Na Wyspach powstaną farmy PV bez subsydiów. Dzięki umowom PPA

Na Wyspach powstaną farmy PV bez subsydiów. Dzięki umowom PPA
Fot. Wirsol
REKLAMA

Deweloper farm fotowoltaicznych Wirsol poinformował o zakupie w Wielkiej Brytanii dwóch dużych projektów fotowoltaicznych, które zostaną zrealizowane jeszcze w I połowie 2018 roku wyłącznie na zasadach rynkowych, dzięki zawartym umowom PPA.

Wirsol Energy poinformował o zakupie i planach rozpoczęcia budowy już w styczniu 2018 r. projektów farm fotowoltaicznych w Essex i Norfolk. Moc pierwszego wynosi 7 MW, a drugiego 9 MW.

Uruchomienie tych inwestycji będzie możliwe nie dzięki gwarancjom czy preferencjom w ramach rządowych mechanizmów wsparcia energetyki odnawialnej, ale dzięki wynegocjowanym na rynku długookresowym umowom na sprzedaż energii (Power Purchase Agreement, PPA). Po ich zawarciu i uruchomieniu produkcji energii będzie ona sprzedawana na postawie uzgodnionej bilateralnie ceny.

Oba projekty wejdą w skład liczącego 150 MW portfolio projektów fotowoltaicznych, które w Wielkiej Brytanii w ciągu najbliższych 12-18 miesięcy ma zrealizować Wirsol. W każdym przypadku energia ma być sprzedawana na zasadach ustalonych na rynku, bez jakichkolwiek subsydiów.

Jak zaznacza Wirsol, wszystkie inwestycje będą finansowane poprzez dług, a każdy projekt zakłada opcję doposażenia instalacji fotowoltaicznych na późniejszym etapie w magazyny energii.

Wirsol to jeden z aktywniejszych deweloperów na rynku brytyjskim solarnym. W tym roku sprzedał funduszowi Rockfire Capital zrealizowanych przez siebie na Wyspach 19 farm fotowoltaicznych o łącznej mocy około 105 MW, których jednostkowa moc wynosi od 2,5 MW do 20,5 MW i które są objęte brytyjskim systemem zielonych certyfikatów.

O tym samym deweloperze ostatnio w branży fotowoltaicznej zrobiło się głośno po tym, jak zapowiedział budowę również na Wyspach i również bez subsydiów wielkiej farmy fotowoltaicznej o mocy 350 MW. Więcej o tym projekcie w artykule: 350 MW bez subsydiów w W. Brytanii. Realny plan?

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu

Giełda OZE

ORKAN ??? No problem... zestawy hybrydowe on/off grid 11xTRINA SOLAR 270W +SKYMAX Hybrid 3kW AC

Orkan Fryderyka czy inny zerwał przewody energetyczne? Brak prądu... ..UPS przestał działać? Aby zab czytaj dalej...

Sprzedam moduły PV: Suntech Recom Amerisolar

Sprzedamy moduły PV uznanych producentów . Jesteśmy bezpośrednim importerem. Poszukujemy przedstawic czytaj dalej...

Pellety z luski slonecznika

Jestesmy produkcji pelet luski slonecznika, luski slonecznika jest najlepszy w swojej klasie. jego r czytaj dalej...

GWARANCJE POCHODZENIA -Sprzedam

Sprzedam gwarancje pochodzenia z OZE. czytaj dalej...