Andrzej Piotrowski stracił stanowisko wiceministra energii

Andrzej Piotrowski stracił stanowisko wiceministra energii
Wiceminister energii Andrzej Piotrowski. Fot. Ministerstwo Energii
REKLAMA

Wśród odwołanych dzisiaj przez premiera Mateusza Morawieckiego wiceministrów jest Andrzej Piotrowski, który odpowiadał w Ministerstwie Energii m.in. za obszar związany z energetyką odnawialną, ale także skupiał się w swojej działalności na promowaniu energetyki jądrowej.

Wiceminister Piotrowski pełnił swoją funkcję niemal od początku działalności Ministerstwa Energii, które powołano w rządzie Beaty Szydło po wyborach parlamentarnych z 2015 r. Wcześniej, w poprzednim rządzie PO-PSL kwestiami związanymi z energetyką, w tym OZE, zajmowało się głównie Ministerstwo Gospodarki kierowane przez Janusza Piechocińskiego.

Andrzej Piotrowski w ME nadzorował pracę departamentu energii odnawialnej, rozproszonej i ciepłownictwa, departamentu energii jądrowej, departamentu nadzoru i polityki właścicielskiej, a także departamentu inteligentnych sieci i cyberbezpieczeństwa.

Stanowiska wiceministrów w resorcie energii zachowują – przynajmniej do czasu zapowiedzianej przez premiera Morawieckiego kolejnej redukcji liczby wiceministrów w rządzie – Grzegorz Tobiszowski odpowiedzialny za sektor górnictwa, Tadeusz Skobel odpowiadający za fundusze unijne oraz Michał Kurtyka zajmujący się m.in. obszarem elektromobilności.

Co ciekawe stanowisko wiceministra ma stracić także Piotr Woźny – niedawno powołany na to stanowisko w resorcie przedsiębiorczości i technologii, do którego kompetencji miała należeć walka ze smogiem.

Stanowisko stracił też odpowiedziany w resorcie środowiska za politykę klimatyczną wiceminister Paweł Sałek, co może mieć szczególne znaczenie w kontekście organizacji przez Polskę tegorocznego szczytu klimatycznego ONZ, który pod koniec roku odbędzie się w Katowicach.

Odwołanie Andrzeja Piotrowskiego następuje w kluczowym dla branży OZE momencie, gdy do prac w parlamencie ma trafić przygotowany przez Ministerstwo Energii, długo oczekiwany projekt nowelizacji ustawy o OZE, której przyjęcie ma odblokować wdrażanie nowego mechanizmu wsparcia producentów zielonej energii. Więcej na ten temat w artykule: Projekt nowelizacji ustawy o OZE przyjęty przez rząd. Jest nowa wersja.

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (27)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
rhb |
jednego nieogara mniej chociaż lepiej żeby dziadzio też odszedł - nawet brak satysfakcji bo to i tak nic nie zmieni- pewno na prezesa URE awansuje.Może do PCK razem z Zalewską szykować bazę przed następnymi wyborami.
alladyn-solar-batt |
Krzyż na drogę. Torpedysta OZE nr.1 zwolniony. Ciekawe do jakiej (ktorej) Rady Nadzorczej trafi
Felek |
Lepiej późno niż później. jednego oszołoma mniej. Ale nadal leśne dziadki typu Tchórzewski siędzą za sterami Titanica Węglowego.
Pp |
Jednego idiotę w rządzie mniej.
filatelista |
nie ma kogo żałować
alladyn-solar-batt |
A tym czasem: Niemieckie giganty energetyczne E.ON i RWE postanowiły całkowicie zreorganizować swoją działalność, przygotowując się na rozwój energii ze źródeł odnawialnych i likwidację od 2022 r. elektrowni atomowych w Niemczech. Co postanowiło Polskie ME? _________________________________________________________1. Zlikwidować OZE poprzez zrobienie z Prosumentów przedsiębiorców płacących ZUS, poprzez opodatkowanie obrotu energią VAT, poprzez zmiany IRiESD, ...i kilka innych drobniejszych; 2. Budować elektrownie jądrową za (jak się zdaje min. Tchórzewskiemu) 75 mld zł, choć budowane elektrownie jądrowe w krajach dysponujących już takimi obiektami i stosownym doświadczeniem - kosztuje obecnie 95-120 mld zł. Będzie finansowy ,,cud nad Wisłą'' w rocznicę ,,cudu'' Marszałka Piłsudskiego
alladyn-solar-batt |
3. W związku z powyższym Minister Tchorzewski NIE MÓWI, że pozostałe brakujące dla sfinansowania budowy elektrowni jądrowej 25-45 mld zł ,,dolożyć'' będą musiały kolejne rządy - czytaj opodatkują na ten cel odbiorców energii elektrycznej. Będą oj będą stanowiska pracy dla ,,odwołanych'' wiceministrow.
endrju |
Polecam sprawdzić wyciąg z KRS spółki Solar Fields z siedzibą w Warszawie, a następnie zestawić zawarte tam informacje z oświadczeniem majątkowym pana Piotrowskiego i ustawą o ograniczeniu w prowadzeniu działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne :)
ala |
Co się dziwisz, skoro i Mr Powerpoint parę chałupek gdzieś schował. Jacy oni czyści i nieskazitelni...
skąd on sie wziął |
ktoś musi jednak odpowiadać za powołanie tego Pana na stanowisko wiceministra, za tolerowanie tych bredni, które dało się publicznie usłyszeć. To kogoś kto nie miał wiedzy i wyobraźni, ale w swoim zadufaniu był Panem i władcą nad OZE i całą elektroenergetyką, a ostatnio także ciepłownictwem. Za to co robił wszyscy zapłacą. Najtrudniej się pogodzić z tym, że wykorzystał ludzi i zarobi, a tymczasem ofiary nowelizacji ustawy o OZE, konsumenci energii, prosumenci, naiwni od klastrów i zwykli zbieracze znaczków - zapłacą.
Lipa |
Zobaczymy kim zostanie, doradcą ministra za tą samą pensję. Pokazówka po nagrodach ministrów zrobiona. Słupki w górze, wszystko gra TVP pokaże kolejny sukces.
Ksiądz |
Jednego debila mniej, pewnie go zaraz awansuja do jakiejś spółki skarbu państwa - i nadal będzi epobierał wynagrodzenie z naszych podatków
PolakiBiedakiCebulaki |
@ alladyn-solar-batt - POLSKA RADOMIEM EUROPY! polecam fanpejdz na wiadomym portalu społecznościowym. Czego Ty sie spodziewałeś? Niemcom to my do pięt nie dorastamy!
MojaPV |
Można oceniać jak się komu podoba ale to za jego rządu w PL przybyło całkiem sporo PV. Ja rozumiem, że mlaskanie na wszystko to taki sport narodowy cebularzy ale trochę obiektywizmu też warto wykrzesać...
olik74 |
Ech...naiwniacy. Ta reorganizacja polega na zmniejszeniu liczby wiceministrów, a nie zmniejszeniu zatrudnienia. Krzywousty Mateo nauczył się tego w banku...
Antywęglarz |
Widać , że kolega z ksywką "Moja PV" nie ma , nie miał i nie będzie miał do czynienia z OZE. Cały ten oszalały na punkcie energii odnawialnej resort z tym Tchórzewskim na czele, to jakieś oszołomy, dla których zniszczyć ludzi zajmujących się pożyteczną działalnością gospodarczą to zabawa i przyjemność. Nie spotkałem się w życiu z taką zaciętością i taka manią niszczenia wszystkiego co związane jest z OZE w Polsce. Teraz dopiero, kiedy ci idioci przekonali się , że nie ma innego wyjścia i Polska może zapłacić wielka cenę za brak realizacji celu energii odnawialnej na 2020 rok, podejmują się reanimowania trupa, którego sami zabili. Pogonić całą tę bandę mściwych urzędasów od sterowania najistotniejszym sektorem gospodarki, puki nie wykończyli wszystkiego do cna.
Niecierpliwy bankrut OZE |
Kiedy te oszołomy oddadzą nową ustawę OZE do Parlamentu? Poprzednią s.........syńską o opłacie zastępczej przegłosowali z ciągu jednego dnia. Ich sprawność jest wielka tylko wówczas, kiedy komuś szkodzą lub coś chcą zabić ( w domyśle OZE w Polsce).
MojaPV |
@antywęglarz A komu, poza Tobą potrzebna jest Twoja działalność? Tym, którzy mieliby do niej dopłacać...? wątpię
prosument |
I TAK ZA PÓŹNO !
MojaPV |
Chciałbym żeby wszyscy zrozumieli: pan premier tak postanowił to na pewno będzie dobrze. OZE to samo zło! Tylko węgiel - przekonacie się za kilkanaście lat, że gdyby nie PiS to było by w polsce po szatańsku.
Darek |
Dobrze że UE nie będzie po 2020 roku dawała pieniedzy i dofonansowań na OZE, wtedy polaki biedaki cebulaki, będziecie zmuszeni z własnego hajsu wyskoczyć :)
Czytelnik |
Co by nie mówić to był jednak swego rodzaju wizjoner.
macius |
"zbieraczom znaczków" dziękujemy
sic |
@mojapv weż lepiej szybko wracaj pod latarnie, czekać na swoich kolegów z wiejskiej. Może jakiegoś loda ukręcisz lub naciągniesz kilku biednych ludzi. Ty nasz wielki lobbysto z Koziej Żopy Dolnej.
Małpa z brzytwą |
Spółki energetyczne mocno tanieją na giełdzie. Wszystko przez jedną wypowiedź ministra Tchórzewskiego _______________________________________________________ Jeszcze w tym miesiącu możliwe jest, że rząd podejmie decyzję o budowie elektrowni jądrowej - powiedział w poniedziałek minister energii Krzysztof Tchórzewski. We wtorek na jego słowa mocno zareagowali inwestorzy giełdowi. _______________________________________________________ ,,- W tym miesiącu możliwe jest rozstrzygnięcie w sprawie inwestycji w energetykę jądrową. Wszystkie nasze analizy pokazują, że w tym kierunku musimy pójść – powiedział minister Tchórzewski podczas Welconomy Forum w Toruniu.'' _______________________________________________________ Sprecyzował przy tym, że zostanie wybrana odpowiednia „konstrukcja finansowa” dla tej inwestycji. Rząd będzie odgrywał tutaj zatem dużą rolę. - Jeśli będzie decyzja o potrzebie zaangażowania się państwa w ten projekt, to wtedy decyzje będą podejmowane na Radzie Ministrów - dodał. _______________________________________________________ Już tylko te słowa mogły zaniepokoić inwestorów – budowa elektrowni atomowej to ogromne koszty, które w dużym stopniu spadną na kontrolowane przez państwo koncerny energetyczne. W związku z tym o sutych dywidendach można już zapomnieć. Tchórzewski to zresztą przypomniał, mówiąc w Toruniu, że nie jest zwolennikiem dużych dywidend ze spółek energetycznych. _______________________________________________________ W lutym inwestorów bardzo wystraszył pomysł włączenia Orlenu w budowę elektrowni jądrowej. _______________________________________________________ Inwestorzy zareagowali bardzo żywo na słowa ministra. Akcje PGE, największego polskiego koncernu energetycznego potaniały we wtorek na GPW o 4,18 proc., Enea stracił 3,81 proc., Tauron 3,41 proc., a Energa 2,55 proc. _______________________________________________________ Akcje spółek energetycznych kontrolowanych przez państwo tracą od mniej więcej pół roku i jest to związane głównie z pomysłami rządu związanymi z włączeniem je w budowę polskiej atomówki oraz zmniejszeniem wypłacanych przez nie dywidend – te mają pójść na duże inwestycje.
woytek |
Przecież on nigdzie nie odejdzie, pasożyt zostanie teraz doradcą z dwa razy taką pensją!
zeusgromowładny |
czy tu wszyscy zapomnieli ze gwoźdź do trumny OZE przybił Rudy ? Przecież to za jego nierządu bigenergy zagarnęło wsparcie dla OZE robiąc zalegalizowany przekręt na miliony , nazywany WSPÓŁSPALANIEM i OPŁATĄ ZA BILANSOWANIE

Giełda OZE

Kupię projekt elektrowni fotowoltaicznej z PNB i wygraną aukcją.

Kupię projekt elektrowni fotowoltaicznej z PNB i wygraną aukcją. Zainteresowani sprzedażą proszę pod czytaj dalej...

Firma poszukuje działek pod projekty PV

Firma KRD Global Group poszukuje działek do wydzierżawienia pod projekty fotowoltaiczne w całej Pols czytaj dalej...

V80/ 2 MW

Vestasy V-80, 2MW, sprzedamy czytaj dalej...

Micon 500+600kW+750kW

Micony 500, 600kW, DeWind 500kW, Wind World 750kW, do sprzedazy i demontazu do stycznia 2019 czytaj dalej...