A. Jodłowski:
Adam Jodłowski, Managing Associate w kancelarii Deloitte Legal,
Adam Jodłowski, Managing Associate w kancelarii Deloitte Legal,
{więcej}Z 4,5 mld euro funduszy unijnych na projekty dotyczące oszczędności energii i rozwoju jej odnawialnych źródeł, które będą w latach 2014-2020 rozdzielane przez władze województw, w dużo większym stopniu mogłyby skorzystać bezpośrednio polskie gospodarstwa domowe...
{więcej}Eksperci cytowani przez „Rzeczpospolitą” zwracają uwagę, że charakter proponowanego przez rząd, nowego systemu wsparcia dla OZE sprawia, że najbardziej mogą skorzystać na nim duże koncerny energetyczne, odcinając od dopłat mniejszych inwestorów.
{więcej}Jak informują portugalskie media, w ubiegłym roku Portugalia zanotowała rekordową produkcję energii odnawialnej. Dzięki temu zaoszczędziła sporo na imporcie paliw kopalnych.
{więcej}Komisja Europejska przyjęła w środę wytyczne dla pomocy publicznej w ochronie środowiska i energetyce. Wśród nowych zasad jest m.in. nowy próg wartości pomocy publicznej dla inwestycji w transgraniczną infrastrukturę energetyczną, którego przekroczenie będzie wymagać notyfikacji KE.
{więcej}Komisja Europejska przyjęła nowe wytyczne w zakresie krajowych systemów wsparcia dla OZE na lata 2014-2020. Zdaniem Brukseli, ich wdrożenie będzie kierunkiem w stronę urynkowienia odnawialnych źródeł energii.
{więcej}W wywiadzie dla wnp.pl Waldemar Pawlak ocenił, że przyjęty wczoraj przez rząd projekt ustawy o OZE jest korzystny tylko dla dużych grup energetycznych, ale już nie dla rozwoju enegetyki rozproszonej i obywatelskiej.
{więcej}W ostatnich tygodniach w przestrzeni społecznej mamy do czynienia wręcz z eksplozją tematów związanych z energetyką, jej przyszłością, ograniczeniami i przede wszystkim kosztami.
{więcej}Po miesiącach sporów niemieckiemu rządowi udało się przekonać Brukselę, że ich ustawa o OZE nie jest sprzeczna z unijnymi regułami dotyczącymi ulg dla przemysłu...
{więcej}Podczas konferencji „Polska droga do gospodarki niskoemisyjnej” prezydent Bronisław Komorowski mówił m.in., że to energetyka zdecyduje o przyszłości gospodarczej Europy. W opinii prezydenta w sektorze energetyki potrzebna jest większa elastyczność, która wyraża się poprzez jej zróżnicowanie.
{więcej}Rada Ministrów po trzech latach prac przyjęła projekt ustawy o OZE. Zmiany dokonywano do ostatniej chwili. Projekt w ciągu tygodnia powinien trafić do Sejmu – informuje Obserwator Legislacji Energetycznej portalu WysokieNapiecie.pl.
{więcej}Dzisiaj niemiecki rząd zatwierdził zmiany w tzw. ustawie EEG, czyli niemieckim odpowiedniku ustawy o odnawialnych źródłach energii. Zmiany wprowadzane przez rząd w Berlinie są krytykowane przez niemiecką branżę OZE.
{więcej}Na dzisiejszym posiedzeniu Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o OZE. Teraz, po 2,5 roku prac w rządzie, może on w końcu trafić do parlamentu.
{więcej}Minister ds. europejskich Piotr Serafin poinformował, że zgodnie z wolą państw UE-28 w ciągu 3 miesięcy Komisja Europejska powinna przedstawić plan utworzenia unii energetycznej. Jak wynika z jego słów, jej głównym celem mają być wspólne zakupy gazu.
{więcej}Prezes Instytutu Energetyki Odnawialnej (IEO)ocenia na łamach „Rzeczpospolitej”, że prognozy dotyczące cen energii konwencjonalnej i odnawialnej przyjęte przez rząd przy projekcie ustawy o OZE zostały źle oszacowane...