy projekty farm fotowoltaicznych na każdym etapie rozwoju czytaj dalej...

Działka pod fotowoltaikę

Mam do sprzedania lub wydzierżawienia działkę 1,3 ha pod farmę fotowoltaiczną .Działka jest zklokali czytaj dalej...

Nawiążemy współpracę z instalatorami PV

Nawiążemy współpracę z instalatorami na terenie całej Polski. Oprócz instalacji mamy do zaoferowania czytaj dalej...