
Rynek wodoru – kierunki i założenia prawne
Zapraszamy na szkolenie i warsztaty on-line „Rynek wodoru – kierunki i założenia prawne”. Szkolenie odbędzie się 7 lutego 2023 r.
Zapraszamy na szkolenie i warsztaty on-line „Rynek wodoru – kierunki i założenia prawne”. Szkolenie odbędzie się 7 lutego 2023 r.
Inżynierowie z École Polytechnique Fedérale de Lausanne (EPFL) w warunkach laboratoryjnych opracowali elektrodę, która wykorzystuje wejściowy strumień wilgotnego powietrza do produkcji wodoru...
Dornier 228 wyposażony w prototyp wodorowego silnika na lewym skrzydle wzbił się w powietrze w okolicach centrum badawczo-rozwojowego ZeroAvia, na lotnisku Cotswold w Gloucestershire w Wielkiej Brytanii. Pierwszy testowy lot samolotu firmy specjalizującej się w lotnictwie bezemisyjnym trwał 10 minut.
Wałbrzych planuje produkować wodór z odpadów z tworzywa sztucznego. Miasto podejmie współpracę z brytyjską spółką Hydrogen Utopia, specjalizującą się w przekształcaniu plastiku z materiału odpadowego, który trudno w inny sposób poddać recyklingowi, w wartościowy gaz.
Wielu ekspertów podaje w wątpliwość ekonomiczny sens stosowania kotłów zasilanych wodorem w indywidualnym ogrzewnictwie. BDR Thermea (wcześniej De Dietrich) jest jednak przekonana, że domowe kotły na H2 to przyszłość...
Komisja Europejska przyznała 108 mln euro z Funduszu Innowacji na realizację projektu FUREC. Przewiduje on budowę dwóch zakładów, w których niepodlegające recyklingowi odpady przetwarzane będą na ekologiczny wodór. Inwestycję zaplanował niemiecki koncern RWE.
Komisja Europejska ogłosiła rozpoczęcie naboru wniosków o dofinansowanie dla podmiotów realizujących projekty wodorowe. Do podziału jest niemal 200 mln euro.
W ramach Zachodniopomorskiej Doliny Wodorowej uruchomiony zostanie program edukacyjny Akademia Wodorowa. Jego celem jest szkolenie i rozwijanie wyspecjalizowanych kadr dla sektora wodorowego.
Największe koncerny na całym świecie zapowiadają budowę ogromnych elektrolizerów wytwarzających wodór przy wykorzystaniu energii z OZE...
Koncerny RWE i Equinor będą wspólnie pracować nad rozwojem bezpiecznych dostaw tzw. niebieskiego i zielonego wodoru z Norwegii do Niemiec. W tym celu powstanie specjalny rurociąg wodorowy, wzdłuż którego realizowane będą kolejne morskie inwestycje wodorowe.
Koncern technologiczny zamierza wykorzystać na dużą skalę wodorowe ogniwa paliwowe PEM do bezemisyjnego zasilania awaryjnego swoich centrów danych. System jest testowany w Latham w stanie Nowy Jork od czerwca 2022 roku.
Blue World Technologies, twórca i producent metanolowych ogniw paliwowych, ogłosił uruchomienie w Danii linii produkcyjnych podstawowych komponentów ogniw. Dzięki temu firma przyspieszy ich wytwarzanie i obniży koszty produkcji.
Green Capital zbuduje potężny elektrolizer, który będzie korzystał z energii wytwarzanej przez hybrydową instalację OZE. Złożą się na nią farma wiatrowa, farma fotowoltaiczna oraz magazyny energii. Inwestycja ma wytarzać około 2,2 mln MWh energii rocznie.
Firma Air Products, wiodący producent gazów przemysłowych na świecie, po udanych testach miejskiego autobusu napędzanego wodorem w Jaworznie włącza się w pierwszą w Polsce demonstrację użycia wodoru w transporcie kolejowym...
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki przekaże Świdnikowi 10 mln zł dotacji i preferencyjnych pożyczek na zakup autobusów wodorowych oraz na budowę ogólnodostępnej infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych...