W Niemczech powstaną ogromne elektrolizery. Znamy cenę wodoru
W Lubmin, w północnych Niemczech powstanie wielkoskalowa instalacja do produkcji zielonego wodoru. Inwestycja przewiduje też uruchomienie magazynu energii o dużej pojemności.
W Lubmin, w północnych Niemczech powstanie wielkoskalowa instalacja do produkcji zielonego wodoru. Inwestycja przewiduje też uruchomienie magazynu energii o dużej pojemności.
Naukowcy z Politechniki Warszawskiej pracują nad stworzeniem reaktora fotokatalitycznego, który posłuży do wytwarzania ekologicznego wodoru z biomasy i energii słonecznej. Gotowe są już poszczególne elementy technologii, teraz trwają prace nad ich integracją i testami w warunkach zbliżonych do operacyjnych...
Pilotażowy w skali globalnej system produkcji zielonego wodoru na morzu już działa. Platforma Sealhyfe, podłączona do energetycznego węzła podmorskiego połączonego z pływającą turbiną wiatrową, wyprodukowała pierwsze kilogramy ekologicznego wodoru.
Nowa Sarzyna i Rzeszów wzbogacą się o ogólnodostępne stacje tankowania wodoru. Oba punkty mają dystrybuować zielony wodór produkowany przez Polenergię.
Dzisiaj Unia Europejska zakończyła proces legislacyjny związany z wdrożeniem regulacji dotyczących tzw. odnawialnego wodoru. Czyli takiego, którego produkcja zasilana jest energią pochodzącą ze źródeł odnawialnych.
Litewski rząd ogłosił przetarg na ekologiczne inwestycje wodorowe. Celuje w 65 MW mocy produkcyjnych.
Spółka zależna Polenergii zawarła umowę na dostawę i uruchomienie elektrolizera dla inwestycji H2HUB Nowa Sarzyna.
Mieszkańcy wyspiarskiej miejscowości w Holandii wypowiedzą się w referendum na temat zielonego wodoru jako źródła ogrzewania. Władze twierdzą, że mają nadmiar energii z OZE i mogą ją wykorzystać do zasilania elektrolizy.
Budowany w Szwecji ogromny elektrolizer będzie wytwarzał wodór, korzystając z energii generowanej przez morską farmę wiatrową. – Sukces szwedzkiej inicjatywy otworzy zupełnie nowe perspektywy dla polskich firm, które rozpoczęły ogromne inwestycje w offshore – twierdzi Jarosław Szumny, dyrektor w ABB.
Chiński państwowy koncern naftowy Sinopec buduje gigantyczną instalację do wytwarzania zielonego wodoru. Jej moc ma wynosić aż 260 MW.
Francuska firma Exxact Robotics opracowała pierwszy na świecie ciągnik rolniczy, którego jedynym paliwem jest wodór. Maszyna jest przeznaczona do pracy w winnicach. Na uwagę zasługuje bardzo długi czas jazdy bez potrzeby ładowania.
Niemiecka spółka dostarczy elektrolizery do zakładu powstającego w ramach projektu H2 Green Steel. Wytwarzać będą ekologiczny wodór wykorzystywany w procesie produkcji stali.
Działając w imieniu Energy Group B.V. z siedzibą w Bredzie („Energy Group”) oraz MG Green Energy sp. z o.o. z siedzibą w Jędrzejowie („MGGE”), zapraszamy do zapoznania się z propozycją udziału w pionierskim, wielkoskalowym i największym na świecie projekcie wodorowym. Wartość tego projektu oszacowano na 22,6 mld EUR tj...
Spółki H2 Energy i JLL będą współpracować przy projekcie budowy zagłębia produkcji zielonego wodoru w województwie lubuskim. Ma ono wykorzystywać wielkoskalowe farmy wiatrowe i fotowoltaiczne.
Dwukierunkowa instalacja produkcji wodoru w Elblągu współpracuje z blokiem biomasowym BB20 elektrociepłowni. Według autorów projektu jest to pierwszy tego typu projekt na świecie.