BP przejmie ponad 6,5 tys. stacji ładowania

BP przejmie ponad 6,5 tys. stacji ładowania
Fot. Chargemaster
REKLAMA

Potentat paliwowy zwiększa zaangażowanie w rynek elektromobilności. BP szykuje się do przejęcia największego na Wyspach operatora stacji ładowania samochodów elektrycznych.

BP podpisało umowę mającą skutkować przejęciem firmy Chargemaster – operatora znajdujących się w Wielkiej Brytanii ponad 6,5 tys. stacji ładowania samochodów elektrycznych.

Po przejęciu, którego koszt oszacowano na 130 mln funtów, firma będzie funkcjonować jako BP Chargemaster.

Wcześniej BP zadeklarowało, że w obszarze czystej energii będzie inwestować co roku 500 mln dolarów.

Według prognoz koncernu, w 2040 roku po brytyjskich drogach będzie jeździć 12 mln samochodów elektrycznych w stosunku do około 135 tys. EV, które stanowią obecnie mniej niż 0,1 proc. wszystkich pojazdów zarejestrowanych na Wyspach.

– Będziemy uczyć się w Wielkiej Brytanii i przeniesiemy ten model na kolejne rynki. To część naszej strategii – komentuje Tufan Erginbilgic z BP.

Wkrótce brytyjski potentat paliwowy ma wprowadzić na rynek stacje ładowania z mocą 150 kW, co – jak zapewnia – pozwoli na naładowanie w 10 minut baterii samochodu osobowego do zasięg 100 mil.

Wcześniej, w styczniu br., BP zainwestował 5 mln dolarów w amerykańskiego producenta mobilnych systemów ładowania EV – firmę FreeWire. Urządzenia oferowane przez amerykańską firmę posiadają moc 50 kW i na razie obsługują złącza CHAdeMO lub Tesli.

Natomiast w ubiegłym miesiącu BP zainwestował w izraelski startup StoreDot, który zapewnia, że opracowane przez niego baterie umożliwią naładowanie samochodu elektrycznego 20 razy szybciej niż w przypadku ładowania standardowych baterii litowo-jonowych. Więcej na ten temat w artykule: Te baterie mają zapewnić ładowanie EV w 5 minut.

gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

Zobacz również

Komentarze

* Dodanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu

Giełda OZE

Grunt z dzierżawą PV

Sprzedam grunt o pow 4ha z zawartą dzierżawą farmy foto na 30 lat z rocznym przychodem, bez kosztów czytaj dalej...

TERMIKA eco line - zestaw paneli fotowoltaiczny 2,70 kW

TERMIKA ECO LINE zajmuje się projektowaniem, montażem oraz sprzedażą systemów fotowoltaicznych. Nas czytaj dalej...

sprzedam biogazownie rolniczą

Sprzedam nowoczesną i działającą biogazownię rolniczą 0,99 MW w Łagiewnikach (woj. dolnośląskie) poł czytaj dalej...

Projekty PV i FW

Wykonujemy pełną procedurę administracyjną pozwalającą na rozpoczęcie budowy farm wiatrowych i fotow czytaj dalej...