
Niemcy dają sobie niecałe 20 lat na wyjście z węgla
Niemcy wykonali duży krok w celu przyjęcia daty zakończenia produkcji energii z węgla...
Niemcy wykonali duży krok w celu przyjęcia daty zakończenia produkcji energii z węgla...
Tak wysokiego chwilowego zużycia energii elektrycznej, jak dzisiaj, nie było w Polsce nigdy wcześniej. W piątek zapotrzebowania odbiorców na moc osiągnęło niemal 26,5 GW. Operator polskiego systemu pierwszy raz w historii skorzystał z nowego mechanizmu współpracy z Niemcami...
Rzeszowskie MPWiK to kolejna w Polsce komunalna spółka z branży wod-kan, która dzięki unijnym funduszom uruchomi własną produkcję energii, ograniczając tym samym koszty swojego funkcjonowania i redukując podatność na ewentualne przyszłe wzrosty cen energii.
https://www.energy-storage.news/news/china-plans-6gw-of-pumped-hydro-to-address-solar-and-wind-curtailment-issue?utm_source=rss-feeds&utm_medium=rss&utm_campaign=general
W tym kwartale Rada Ministrów ma przyjąć projekt kolejnej nowelizacji ustawy o odnawialnych źródłach energii, co umożliwi skierowanie go do prac w parlamencie – wynika z aktualnego wykazu prac legislacyjnych rządu.
Ministerstwo Energii opublikowało projekt rozporządzenia w sprawie szczegółowych zasad kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń w obrocie energią elektryczną. Wpisano do niego m.in. mechanizm bonifikat, z których w określonych przypadkach będą mogli skorzystać odbiorcy energii.
Tauron pracuje nad biznesowym wykorzystaniem technologii blockchain w elektromobilności. W ramach programu „Pilot Maker Elektro ScaleUp” zamierza przetestować na swojej infrastrukturze autorskie rozwiązanie MC2 Energy, startupu stworzonego przez b. minister cyfryzacji Annę Streżyńską.
W dniach 10-11 września 2019 r. Warszawa po raz kolejny będzie miejscem spotkania branży OZE z Polski i nie tylko. W Warszwskim Centrum EXPO XXI odbędzie się kolejna edycja Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej RE-Energy oraz Strefy Termomodernizacji i Efektywności Energetycznej w Budownictwie TermoEXPO!
„Od dziś wreszcie opłaty za ogrzewanie będą naliczane uczciwie” – słyszą ludzie, w których mieszkaniach mają być zainstalowane tzw. podzielniki ciepła. Poza nieprecyzyjnym pomiarem konsekwencje dla mieszkańców mogą być znacznie większe...
Inwestorzy z branży odnawialnych źródeł energii staną wkrótce przed problemem możliwego wygaśnięcia posiadanych umów przyłączeniowych dla instalacji czekających na realizację...
Komitet Stałych Przedstawicieli, instytucja, w skład której wchodzą przedstawiciele krajów Unii Europejskiej w randze ambasadorów oraz ich zastępców, zdecydowała o utrzymaniu tzw. parity dispatch dla mniejszych odnawialnych źródeł energii.
Zmiana na stanowisku prezesa w Polenergii będącej jednym z największych krajowych inwestorów w obszarze odnawialnych źródeł energii. Rada nadzorcza spółki powołała na to stanowisko Michała Michalskiego. Dotychczasowy prezes Jacek Głowacki pozostanie w Polenergii na jednym ze stanowisk kierowniczych.
Nowelizacja Prawa energetycznego z 26 lipca 2013 r. wprowadziła do polskiego prawa nowy mechanizm wsparcia producentów zielonej energii – tzw. gwarancje pochodzenia energii elektrycznej wytworzonej w odnawialnych źródłach energii (ang. Guarantees of Origin – GoO)...
Ministerstwo Energii przedstawiło cele, jakie stawia sobie w zakresie budowy krajowego potencjału energetyki jądrowej. Plan to postawienie w ciągu 25 lat elektrowni jądrowych o mocy 6-9 GW.
Dają miejsca pracy, często poza dużymi miastami, zatrudniają rzesze ludzi i zużywają ogromną ilość prądu, jednak rekompensaty na razie ich omijają. Przemysł energochłonny czeka na rozwiązania, które obiecuje im rząd. Może to potrwać jeszcze kilka miesięcy.