
Polska turbina wodna popłynie aż do Argentyny
Jeleniogórska firma HydroEnergy zdobyła zamówienie na dostawę turbiny, która znajdzie zastosowanie w elektrowni wodnej mającej powstać w argentyńskich Andach.
Jeleniogórska firma HydroEnergy zdobyła zamówienie na dostawę turbiny, która znajdzie zastosowanie w elektrowni wodnej mającej powstać w argentyńskich Andach.
Europejski Bank Inwestycyjny i Pomorski Fundusz Pożyczkowy podpisały umowę umożliwiającą wdrożenie instrumentu finansowego pod nazwą „Pożyczka OZE”, z którego będą mogły skorzystać firmy i instytucje z województwa pomorskiego.
URE podał średnią cenę energii z transakcji przeprowadzonych na rynku hurtowym w trzecim kwartale. Ta cena okazała się o 22,62 zł/MWh wyższa od średniej ceny odnotowanej w drugim kwartale, która z kolei była wyższa o 12 zł/MWh od ceny z pierwszego kwartału.
Urząd Regulacji Energetyki złożył w środę zawiadomienie do prokuratury w związku z możliwością manipulacji cenami prądu na Towarowej Giełdzie Energii. Wszczął też kolejne postępowanie dotyczące handlu energią elektryczną na 2019 rok.
Hanwha QCells poinformowała o wypracowaniu przez nią w tym roku sprzedaży w Polsce na poziomie 55 MW. W ten sposób moduły koreańskiej firmy znajdą się w czołówce sprzedaży takich produktów w Polsce...
Zawarte w nocy w Brukseli porozumienie krajów członkowskich i unijnych instytucji w zakresie nowego prawa dla rynku energii w Unii Europejskiej zakłada wzmocnienie pozycji konsumentów na rynku energetycznym UE. Jakie prawa otrzymają unijni odbiorcy?
Uzgodnienie zapisów rozporządzenia dotyczącego unijnego rynku energii elektrycznej to kolejny etap prowadzonych w tym roku, intensywnych prac nad nowym prawem dla unijnej energetyki w perspektywie 2020-2030, w ramach którego wcześniej uzgodniono nowe zasady i cele w obszarze m.in...
Spółka Tauron Dystrybucja Pomiary zbadała, w jaki sposób nowe technologie komunikacyjne można wykorzystać do odczytu liczników energii elektrycznej. Spółka pomiarowa zbadała trzy technologie – LoRA, SigFox oraz NarrowBand IoT, które są obecnie stosowane przede wszystkim w obszarze Internetu Rzeczy.
Prowadzona przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne kolejna certyfikacja ogólna w ramach rynku mocy rozpocznie się 3 stycznia 2019 r. Coroczny obowiązek udziału w certyfikacji obejmuje wszystkich właścicieli istniejących jednostek wytwórczych o mocy ponad 2 MW...
Rząd ogłosił podwyżki m.in. cen energii elektrycznej. Aby uspokoić nastroje społeczne, ogłosił też wprowadzenie dopłat. W końcu, pod wpływem protestów, całkowicie się z nich wycofał, chociaż energetyka stała przed miliardowymi inwestycjami. Tak było w 1976 roku...
Urząd Regulacji Energetyki wystosował kolejne wezwania do spółek obrotu w celu zebrania danych, które pomogą mu ocenić wnioski w zakresie przyszłorocznych taryf G. Wiadomo, że na wdrożenie nowych taryf poczekamy przynajmniej do drugiej połowy stycznia.
Uroczystość z okazji 15-lecia, połączona z debatą „Giełdowy rynek towarowy w Europie – perspektywy rozwoju”, odbyła się w piątek, 14 grudnia, w Warszawie. Prezes TGE Piotr Zawistowski podsumował, że minione 15 lat to olbrzymi wysiłek wielu różnych podmiotów...
Polskie Sieci Elektroenergetyczne informują o implementowaniu nowego mechanizmu mającego umożliwić zawieranie transakcji w trybie handlu ciągłego w obszarze całej Europy, w czasie do jednej godziny przed terminem dostawy. Z nowych możliwości ma skorzystać zwłaszcza energetyka odnawialna.
Cztery startupy będą miały szansę przekuć swoje innowacyjne pomysły w komercyjne rozwiązania, współpracując z największą grupą energetyczną w Polsce w ramach jej programu akceleracyjnego.
W historii globalnych negocjacji klimatycznych COP24 z pewnością będzie uznawany za spore osiągnięcie. Bez biurokratycznej mordęgi w Katowicach większość choćby najbardziej ambitnych deklaracji politycznych pozostałaby na papierze. Polska prezydencja wykonała kawał dobrej dyplomatycznej roboty.