ME wraca do koncepcji budowy elektrowni jądrowej?

ME wraca do koncepcji budowy elektrowni jądrowej?
Wiceminister energii Andrzej Piotrowski. Fot. Ministerstwo Energii
REKLAMA

Jak dotąd Ministerstwo Energii jednoznacznie nie określało, czy będzie kontynuować forsowany przez poprzedni rząd plan budowy elektrowni jądrowej. Teraz komunikaty wysyłane ze strony ME sugerują, że tak właśnie się stanie.

Szukamy optymalnego miksu energetycznego na kolejne lata. Musimy odbudować moce konwencjonalne – poinformował podczas kongresu PowerPol wiceminister energii Andrzej Piotrowski, informując, że ME chce w tym roku „wstępnie określić” krajowy miks wytwarzania.

Wiemy, że trzeba odnowić możliwości wytwarzania konwencjonalnego. Trzeba odnowić 7-9 GW w oparciu o źródła konwencjonalne – mówił dzisiaj wiceszef ME (cyt. za PAP).

W kontekście budowy mocy opartych na węglu wiceminister Piotrowski zauważył, że „konieczna może być budowa elektrowni jądrowej”, dodając, że będzie to „oczywistą konsekwencją polityki dotyczącej emisji”.

Jednocześnie wiceminister Piotrowski odniósł się podczas kongresu PowerPol do opublikowanych wczoraj przez resort energii wyników zleconego przez ME sondażu nt. poparcia Polaków dla energetyki jądrowej. Więcej na ten temat w artykule: ME: rośnie poparcie Polaków dla elektrowni jądrowej.

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (6)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
azza |
A ja widzę na horyzoncie nawą opłatę stałą w rachunkach za energię - opłata na budowę elektrowni atomowej ! Ciemnemu ludowi wmówi się jak zwykle, że jest to wina OZE i UE, która nie chce polskiego ekologicznego węgla !
Anza |
Budowa takiej elektrowni zajmie lata i pochłonie mnóstwo pieniędzy. Przy aktualnym zapotrzebowaniu na Uran to starczy go na około 90 lat (produkcja stale spada). To nie jest ropa ,że od 40 lat się mówi o tym ,że za 40 lat się skończy surowiec tu problem istnieje naprawdę. Po wybudowaniu w zależności od technologi mogłoby by się okazać ,że surowiec jest jednak zbyt drogi i powstałby problem jak z naszymi kopalniami co skończyłoby się zamknięciem elektrowni. Taka elektrownie należało budować wtedy kiedy inni też budowali a teraz Ci inni zaczynają odchodzić od atomówek to Polacy widzą w tym szansę. Brakuje tu pragmatyzmu.
anonim |
proponuje przesiedlić tego pana w okolice tej elektrowni po wybudowaniu, wtedy się będę czuć bezpiecznie
zik |
Jeden wielki chaos-a od 2018 energia odnawialna będzie tylko z geotermii-Rydzyk Holding
pros |
Nie chodzi o to by złapać króliczka, ale gonić go. Obejrzyjcie sobie jeszcze raz film Miś, gdzie Prezes tłumaczy dlaczego MIŚ musi być wielki i drogi. Atomowy MIŚ będzie najdroższy na świecie.
wert |
Jedyna sensowna przyczyna budowy elektrowni atomowej to wytworzenie przy okazji materiału radioaktywnego do budowy polskiej bomby atomowej. Natomiast stricte tylko do produkcji energii elektrycznej to jest chory pomysł.

Giełda OZE

Przyłącze dla Pv 350 mw

Posiadamy do sprzedania wolne moce przyłączeniowe na Ukrainie wraz z działką pod PV . Wielkość przy czytaj dalej...

Szukamy działek do wydzierżawienia pod Farmy Fotowoltaiczne PV

Wydzierżawimy działki pod farmy fotowoltaiczne PV. Wymagana powierzchnia działki min 2 ha oraz brak czytaj dalej...

Firma monterska

Doświadczona ekipy monterskie nawiążą współpracę przy montażach systemów fotowoltaicznych. Zapraszam czytaj dalej...

ZLECĘ PRZYGOTOWANIE PROJEKTÓW PV

Zlecę development projektów farm fotowoltaicznych do 1 MW od wyszukania lokalizacji do pozwolenia na czytaj dalej...