Orlen testuje pierwszą w Polsce lokomotywę wodorową
Koncern paliwowy kupił pierwszą w Polsce lokomotywę wykorzystującą napęd wodorowy i rozpoczął jej testy. W niedzielę pociąg odbył pierwszy przejazd z Gdyni do Helu.
Koncern paliwowy kupił pierwszą w Polsce lokomotywę wykorzystującą napęd wodorowy i rozpoczął jej testy. W niedzielę pociąg odbył pierwszy przejazd z Gdyni do Helu.
We francuskim departamencie Morbihan w Bretanii budowany jest elektrolizer, który wytworzy do 2 ton wodoru dziennie. Produkcja H2 zasilana będzie energią z farmy wiatrowej.
Działając w imieniu Energy Group B.V. z siedzibą w Bredzie („Energy Group”) oraz MG Green Energy sp. z o.o. z siedzibą w Jędrzejowie („MGGE”), chcielibyśmy zaprosić Państwa do zapoznania się z naszą propozycją udziału w pionierskim, wielkoskalowym i największym na świecie projekcie wodorowym...
Próby spalania w turbinie gazowej paliwa z domieszką wodoru zakończyły się sukcesem. Partnerzy realizowanego w Wiedniu projektu zainwestują 10 mln euro w kolejne testy.
Komisja Europejska ogłosiła pierwszą aukcję przeznaczoną dla inwestorów, którzy planują produkcję wodoru w procesach wykorzystujących energię ze źródeł odnawialnych.
Pochodzący z Kalifornii start-up Verdagy otrzymał kilkadziesiąt milionów dolarów finansowania na budowę elektrolizera do produkcji zielonego wodoru. Firma twierdzi, że opatentowana technologia radykalnie redukuje koszty CAPEX.
Dolnośląska firma otrzyma dofinansowanie na budowę ogólnodostępnej stacji tankowania wodoru. Pieniądze przyznał Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Najbliższe lata będą kluczowe dla rozwoju gospodarki wodorowej – wynika z raportu opracowanego przez 4CF. UE mocno zintensyfikowała w ostatnich kilkunastu miesiącach działania zmierzające do budowy tej niskoemisyjnej gałęzi gospodarki, a liderami są m.in. Francja, Niemcy i Włochy...
Spółka hiPower Europe zajmująca się rozwijaniem technologii wodorowych i ogniw paliwowych podpisała umowę inwestycyjną z Arena.pl SA i poprzez odwrotne przejęcie stanie się podmiotem notowanym na warszawskiej giełdzie.
Ministerstwo Klimatu i Środowiska przygotowało projekt rozporządzenia kluczowego dla inwestorów planujących produkcję wodoru wytwarzanego przy użyciu energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych.
Komisja Europejska zaakceptowała jeden z pierwszych krajowych systemów wsparcia dla producentów wodoru wytwarzanego z udziałem energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych.
Zespół zainicjowany przez badaczkę z Wojskowej Akademii Technicznej uzyskał bardzo dobrą wydajność fotoelektrokatalitycznego rozkładu wody. Ta metoda wydzielania wodoru jest w odpowiednich warunkach jedną z najbardziej ekologicznych metod pozyskiwania wodoru...
Według Ireneusza Zyski, wiceministra klimatu i środowiska, ekosystem dolin wodorowych uplasuje Polskę na znaczącej pozycji na arenie europejskiej i międzynarodowej. Wczoraj podpisany został list intencyjny w sprawie utworzenia Centralnej Doliny Wodorowej w naszym kraju.
Niemiecki dostawca technologii i usług rozpoczął seryjną produkcję modułu zasilania opartego na ogniwach paliwowych. Rozwiązanie znajdzie zastosowanie w elektrycznym samochodzie ciężarowym jeszcze w trzecim kwartale 2023 roku.
Weszły w życie unijne regulacje określające zasady wykorzystania zielonego wodoru oraz obliczania śladu węglowego – od procesu produkcji energii elektrycznej potrzebnej w procesie elektrolizy po transport H2 do odbiorcy końcowego.