Nowe wzory wniosków o umorzenie błękitnych i zielonych świadectw za 2024
Są już nowe wzory wniosków o umorzenie świadectw pochodzenia potwierdzających wytworzenie energii elektrycznej z biogazu rolniczego lub z innych odnawialnych źródeł energii.
Są już nowe wzory wniosków o umorzenie świadectw pochodzenia potwierdzających wytworzenie energii elektrycznej z biogazu rolniczego lub z innych odnawialnych źródeł energii.
Polski sektor energetyczny zostanie zasilony ogromnymi środkami na modernizację sieci, inwestycje w OZE i magazyny energii. Pieniądze pochodzić będą z Funduszu Transformacji Energetyki...
W zeszłym miesiącu TGE zanotowała wyraźny spadek cen energii elektrycznej w notowaniach spotowych na Rynku Dnia Następnego. Inaczej było w kontraktach terminowych, których średnia cena w zeszłym miesiącu wzrosła.
Koncerny energetyczne pojawiają się w przestrzeni reklamowej, promując swoje ekologiczne rozwiązania dla domów i inne usługi. W okresie od maja do lipca br. wydały na reklamy ponad 40 mln zł. Kto jest liderem wydatków na ten cel?
Prezesi spółek z Grupy PGE podpisali z miastem Rzeszów list intencyjny o współpracy przy przygotowywaniu inwestycji. Celem jest promocja odnawialnych źródeł energii i dekarbonizacja systemu ciepłowniczego w mieście.
Do końca 2030 r. Tauron Dystrybucja planuje zainstalować u wszystkich swoich klientów liczniki zdalnego odczytu. Właśnie ogłoszono przetarg na instalację pół miliona tych inteligentnych urządzeń.
Zapraszamy na dwudniowe szkolenie i warsztaty on-line: ESG w branży energetycznej. Obliczanie śladu węglowego i zarządzanie nim w branży energetycznej w kontekście ESG, które odbędzie się w dniach 16-17 września 2024 r.
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pracuje nad nowym programem dofinansowania na magazyny energii cieplnej. W ocenie Instytutu Energetyki Odnawialnej magazyny ciepła mogą zagospodarować w naszym kraju w szczycie generacji nawet kilkanaście gigawatów nadwyżek mocy w odnawialnych źródłach energii.
Ministerstwo Klimatu i Środowiska przedstawiło założenia aktualizacji rządowej strategii energetycznej, która zostanie zawarta w Krajowym Planie Działań w dziedzinie Energii i Klimatu do 2030 r.
W sierpniu kolejny raz odnotowane zostały ujemne ceny energii na Towarowej Giełdzie Energii (TGE). Wytwórcy energii ze źródeł odnawialnych mają w związku z tym obowiązek, o którym przypomina Urząd Regulacji Energetyki.
Zapraszamy na szkolenie i warsztaty praktyczne online: Umowy PPA – Jak sprzedawać energię z OZE bezpośrednio do odbiorców przemysłowych.
Wprowadzony na polskim rynku odnawialnych źródeł energii system aukcyjny ma na celu zapewnienie inwestorom stabilnych warunków ekonomicznych oraz umożliwienie dekarbonizacji energetyki poprzez wzrost udziału zielonej energii elektrycznej w krajowym miksie energetycznym.
Polskie regiony węglowe są największym beneficjentem unijnego Funduszu Sprawiedliwej Transformacji. To nowy element wspólnotowej polityki, który w latach 2021-2027 ma wspierać realizację unijnych celów energetycznych i klimatycznych. Przyszłość Funduszu w kolejnej perspektywie budżetowej UE jest jednak niepewna...
Konsorcjum ukraińskich i słowackich firm zaprezentowało mobilną elektrownię OZE łączącą panele fotowoltaiczne, turbiny wiatrowe i baterie.
Sztuczna inteligencja czy uczenie maszynowe zużywają ogromne ilości energii. Wdrażanie ich w firmach na coraz większą skalę powoduje dynamiczny wzrost zapotrzebowania na usługi centrów danych, a co za tym idzie – również na ilość energii, jakiej potrzebują one do obsługi klientów...