Kogeneracja dostanie dofinansowanie z POIiŚ

Kogeneracja dostanie dofinansowanie z POIiŚ
Gramwzielone.pl (C)
REKLAMA

NFOŚiGW rozpoczyna dzisiaj przyjmowanie wniosków w kolejnym konkursie na unijne dofinansowanie z Programu Operacyjnego „Infrastruktura i Środowisko”. Tym razem o dofinansowanie mogą się ubiegać inwestorzy planujący wytwarzanie energii w układach kogeneracyjnych. Fundusz prowadzi obecnie jeszcze nabór w innym konkursie z POIiŚ, z którego dofinansuje inwestycje w odnawialne źródła energii, w tym realizowane w klastrach.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej rozpoczyna nabór wniosków na unijne dofinansowanie z działania 1.6 "Promowanie wykorzystywania wysokosprawnej kogeneracji ciepła i energii elektrycznej w oparciu o zapotrzebowanie na ciepło użytkowe", poddziałanie 1.6.1 "Źródła wysokosprawnej kogeneracji".

O dofinansowanie mogą ubiegać się przedsiębiorcy, jednostki samorządu terytorialnego oraz działające w ich imieniu jednostki organizacyjne, podmioty świadczące usługi publiczne w ramach realizacji obowiązków własnych jednostek samorządu terytorialnego nie będące przedsiębiorcami, a także spółdzielnie mieszkaniowe.

Wsparcie może objąć budowę nowych lub zwiększenie mocy istniejących jednostek wytwarzania energii elektrycznej i ciepła w technologii wysokosprawnej kogeneracji.

W przypadku wsparcia jednostek wysokosprawnej kogeneracji w instalacjach spalania paliw o całkowitej nominalnej mocy cieplnej, liczonej w paliwie wprowadzonym do instalacji, do 20 MW, wnioskodawcy muszą wykazać, że jednostki te nie zastępują urządzeń o niższej emisyjności, a inne alternatywne rozwiązania byłyby mniej efektywne i bardziej emisyjne.

Budżet konkursu wynosi 90 mln zł. Maksymalne dofinansowanie, udzielane w formie preferencyjnej pożyczki, sięga 85 proc. kosztów kwalifikowanych.

Wnioski w konkursie nr POIS.01.06.01-IW.03-00-004/18 będą przyjmowane do 26 listopada, a rozstrzygnięcie zaplanowano na lipiec przyszłego roku.

Pełna treść regulaminu konkursu jest dostępna pod tym linkiem.

Do końca przyszłego miesiąca NFOŚiGW prowadzi jeszcze nabór wniosków w innym konkursie z Programu Operacyjnego „Infrastruktura i Środowisko", w którym o dofinansowanie mogą ubiegać się inwestorzy planujący wytwarzanie energii ze źródeł odnawialnych.

W tym konkursie osobny budżet przewidziano dla projektów realizowanych w ramach klastrów energii. Więcej na ten temat w artykule: Kolejne dofinansowanie na OZE. Osobny budżet dla klastrów energii

gramwzielone.pl

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

Zobacz również

Komentarze (2)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
No to kondolencje i jest git |
A kto to weźmie albo kogo to obchodzi... Nikt już tego homonta z uzdą i korkiem w d... nie chce
pkorol |
Ja bym wziął. Moje mikrobioazownie będą wyposażone w kogeneratory. Noszę się z zamiarem budowy mobilnych mikrobiogazowni. Będą to klocki o wymiarze 1 m3 tak skonstruowane by można był używać ich w zależności od potrzeby od jednego lub łącząc do nawet kilku dziesięciu. W zamyśle mają być uniwersalne by można było je zastosować do przeróżnych prac, będą na przykład zasilały gazowe latarnie w parkach. Będą również takie zestawy co mogą zasilać w gaz i prąd domki jednorodzinne. W ciągu roku można uruchomić 12 mil sztuk co wyprodukują tyle gazu ile Polska zużywa w ciągu miesiąca. Szukam wspólników do realizacji tego projektu. Wszystkich zainteresowanych tematem mikrobiogazowni zapraszam na: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3518157.html

Giełda OZE

Kompleksowy wykonawca elektrowni PV (powyżej 0.5 MW)

Kompleksowo wykonamy budowę elektrowni fotowoltaicznej. Zapytanie poprzez formularz: https://l.face czytaj dalej...

Wbijanie konstrukcji

Polska firma z 10-letnim doświadczeniem w branży fotowoltaicznej przyjmie zlecenie na wbicie konstru czytaj dalej...

Panele 335W 72 cells - w świetnej cenie!

Firma Alter Power Sp. z o.o. - oficjalny dystrybutor paneli fotowoltaicznych Amerisolar, CSUN (Tier czytaj dalej...

Potrzebny mocny finansowo partner

Potrzebujemy silnego finansowo partnera do sprzedaży złomu, również kolorowego z likwidowanej elektr czytaj dalej...