Ruszyła aukcja dla producentów wodoru odnawialnego
Komisja Europejska rozpoczęła przyjmowanie ofert w pierwszej unijnej aukcji, w której będzie można uzyskać dopłaty do produkcji tzw. zielonego wodoru wytwarzanego przy udziale energii odnawialnej.
Komisja Europejska rozpoczęła przyjmowanie ofert w pierwszej unijnej aukcji, w której będzie można uzyskać dopłaty do produkcji tzw. zielonego wodoru wytwarzanego przy udziale energii odnawialnej.
Pierwsze wodorowe autobusy zostaną dostarczone do Wałbrzycha za rok. To kolejne polskie miasto inwestujące w transport publiczny oparty na wodorze.
Instalacja Solar Global to pierwszy w Czechach komercyjny zakład produkcji zielonego wodoru. Energię czerpie z fotowoltaiki.
SES Hydrogen Energy zrealizuje projekt pierwszej w Polsce kotłowni wodorowej dla budynków mieszkalnych wraz z niezbędną infrastrukturą. Spółka podpisała umowę z deweloperem i właścicielem budynków.
Berlińska gigafabryka kluczowych komponentów elektrolizerów jest efektem współpracy firm z Niemiec i Francji. W inauguracji jej działalności uczestniczył między innymi kanclerz Niemiec Olaf Scholz.
Francuskie miasto Pau, które było pionierem transportu wodorowego, w przyszłości prawdopodobnie zdecyduje się na pojazdy elektryczne. Przyczyną są wysokie koszty utrzymania taboru wodorowego i często występujące usterki.
SoHyCal to największy jak dotąd uruchomiony zakład produkcji zielonego wodoru w Ameryce Północnej. Początkowo paliwem napędowym elektrolizy będzie biogaz, później proces zasilany będzie z fotowoltaiki.
Wykorzystanie wodoru w ogrzewnictwie ma podnosić koszty systemu o 18 proc. Takie są wyliczenia brytyjskiej komisji, która przygotowała obszerny raport z rekomendacjami dotyczącymi infrastruktury, także energetycznej...
Holenderski operator sieci gazowej Gasunie rozpoczął prace nad planowaną krajową siecią rurociągów wodorowych. Inicjatywa ma na celu uniezależnienie Holandii od gazu ziemnego.
Neso to tworzona przez Grupę Polsat Plus i ZE PAK marka stacji tankowania wodorem samochodów i autobusów. Kolejną stację uruchomiono właśnie na Śląsku. Powstała na dworcu autobusowym w Rybniku.
Polska Grupa Energetyczna chce sprawdzić możliwości wykorzystania energii wytwarzanej z morskich elektrowni wiatrowych do produkcji zielonego wodoru. Partnerem PGE w tym projekcie będą spółki należące do koncernu GE.
Niemiecki przewoźnik transportu publicznego zakupi wodorowe autobusy. Zeroemisyjne pojazdy dostarczy firma Solaris.
To będzie największy komercyjny zakład produkcji ekologicznego wodoru w Badenii-Wirtembergii i jednocześnie pierwszy duży elektrolizer Lhyfe zbudowany poza Francją. Wytwarzany w nim wodór ma trafiać do odbiorców z sektora przemysłowego i transportowego.
Polska Spółka Gazownictwa (PSG) uruchomiła projekt badawczo-rozwojowy, którego celem jest analiza wpływu mieszaniny gazu ziemnego i wodoru na istniejącą sieć przesyłową PSG.
W obszarze projektów wodorowych grupa energetyczna ZE PAK rozwija inwestycje w całym łańcuchu dostaw – od budowy instalacji do produkcji zielonego wodoru poprzez budowę sieci stacji tankowania wodoru aż po produkcję autobusów wodorowych.