Szczegóły oferty Geo Solar dla klientów Ikei. Instalacje średnio za 4,5 tys. zł/kWp

Szczegóły oferty Geo Solar dla klientów Ikei. Instalacje średnio za 4,5 tys. zł/kWp
Fot. IKEA
REKLAMA

Konkurencyjna cena oraz możliwość zainwestowania w system fotowoltaiczny bez wkładu własnego przy korzystnym oprocentowaniu. Nowa oferta Ikei realizowana we współpracy z firmą Geo Solar może wyznaczyć nowe standardy na polskim rynku fotowoltaicznym, przy okazji mocno napędzając jego rozwój. 

Polska z pewnością nie jest potęgą jeśli chodzi o potencjał instalacji fotowoltaicznych. Mimo to Ikea zdecydowała się uruchomić w naszym kraju – jako czwartym na świecie po Wielkiej Brytanii, Szwajcarii i Holandii – sprzedaż domowych instalacji fotowoltaicznych.

Oferta, która od dzisiaj jest dostępna w polskich sklepach Ikei, może być rewolucją dla krajowego rynku fotowoltaicznego. O ile Ikea we współpracy z Geo Solar może przejąć część klientów działającym do tej pory na rynku firmom z sektora PV, mogą one na tym również skorzystać, a pojawienie się ekspozycji z modułami fotowoltaicznymi w sklepach Ikei to doskonała akcja promocyjna i edukacyjna, która może tylko poszerzyć grono zainteresowanych montażem domowych instalacji fotowoltaicznych, sprawiając przy tym, że wzrośnie odsetek Polaków odróżniających panel fotowoltaiczny od kolektora słonecznego.

Ikea wybrała na partnera w zakresie sprzedaży i montażu instalacji fotowoltaicznych firmę Geo Solar – do tej pory mało znaną na polskim rynku solarnym, ale wchodzącą w skład znanego i bardzo aktywnego w ostatnich latach na polskim rynku OZE dewelopera farm wiatrowych Geo Renewables.

Fotowoltaiczna oferta w sklepach Ikei w naszym kraju już jest dostępna, a Geo Solar udostępnia na swojej stronie internetowej kalkulator umożliwiający prosty dobór i konfigurację instalacji fotowoltaicznej dla potrzeb i warunków konkretnego gospodarstwa domowego. Użytkownik kalkulatora finalnie otrzyma przybliżoną cenę instalacji oraz kalkulację oszczędności generowanych dzięki autoknsumpcji produkowanej energii w okresie eksploatacji liczonym na 25 lat.

Komponenty instalacji

Geo Solar podaje, na jakich komponentach będzie realizować instalacje dla klientów Ikei. Moduły fotowoltaiczne dostarczy jeden z największych producentów na świecie, wywodzący się z Chin Canadian Solar. Będą dostępne w dwóch wariantach, tradycyjnym i z czarną ramą – w obu przypadkach o mocy 280 Wp.

Na moduły ma przysługiwać 10-letnia gwarancja produktowa oraz 25-letnia gwarancja na zachowanie 80 proc. uzysku energii.

Moduły fotowoltaiczne mogą być obsługiwane przez falowniki firm Zeversolar, należącej do największego producenta falowników na świecie SMA, lub przez sprzęt zaliczanego do czołowej półki producentów falowników izraelskiego producenta SolarEdge. W pierwszym przypadku gwarancja produktowa wynosi 10 lat, a w drugim 12 lat.

Instalacja fotowoltaiczna będzie montowana na konstrukcji polskiego producenta Baks z Karczewa, który ma w ofercie konstrukcje zarówno dla dachów płaskich jak i skośnych, a także pod instalacje gruntowe. Tych ostatnich Ikea nie będzie jednak oferować. Gwarancja na konstrukcję wynosi 10 lat, a na montaż 5 lat.

W ofercie nie jest uwzględnione wykonanie instalacji odgromowej.

Cena

Ceny wskazywane przez Geo Solar uwzględniają 15-procentowy rabat przyznawany posiadaczom karty Ikea Family, której wyrobienie jest tylko formalnością, a także ujmują 8-procentowy VAT obowiązujący w przypadku montażu systemów fotowoltaicznych na dachach domów (w przeciwieństwie do instalacji na innych powierzchniach, w przypadku których VAT wynosi 23 proc.).

Jak zapewnia Geo Solar, przeciętna cena instalacji fotowoltaicznych – które są oferowane w wersji od 6 do maksymalnie 54 modułów fotowoltaicznych – ma wynosić 4,5 tys. zł/kWp (w tym 8 proc. VAT).

Czym większa moc instalacji, tym niższa cena jednostkowa za zainstalowany kWp. Najtańsza instalacja pod klucz w wersji z 6 modułami fotowoltaicznymi o łącznej mocy 1,68 kWp ma kosztować ok. 10-11 tys. zł, czyli ok. 6-6,5 tys. zł/kWp.

W cenie instalacji jest wliczony 5-letni zdalny monitoring uzysków energii i serwis instalacji. Oferta Geo Solar na razie nie uwzględnia opcji ubezpieczenia.

Z czego mogą wynikać różnice w finalnej cenie instalacji – oprócz jej mocy?

Różnica ma wynikać m.in. z tego, czy zastosujemy standardowe monokrystaliczne moduły czy moduły z czarną ramą. Zastosowanie tych drugich ma podnieść cenę – według informacji przekazanych portalowi Gramwzielone.pl przez Geo Solar – o około 5 proc.

Kolejna różnica w cenie wynika z doboru falowników. Zastosowanie tańszych falowników Zeversolar zmniejszy ogólną cenę według Geo Solar o około 7-8 proc.

Ponadto wyższy koszt , według Geo Solar wynoszący około 2-3 proc. całkowitej ceny, wiąże się z wykonaniem instalacji na dachu płaskim.

Kredyt do 100 proc. kosztów

Atrakcyjność nowej oferty Ikei podnosi możliwość sfinansowania instalacji fotowoltaicznej z preferencyjnego kredytu realizowanego przy współpracy z obsługującym klientów Ikei bankiem Ikano. Ogromy plus to brak konieczności wniesienia wkładu własnego i pokrycie z kredytu do 100 proc. kosztów inwestycji. Ponadto korzystne jest oprocentowanie na poziomie ok. 5-6 proc.

Do wyboru jest kredyt z oprocentowaniem stałym lub zmiennym. W pierwszym przypadku kredyt jest przyznawany na 6 proc. na okres od 12 do 60 miesięcy. Kredyt ze zmiennym oprocentowaniem jest przyznawany od 60 do 180 miesięcy i w tym przypadku oprocentowanie jest uzależniony od stóp procentowych funkcjonujących na rynku. Jak zapewnia Geo Solar, w tym przypadku oprocentowanie powinno wahać się między 5 a 6 proc.

Popularyzacja – co istotne – dobrze wykonanych instalacji fotowoltaicznych za sprawą Ikei może tylko pomóc polskiemu rynkowi fotowoltaicznemu, przysparzając nowych klientów działającym na nim firmom instalacyjnym.

Kluczowe znaczenie w tym zakresie będzie mieć – musząca iść w parze z niską ceną wskazaną w tytule – jakość wykonanych instalacji i obsługi klienta. Tylko zadowoleni użytkownicy domowych systemów fotowoltaicznych przekonają do podobnych inwestycji swoich znajomych i sąsiadów.

Jak wygląda oferta z zakresu fotowoltaiki, którą Ikea wdrożyła w innych krajach? Więcej na ten temat w artykule: Geo Solar wykona instalacje fotowoltaiczne dla klientów Ikei w Polsce.

red. gramwzielone.pl

Zobacz również

Komentarze (58)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
neo |
Skończy się złodziejstwo pasożytów, co szukają naiwniaków po 6 tysi za 1 kW
rozsądny |
tak neo - masz rację - masa naiwniaków kupi sprzęt, który nie poszedł w Anglii, bo tam te rewelacyjne produkty zostały wycofane z oferty firmy, a co do złodziejstwa - hmm bardzo odważne słowa - mam nadzieję, że jesteś jednym z instalatorów pracujących dla Ge... i cieszysz się z tej super okazyjnej współpracy jaką wykroili dla instalatorów - popracuj trochę za tą stawkę i miej odwagę wrócić tu z rzetelnymi informacjami
End |
Neo...ten z Matrixa?....chyba połknąłeś czerwoną tabletkę co?;)
zby |
do neo: najpierw sprawdź po ile Ikea sprzeda ci instalację do twojego domu, a dopiero potem obrażaj innych. Jakbyś czytał ze zrozumieniem powyższy artykuł, nie pisałbyś głupot.
OZEowiec |
Sprzęt z pewnością nie z pozostałości z Anglii. Solar Century w UK stosuje inne komponenty. Każdy partner IKEA dobiera własny sprzęt. Oferta w jednym kraju nie ma nic wspólnego z ofertą w innych krajach.
rex |
Chińskie panele Canadian Solar to żadna rewelacja stąd niska cena.
EcoFan |
@ rex: a powiedz mi rex skąd są najwięksi czołowi producenci modułów PV?!
tata |
A są jakieś rewelacyjne panele na rynku ???
falf |
Strasznie kiepski sprzęt... Zeversolar, Canadian, randomowa konstrukcja, niedoświadczony monter. Będzie klapa.
rex |
EcoFan: to że ktoś jest największym Chińskim producentem nie oznacza od razu jakości. A najwięksi Chińscy producenci z Tier 1(większość z listy) mają aktualnie kiepską sytuację finansową ze względu na nadpodaż produkcji w Chinach.
tata |
odpowie ktoś jakie są dobre panele ?
EcoFan |
@rex sam zaznaczyłeś TIER 1. czyli górna półka producentów jak coś może być za przeproszeniem gówniane a być w tier 1 Bloomberg New Energy Finance. To taki oksymoron. Na szybko znalazłem listę za Q1 z 2016 oczywiście nieoficjalną http://coffssolarenergy.com.au/latest-tier-1-solar-panel-list/
Siliton |
Zgodnie z tym co podaje GlobEnergia instalacja 4,48kWp po rabacie ma kosztować 24tys. zł brutto. Czyli 5357 zł brutto za 1kWp, a netto 4960 zl. Czyli standard na rynku, a można nawet zrobić to taniej na dobrym sprzęcie.
eko-it.eu |
@ tata - trudno określić co dla kogo znaczy dobre, patrząc jednak na wydajność to obecnie LG ma niezłe panele, a i cena nie zabija, ale to rzecz jasna kwestia zależna od portfela inwestora
Zosia.Samosia |
Wie ktoś czy można po prostu kupić moduły w Ikea i samemu zainstalować ? Czy producenci w przypadku samodzielnej instalacji dają taką sama gwarancję jak gdy instaluje firma ?
. |
Oferta oczywiście obejmuje ubezpieczenie składające się z kilku czynników. Kluczowa w ofercie jest niska cena połączona z jakością osługi i kredytem. No i kompleksowość. Ale o tym wszystkim pisaałem pół roku temu. Oczywiście nikt nie wierzył. A za niedługo bardzo ciekawa nowelizacja ustawy OZE , gdzie między innymi cd zmian dla klastrów, taryfy gwarantowane dla 6 technologii do 500 kW, doregulowanie bilansowania międzyfazowego i mocy biernej.
Zosia.Samosia |
No dobra juz sama znalazłam - NIE MOŻNA ! :-)
. |
Identyczna oferta jak w GEO/IKEA pojawi się również lokalnie w kilkudziesięciu innych miejscach w Polsce i będzie dostępna z wynajmem długoterminowym pompy ciepła i samochodu elektrycznego. Przy czym możliwa też będzie opcja nie kupowania w ogóle PV i pompy, a korzystania z tańszej energii. Natomiast samochód elektryczny ( 2 modele ) tylko w wynajmie długoterminowym ( od 1 roku ) . W przypadku oferty na kupno PV będzie zaoferowany bardzo fajny mechanizm marketingowy , np w danym powiecie pojawi się oferta np na 1000 instalacji do 10 kWp. Do zrealizowania w ciągu 24 miesięcy. I ten kto złoży zamówienie najszybciej otrzyma największy rabat, oraz będzie mógł liczyć na lepsze warunki wynajmu samochodu. Ten kto złoży zamówienie później już rabat będzie mniejszy lub w ogóle. Choć cena i tak 4.500 zł brutto.
. |
Poszukuję paneli mono powyżej 300 W, lub więcej Podać cenę netto powyżej 2 MW. Cena w Polsce.
. |
@ Siliton - 5.357 brutto MINUS karta rabatowa Ikea 15 = 4.553 zł
Andrzej67 |
moim zdaniem oferta jest super na papierze ale bardzo jestem ciekaw jak GEO sobie z tym poradzi w samych instalacjach... ciekawe kto to w ogóle wykona - pracownicy GEO czy jacyś podwykonawcy ?
PV |
Mamy w ofercie panele mono 300W: LG300S1C-A5 lub AEG 300Wp AS-M605-300. Zapytanie proszę przesłać na maila: handel@pvenergia.com.pl
Igor SunPower |
@ tata rewelacyjne są panele SunPower, ale cena jest niestety trochę nie na warunki polskie...
realny |
bedzie totalna klapa. 4500 to fantazja cena. to chyba promocja dla naiwniaków. JAKOS taka sama jak mebli. W biurze rozpadają sie po roku.
Gf |
Fajny panel to na przykład bisun SolarWorld. Dwustronny
KOSO |
Fajnie brzmi dla laika. Ja owym tez bylem. Sprawność sprzętu i jakość ma trochę do życzenia.Czasy z "Tanio" powoli mijają. Nigdy więcej nie będę kupował dwa razy!
EMIN |
Na ta ilosc 2 MWp z 300/310 Wp - to prosze o kontakt. Produkt z UE. Pozdrawiam. z_smetana at wp.pl
. |
Poszukuję paneli mono powyżej 300 W, lub więcej Podać cenę netto powyżej 2 MW. Cena w Polsce. POWYŻEJ 300 Wp !!!
EMIN |
Jesli poszukujesz jeszcze te Mono > 300 W to napisz priv. z_smetana at wp.pl pozdrawiam
jj |
@tata Np. Sharp,jedna z najstarszych firm na rynku.. Mają nowy moduł 256W(48 ogniw) o sprawności 19,8%.
IXI |
Używam Sharpy 290 Wp ale nowy model 256 Wp wygląda jeszcze lepiej. Właśnie odkładam pieniądze na nie. Cena wysoka lecz ostatnio nieco drgnęła w dół, więc zanim uzbieram odpowiednia kwotę, stanieją na pewno poniżej tysiąca złotych brutto.
recost |
SunPower E20 327W 236€ netto 704 szt kontener
jj |
@IXI Sharpy Back Contact 256W NQR256A już można poniżej 1000 PLN brutto kupić. Daj znać na soplus@wp.pl
daro |
panele mono powyżej 345 W przy 2 MW cena 0,38 EUR/W intratec @ wp.pl
rk |
Wszystko pięknie ,ale Ikea na nasz rynek powinna mieć w ofercie również polskie panele PV oraz falowniki obok tych zagranicznych.
IXI |
Polskich producentów paneli PV mamy kilka. Ale z polskimi falownikami jest licho. Do jednej firmy, która reklamowała się kiedyś nawet na portalu Gram-w-zielone, nie można się w ogóle dodzwonić. Polecić za to mogę firmę PSPower, gdzie zakupiłem aż 4 sztuki inwerterów off-grid z ciekawą opcją kompensacji mocy z panela PV w czasie rzeczywistym. Tak popularne (i moim zdaniem wcale nie najlepsze) produkty firmy SinusVolt Polska, to czysta chińszczyzna.
. |
A jacy są polscy producenci paneli ?
info@plc-electric.pl |
Z paneli 290-300 W to najlepiej wychodzi LG cały czarny lub qcell Tier 1 , wysoka wydajność i estetyczność oraz wysoka wydajność po 25 latach. zainteresowanych zapraszam do kontaktu
eko-it.eu |
@ Zosia.Samosia - odezwij się to pomogę
IXI |
Z polskich producentów paneli PV mamy: Bruk-Bet (ci od lania betonu), Selfa, EasySolar, Hymon Energy, Solar-Energy, Centropol (Fotton), Solar - Future Energy, On Sp. z o.o., Xdisc® S.A., Georyt Solar, Vetro, PVTEC, Revolution 6 Incorporated, Global Solar... i jeszcze kilka. Ale przyznam, że nie sprawdzałem ka z dej z tych firm - gdzie zapewne produkcja odbywa się w Chinach, a towar brandowany jest pod polską markę. Poza tym, w Polsce nikt nie produkuje modułów krzemowych.
PVfun |
Ile kosztowalby panel pv o mocy c.a. 330Wp w ilosci 24 sztuk?
eko-it.eu |
@PVfun - przy tej ilości mogę zaproponować panele LG - model NeON2 LG330N1C-A5 - 330 Wp w bardzo dobrej cenie .... -pisz na biuro at (reszta w podpisie)
Mikrogeneracja.com |
Mikrogeneracja.com, postawi 1kW za 4.000 PLN na Froniusie i TRINA SOLAR więc najlepszych obecnie komponentach na świecie.
kasia |
Jestem ciekawa, jak ta instalacja się u nich sprawdzi. Ta na dachu mojej firmy póki co przynosi mi zyski :)
jurek |
eko-it podrzuć kontakt
Józef |
@RK Ikea w przypadku fotowoltaiki nastawia się na duży zysk kosztem jakości tak jak w przypadku większości produktów z ich oferty. Zeversolar ma paskudną opinię tandety nawet w Chinach a moduły Canadian są niemal tak kiepskie jak legendarny już król tandety czyli Amerisolar. W Ikei mogą sobie na to pozwolić bo to duża firma, poza tym to nie oni dają gwarancję a producent, którego inwestor i tak nie znajdzie, zresztą większość inwestorów nie będzie miało pojęcia, że coś jest nie tak bo niby skąd mają to wiedzieć. Jeśli chodzi o polskich producentów to problem z ich jakością jest bardzo poważny i nie odważyłbym się na stosowanie tych produktów podobnie jak nigdy u siebie nie zainstalowałbym modułów Canadiana, Amerisolara czy inwertera Zevera. Takie kiepskie produkty to ponad 90% całego rynku zatem bardzo trzeba uważać na to co i u kogo się kupuje bo inwestycja w system PV to inwestycja na 30 i więcej lat.
zawiedziona |
lepsze ikea niz solsum... kupilam instalacje od nich, czekalam 5 miesiecy na montaz (bo ktos o mnie zapomnial!), a pozniej byl cyrk, bo nie mieli falownika na stanie i zamontowali tylko panele... gdybym wiedziala to bralabym w Ikei :)
Krannich Solar |
Na początek czerwca: NEON 2 LG335N1C-A5 NEON 2 LG330N1C-A5 NEON 2 LG325N1C-A5 NEON R LG360Q1C-A5 NEON R LG355Q1C-A5
Kiok |
Trzeba też wziąć pod uwagę szybko spadające ceny związane z konkurencyjnością oraz z nowszym rozwiązaniami technologicznymi, slyszeliscie o krokach kwantowych w panelach? Niektóre firmy mają wprowadzić takowe panele do produkcji np. firma ML System, co wy na to?
mat221 |
Polskie firmy to żenada. Dobrze, że Ikea weszła na ten rynek. Ja miałem montować fotowoltaikę z firmy AS Eko z Brodnicy ale po tym jak czekałem 2 miesiące na serwis solarów glikolowych (i się nie doczekałem - musiałem do naprawy zatrudnić inną firmę) wybiorę Ikeę.
Piotr PV |
Oferta Ikei w Polsce zakłada montaż instalacji fotowoltaicznych pod klucz, przy założeniu sprzedaży niewykorzystanych nadwyżek w ramach systemu opustów.  ???? Tak reklamuje się Geo Solar - profesjonalne podejście ;)
gino |
W innym banku mają oprocentowanie 4% a tu 5-6
gino |
neo ale ta cena 6 tys za kW jest razem z zabezpieczenaimi strony ac i dc i lepsze komponenty marki , europeejskie
TomB |
Gino o jakim banku piszesz ?
Marcin |
Jak czytam te wpisy to jestem skłonny stwierdzić ,że 90 procent to konkurencja oczerniająca sprzęt od IKEI
Lukasz Czuczeło |
W holandi można dużo taniej zamontowac,geo solar =gówno solar,jak zwykle Polaka karzdy w dupe jebie
Lukasz Czuczeło |
W holandi można dużo taniej zamontowac,geo solar =gówno solar,jak zwykle Polaka karzdy w dupe jebie
milosnik slonca |
te informacje o kosztach instalacji to bajer dla frajerów; 2kW to koszt ok 15kpln, a jak GeoSolar dowie się że jest dotacja z gminy to podniesie cenę o 5%.

Giełda OZE

WindWorld WW 750/52 Kompletna Gondola -Części

Na sprzedaż kompletna gondola WW 750/52 dolne szafy,skrzydła czytaj dalej...

Kupię projekty farm fotowoltaicznych na każdym etapie

Kupimy projekty farm fotowoltaicznych na każdym etapie rozwoju czytaj dalej...

Działka pod fotowoltaikę

Mam do sprzedania lub wydzierżawienia działkę 1,3 ha pod farmę fotowoltaiczną .Działka jest zklokali czytaj dalej...

Nawiążemy współpracę z instalatorami PV

Nawiążemy współpracę z instalatorami na terenie całej Polski. Oprócz instalacji mamy do zaoferowania czytaj dalej...