K. Tchórzewski: RM przyjmie projekt nowelizacji ustawy o OZE

K. Tchórzewski: RM przyjmie projekt nowelizacji ustawy o OZE
Minister energii Krzysztof Tchórzewski. Fot. Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, flickr cc
REKLAMA

Mimo zapowiedzi o planach przyjęcia projektu nowelizacji ustawy o OZE podczas wczorajszego posiedzenia Rady Ministrów, projekt nadal nie trafił na posiedzenie rządu. Powód opóźnienia wyjaśnił minister energii Krzysztof Tchórzewski.

Ostatnio procedowany od wielu miesięcy projekt nowelizacji ustawy o OZE, od której wdrożenia zależy uruchomienie kolejnych aukcji, został przyjęty przez Komitet Stały Rady Ministrów, a wczoraj miał go przyjąć rząd, umożliwiając tym samym skierowanie nowego prawa dla energetyki odnawialnej do prac w parlamencie.

We wczorajszej wypowiedzi dla TVP Info minister energii Krzysztof Tchórzewski zapewnił, że niezajęcie się wczoraj projektem nowelizacji ustawy o OZE przez Radę Ministrów wynikało z niezakończonych jeszcze uzgodnień międzyresortowych.

Krzysztof Tchórzewski ocenił, że te uzgodnienia powinny zostać sfinalizowane do czasu następnego posiedzenia Rady Ministrów, która powinna wówczas przyjąć projekt nowelizacji.

Sprawa jest dosyć pilna, dlatego że może nam grozić niewykonanie naszych zobowiązań w stosunku do Komisji Europejskiej (...). Dlatego pewne rzeczy trzeba przyspieszać, pewne też rozwiązania, które spowodują, że będziemy mieli tych inwestycji wystarczająco dużo – Polska Agencja Prasowa cytuje wczorajszą wypowiedź ministra energii dla TVP Info.

Szef ME zaznaczył, że potrzebna jest budowa zwłaszcza dużego potencjału elektrowni fotowoltaicznych i biogazowych.

Mimo, że projektem nowelizacji ustawy o OZE nie zajęła się wczoraj Rada Ministrów, jego długo oczekiwana, aktualna wersja została opublikowana przez Rządowe Centrum Legislacji.

Jakie najważniejsze zapisy znalazły się w aktualnym projekcie nowelizacji ustawy o OZE? Więcej na ten temat w artykule: Nowelizacja ustawy o OZE. Wiadomo, jakie będą warunki tegorocznych aukcji.

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (12)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
alladyn-solar-batt |
Za każdym podejściem farsa. Jeśli kompromitację można doprpwadzić do perfekcji to Tchorzewski winien mieć zmienione nazwisko na Kompromitalski.
Ted |
Może to dobra koncepcja - brać pieniądze podatnika za wlasną pensję i co 2 tygodnie ogłaszać, że ,,w najbliższym czasie.......coś tam, coś tam''
AlfaK2 |
Ciekawe czy smog w polsce też sam zniknie - tak jak znikają w Polsce inwestorzy uprzednio nastawieni na budowę OZE
ZZ |
Jeszcze niedawno Pan Tchórzewski zapewniał cel produkcji energii z OZE na 2020 rok jest niezagrożony. Mam nadzieje że poda się teraz do dymisji.
inwestor z 2014 rok |
W projekcie nowelizacji jest mowa o zmianie opodatkowania elektrowni wiatrowych od 01 01 2018 i prawo ma zadziałać wstecz a co z podatkiem za cały 2017 rok? czy zostawią to do walki w sądach? a
alladyn-solar-batt |
W projekcie nowelizacji jest mowa o zmianie opodatkowania elektrowni wiatrowych od 01 01 2018 i prawo ma zadziałać wstecz - nie ma nic gorszego jak prawo dzialające wstecz. Nawet takie, które byłoby korzystne
MarcinzChotomowa |
@AlfaK2 smog w Polsce nie zniknie nawet jeśli 100% energii elektrycznej wyprodukujesz z oze. Ponieważ energetyka ma udział mniejszy niż 10% wśród przyczyn powstawania smogu.
Ksiądz |
Sprawa jest dosyć pilna, dlatego od roku nic nie romimy tylko kasujemy wasze podatki durne polaczki :)
Sołtys |
Politycy od lat w polsce mają głeboko w du....ie podatnika swojego, dlatego w tym kraju nigdy się nic nie zmieni.
analityk |
każda gmina a jest ich 2469 może mieć swoją elektrownię PV o mocy 1MW, zajmuje mało miejsca jakieś 65a + miejsce wokół niech będzie 1ha, kosztuje ok 6mln zł. Razem wychodzi 2469MW, czyli prawie 2,5GW mocy dostępnej w szczytowym zapotrzebowaniu w lecie. Większą moc elektrowni PV można zbudować w woj. lubelskim, świętokrzyskim i północnych częściach woj. małopolskiego i podkarpackiego (lepsze nasłonecznienie)
rtomala |
najpierw sciema o wegiel a teraz pitolenie ze komisja
PVSOL |
Panie Ministrze trzymam kciuki! działajcie z przyjęciem ustawy

Giełda OZE

Atrakcyjne finansowanie budowy farm fotowoltaicznych i wiatrowych

Pragnę przedstawić możliwość alternatywnego pozyskania finansowania z funduszy kapitałowych. Fundusz czytaj dalej...

Ekipy do montażu PV województwo kujawsko-pomorskie

Poszukuję ekip do montażu na cały październik, praca w województwie kujawsko-pomorskim. Projekt para czytaj dalej...

Oferta sprzedazy PV 1MW+wygrana aukcja 387 PLN/MW + grunt

Oferta sprzedazy PV☼1MW+wygrana aukcja 387 PLN/MW + grunt Sprzedamy 100% udziałów w spółce celowej, czytaj dalej...

Sprzedam projekt PV 1mw woj. podlaskie

Sprzedam projekt pv z pozwoleniem na budowę na terenie woj. podlaskiego o mocy 1 MW czytaj dalej...