Kogeneracja dostanie dofinansowanie z POIiŚ

Kogeneracja dostanie dofinansowanie z POIiŚ
Gramwzielone.pl (C)
REKLAMA

NFOŚiGW rozpoczyna dzisiaj przyjmowanie wniosków w kolejnym konkursie na unijne dofinansowanie z Programu Operacyjnego „Infrastruktura i Środowisko”. Tym razem o dofinansowanie mogą się ubiegać inwestorzy planujący wytwarzanie energii w układach kogeneracyjnych. Fundusz prowadzi obecnie jeszcze nabór w innym konkursie z POIiŚ, z którego dofinansuje inwestycje w odnawialne źródła energii, w tym realizowane w klastrach.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej rozpoczyna nabór wniosków na unijne dofinansowanie z działania 1.6 "Promowanie wykorzystywania wysokosprawnej kogeneracji ciepła i energii elektrycznej w oparciu o zapotrzebowanie na ciepło użytkowe", poddziałanie 1.6.1 "Źródła wysokosprawnej kogeneracji".

O dofinansowanie mogą ubiegać się przedsiębiorcy, jednostki samorządu terytorialnego oraz działające w ich imieniu jednostki organizacyjne, podmioty świadczące usługi publiczne w ramach realizacji obowiązków własnych jednostek samorządu terytorialnego nie będące przedsiębiorcami, a także spółdzielnie mieszkaniowe.

Wsparcie może objąć budowę nowych lub zwiększenie mocy istniejących jednostek wytwarzania energii elektrycznej i ciepła w technologii wysokosprawnej kogeneracji.

W przypadku wsparcia jednostek wysokosprawnej kogeneracji w instalacjach spalania paliw o całkowitej nominalnej mocy cieplnej, liczonej w paliwie wprowadzonym do instalacji, do 20 MW, wnioskodawcy muszą wykazać, że jednostki te nie zastępują urządzeń o niższej emisyjności, a inne alternatywne rozwiązania byłyby mniej efektywne i bardziej emisyjne.

Budżet konkursu wynosi 90 mln zł. Maksymalne dofinansowanie, udzielane w formie preferencyjnej pożyczki, sięga 85 proc. kosztów kwalifikowanych.

Wnioski w konkursie nr POIS.01.06.01-IW.03-00-004/18 będą przyjmowane do 26 listopada, a rozstrzygnięcie zaplanowano na lipiec przyszłego roku.

Pełna treść regulaminu konkursu jest dostępna pod tym linkiem.

Do końca przyszłego miesiąca NFOŚiGW prowadzi jeszcze nabór wniosków w innym konkursie z Programu Operacyjnego „Infrastruktura i Środowisko", w którym o dofinansowanie mogą ubiegać się inwestorzy planujący wytwarzanie energii ze źródeł odnawialnych.

W tym konkursie osobny budżet przewidziano dla projektów realizowanych w ramach klastrów energii. Więcej na ten temat w artykule: Kolejne dofinansowanie na OZE. Osobny budżet dla klastrów energii

gramwzielone.pl

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

Zobacz również

Komentarze (1)

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
No to kondolencje i jest git |
A kto to weźmie albo kogo to obchodzi... Nikt już tego homonta z uzdą i korkiem w d... nie chce

Giełda OZE

Nowy nabór dotacji OZE do 85% w Woj. Lubuskim.

Katana Konsulting zaprasza firmy i jednostki samorządu terytorialnego w dniach od 26 listopada 2018 czytaj dalej...

Kredyty pomostowe do dotacji na budowę biogazowni.

Katana Konsulting zaprasza wszystkich Wnioskodawców aplikujących obecnie o bezzwrotne dotacje unijne czytaj dalej...

Sprzedam Projekt elektrowni słonecznej 0,5 MW z wygraną aukcją (398 zł za 1 MWh) wraz z gruntem oraz projekt 0,5 MW z gruntem, 30 km od Wrocławia

Oferta sprzedaży100 % udziałów w spółce Perpetum Energia sp z o.o. Właściciela Elektrown isłonecznej czytaj dalej...

Enercon E40 500 kw Certyfikaty

Na sprzedaz Enercon E40 500 kw woj wielkopolskie ziemia dziierżawa osoby zainteresowane proszę czytaj dalej...