Pakiet deregulacyjny ułatwi wprowadzenie "Prosumenta"
Nie jak zakładano wcześniej – w jednym banku, ale w wielu bankach będzie można ubiegać się o dofinansowanie z programu „Prosument”. Na uruchomienie wsparcia poprzez banki trzeba jednak poczekać.
Nie jak zakładano wcześniej – w jednym banku, ale w wielu bankach będzie można ubiegać się o dofinansowanie z programu „Prosument”. Na uruchomienie wsparcia poprzez banki trzeba jednak poczekać.
http://eko.pb.pl/3733188,18499,rolnik-na-wlasnym-pradzie
http://www.germanenergyblog.de/?p=15961
http://www.germanenergyblog.de/?p=15919
{więcej}Wbrew skierowanym do Urzędu Regulacji Energetyki wnioskom głównych sprzedawców energii, którzy chcą, aby URE zaakceptował podniesienie cen prądu, prezes Urzędu zapowiedział, że na podwyżki się nie zgodzi.
Rząd w Madrycie wprowadza w życie bezprecedensowe reformy rynku energetyki odnawialnej. Nowe prawo ma ograniczyć rentowność inwestycji w odnawialne źródła energii – także tych, które zostały uruchomione przed wprowadzeniem w życie nowych regulacji.
Mimo wniosku NIK do premiera, Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju nie chce przyjmować osobnej ustawy ułatwiającej budowę energetycznych sieci przesyłowych...
Ustawa o OZE została przyjęta przez Radę Ministrów 8 kwietnia, ale nadal toczą się nad nią rządowe prace. Wczoraj upłynął termin na zgłaszanie kolejnych poprawek, jeżeli nie wpłynęły – ustawa będzie mogła trafić do Sejmu – informuje Obserwator Legislacji Energetycznej portalu WysokieNapiecie.pl.
– Dyskusja o substancjach powiązanych w ramach BAT-ów, to dyskusja na poziomie filozofii… w procesie wdrażania dyrektywy kraje członkowskie bardzo szczegółowo renegocjowały wymagania, natomiast wokół BAT-ów rozmowy są kuluarowe...
Najwyższa Izba Kontroli wskazuje, że po 2015 r. w Polsce możliwe są braki w dostawie energii elektrycznej. Receptą na spodziewany blackout – zdaniem NIK – powinien być rozwój energetyki wiatrowej, a pomóc może import energii.
Eksperci EY (Ernst & Young) przewidują: dalsza dekarbonizacja gospodarki UE może przynieść znaczące oszczędności, które tylko w przypadku zakupu surowców energetycznych mogą w 2050 roku przekroczyć 500 mld euro rocznie.
Przyjęta przez Sejm nowelizacja ustawy Prawo ochrony środowiska stanowi implementację do polskiego prawa unijnej dyrektywy o emisjach przemysłowych – tzw. dyrektywy IED.
Na wczorajszym posiedzeniu Sejm uchwalił ustawę, dzięki której ruszyć ma w Polsce wydobycie gazu łupkowego. Ustawa wprowadza szereg usprawnień, na których brak narzekali dotychczas inwestorzy.
Taką możliwość zasygnalizował Uwe Beckmeyer, federalny sekretarz stanu ds. kontaktów z parlamentem w ministerstwie gospodarki i energii.
http://www.renewableenergyworld.com/rea/news/article/2014/06/eu-will-be-forced-to-curtail-renewable-energy-generation-this-summer