
Senat poparł ustawę antysmogową. Z poprawkami
W ubiegłą środę Sejm przyjął tzw. ustawę antysmogową, która ma umożliwić walkę z zanieczyszczeniem powietrza w polskich miastach. W piątek poparł ją Senat, wnosząc jednak kilka poprawek.
W ubiegłą środę Sejm przyjął tzw. ustawę antysmogową, która ma umożliwić walkę z zanieczyszczeniem powietrza w polskich miastach. W piątek poparł ją Senat, wnosząc jednak kilka poprawek.
Znamy listę beneficjentów ostatniego konkursu w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) na lata 2007-2013, którego celem jest przyznanie unijnych dotacji na mikroinstalacje OZE...
http://www.rechargenews.com/incoming/1407566/slowdown-in-pv-additions-points-to-germany-missing-solar-target
Samorządy, przedsiębiorcy i osoby prywatne mogą sięgnąć po dofinansowanie na oszczędzanie energii, ograniczenie szkodliwych emisji do powietrza i rozwój odnawialnych źródeł energii. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z początkiem sierpnia uruchamia nowe nabory wniosków – informuje NFOŚiGW.
LOTOS jako lider konsorcjum rozpoczyna projekt badawczy HESTOR, realizowany we współpracy z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju. Celem projektu jest zbadanie efektywności magazynowania wodoru pozyskiwanego z nadwyżek energii ze źródeł odnawialnych – informuje biuro prasowe Lotosu.
W lipcu uprawnienia EUA kontynuowały wzrosty, które rozpoczęły się w czerwcu. Dalsze zwiększanie wartości tych jednostek było spowodowane przyjęciem propozycji mechanizmu rezerwy stabilizacyjnej (tzw. MSR) przez Parlament Europejski podczas głosowania, które odbyło się 8 lipca – informuje Dom Maklerski Consus.
Taki cel stawia sobie prezes Urzędu Regulacji Energetyki, który chce uniknąć wzrostu kosztów dla odbiorców. Ale rząd zobowiązał się wobec Brukseli, że smart metering będzie wdrożony do 2020 r. bo korzyści przeważają nad kosztami.
http://www.pv-magazine.com/news/details/beitrag/new-technologies-will-push-costs-down–says-lux-research_100020486/#axzz3i1rmFCrj
Wczoraj wieczorem Sejm uchwalił tzw. ustawę antysmogową, czyli nowelizację ustawy Prawo ochrony środowiska, która ma być narzędziem do walki z tzw. niską emisją, czyli zanieczyszczeniem powietrza w miastach, które jest generowane głównie przez spalanie złej jakości paliw w domowych paleniskach...
Ten lipiec był miesiącem, w którym Niemcy wyprodukowali najwięcej w historii energii z farm wiatrowych i systemów fotowoltaicznych. W ubiegłym miesiącu ustanowiono też dzienny rekord produkcji zielonej energii, który padł 25 lipca.
Wczoraj ustępujący prezydent Bronisław Komorowski podpisał tzw. ustawę przesyłową, która ma usprawnić proces inwestycji w przesyłowe sieci elektroenergetyczne.
W jaką stronę zmierza plan budowy elektrowni jądrowej w Polsce? Przygotowania wciąż w toku, ale kolejne opóźnienia i perypetie wokół projektu podsycają pytania, czy atom w Polsce kiedykolwiek powstanie.
– W mojej ocenie możliwości rozwoju ogólno pojętej techniki solarnej są olbrzymie. Niestety w chwili obecnej kolektory słoneczne są traktowane przez większość użytkowników lub potencjalnych przyszłych klientów jako prosty system przeznaczony do wspomagania podgrzewu wody użytkowej...
Przedstawiony wczoraj przez Baracka Obamę historyczny plan redukcji emisji CO2 w USA spotkał się z dużym odzewem amerykańskiego przemysłu węglowego, który zapowiedział sądową walkę o zablokowanie tzw. Clean Power Plan...
– Dziś operatorzy sieci dystrybucyjnych mają jeszcze pewne możliwości przyłączenia OZE i PSE w niektórych sytuacjach nie może ich zablokować. Po zatwierdzeniu zmian te możliwości zostałyby zamknięte – mówi w wywiadzie dla Gramwzielone...