Prezydent podpisał nowelizację ustawy o OZE. Kiedy wejdzie w życie?

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o OZE. Kiedy wejdzie w życie?
Prezydent Andrzej Duda. Fot. Kancelaria Prezydenta RP
REKLAMA

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o OZE jeszcze w tym samym dniu, w którym przyjął ją Senat. Także w tym samym dniu nowelizacja została opublikowana w Dzienniku Ustaw.

Opracowana przez Ministerstwo Energii nowelizacja ustawy o odnawialnych źródłach energii wejdzie w życie za kilkanaście dni, co daje szanse na przeprowadzenie kolejnych aukcji dla OZE jeszcze w tym roku.

Najpierw, w dniu 7 czerwca br., nowelizacja ustawy o odnawialnych źródłach energii została przyjęta w Sejmie.  Zagłosowało za nią 430 posłów, tylko dwóch było przeciw (Leszek Korzeniowski z PO oraz poseł niezależny Jacek Wilk) i tylko jeden poseł wstrzymał się od głosu (Zbigniew Ziobro).

Natomiast w ostatni piątek – bez poprawek przyjęli ją senatorowie – mimo, że wielu z nich miało zastrzeżenia zwłaszcza do kwestii przywrócenia zasad opodatkowania farm wiatrowych, którą nowelizacja doprecyzowuje. Ostatecznie za przyjęciem ustawy zagłosowało 56 senatorów, 26 było przeciw, a 3 wstrzymało się od głosu.

Tego samego dnia nowelizację podpisał prezydent i od razu opublikowano ją w Dzienniku Ustaw.

Nowelizacja wejdzie w życie – z wyjątkami kilku zapisów – po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia, co nastąpiło w dniu 29 czerwca.

Więcej o najważniejszych założeniach najnowszej nowelizacji ustawy o OZE w artykule: Sejm uchwalił nowelizację ustawy o OZE. Ponadpartyjny konsensus.

Nowelizacja ustawy o OZE w wersji opublikowanej w Dzienniku Ustaw jest dostępna pod tym linkiem.

gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

Zobacz również

Komentarze (11)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
Rolnik |
Jego szybkość w podpisywaniu ustaw zawsze mnie zdumiewała ale tym razem pozytywnie
elektryk |
No to czeka nas wielki inwestycyjny boom w OZE - w skali idącej w dziesiątki miliardów złotych do 2021 roku. I bardzo dobrze - wszyscy na tym zyskamy (branża, branże pokrewne, budżet państwa, lokalne rynki pracy, a także środowisko naturalne).
zwęglona zielona pyra |
Żadnego boomu nie będzie bo zlikwidowano niezależne sadownictw i władza może w ciągu kliku godzin zarządzić nowe prawo działające wstecz i nic nie poradzisz
Henryk |
Nie jestem zadowolony ze rząd tak się ugina i wycofuje ze wszystkich deklaracji które zlorzyl swoim wyborcom .Niczego to dobrego nie wróży wszystko wróci jak bumerang przegrają nawet się nie spodziewają jak to szybko nastąpi
X |
i bardzo dobrze, niech przegrają, czego im z całego serca życzę, a elektryk niech nie chrzani - inwestorzy to nie jest elektorat PIS, ci tylko potrafią brać 500+300 a nie inwestować.
Kujawiak |
@henryk tylko ci przypominam, że to były prezydent w 2008 roku namawia) rolników do inwestycji w OZE na wsi. I co z tego wyszło? Jego brat z kilkoma osobami zablokowali i prawie zabili wszystkie branże oze
elektryk |
@x - nie masz pojęcia co się dzieje w branży i jakie jest ciśnienie na inwestycje, a KODziarskie odmóżdżenie nie pozwala Ci przyjmować innych newsów niż tylko stricte antyrzadowe.. . Ale to dobrze. Im mniej oszołomów w branży tym więcej racjonalnie myślących i liczących inwestorów. Ja ogłaszam start wielkich inwestycji, najpierw w działce instalacji do 500 kW bo tu jest najprościej załatwić wszystkie formalności i widzę już co się teraz na rynku zaczęło dziać...
TwojaTV |
Splywaj pisdzielcu.
elektryk |
@TwojaTW - brawo! Cudowne, merytoryczne podsumowanie dyskusji przez oszołoma ;)
TwojaPV |
TW to twój szefuncio jest, konkretnie Balbina, Elektryku z PGRu pośrodku bagien małopolski :)
TwojaTVP |
idź BMy lepiej sprawdź w sieczkarni :)

Giełda OZE

Dzierżawa pod Farmę Fotowoltaiczną

Wydzierżawimy działki niezacienione pod farmy fotowoltaiczne. Teren równy, bez rowów i miejsc zalewo czytaj dalej...

Kredyt

Szukam prywatnego inwestora, który udzieli pożyczki w wysokości 75000 euro do połowy 2019 roku na ni czytaj dalej...

Ring Fundamentowy Vestas V80

Do sprzedania Ring fundamentowy Vestas V80. W razie pytań proszę o kontakt: +48 690 984 216 +48 czytaj dalej...

Kupie projekty PV z wygraną aukcją

Witam, poszukujemy projektów PV z wygrana aukcją zarówno większe pakiety jak i pojedyncze projekty. czytaj dalej...