Redysponowanie nierynkowe – jak zapobiec stratom?
Transformacja energetyczna, której celem jest zastąpienie produkcji energii z węgla odnawialnymi źródłami energii (OZE), napotyka w Polsce na istotne wyzwania...
Transformacja energetyczna, której celem jest zastąpienie produkcji energii z węgla odnawialnymi źródłami energii (OZE), napotyka w Polsce na istotne wyzwania...
Polski przemysł cieszy się ugruntowaną pozycją w UE. Jako jeden z największych w Europie stanowi bardzo istotny, choć często początkowy, element łańcucha wartości produkcji na kontynencie. Ta stabilna pozycja może się jednak wkrótce zachwiać, np...
Trwa nabór wniosków w konkursie Ścieżka SMART realizowanym przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ze środków programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki. Duże przedsiębiorstwa mają czas na zgłoszenie swoich innowacyjnych propozycji do 24 października.
W lutym br. Prezes Urzędu Regulacji Energetyki przygotował ankietę na temat funkcjonowania rynku mocy. Do udziału w badaniu zaproszeni byli wszyscy uczestnicy rynku energii. Ankieta zakończyła się w kwietniu, a teraz zaprezentowano jej wyniki.
Zgodnie z przepisami obowiązującymi od początku tego roku klastry energii powinny uzyskać wpis w rejestrze prowadzonym przez Prezesa URE. Bez tego nie będą mogły korzystać z przewidzianych dla nich preferencji. Urząd Regulacji Energetyki poinformował właśnie, że w rejestrze znalazł się już trzeci wpis.
Największa prywatna grupa energetyczna w Polsce ma nowe kierownictwo. Trzyletnia kadencja rozpocznie się 1 stycznia 2025 roku.
Portfel operacyjnych i będących na etapie przygotowania inwestycji w odnawialne źródła energii – rozwijanych w ramach Zgorzeleckiego Klastra Energii – będzie mieć nowego właściciela. Kupującym jest polska spółka działająca na rynku OZE od 20 lat.
Europejski Bank Inwestycyjny oraz SG Equipment Leasing Polska podpisały umowę, której celem jest wsparcie rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP). Będą one mogły uzyskać pożyczki m.in. na działania na rzecz klimatu.
Prezes Urzędu Regulacji Energetyki (URE) ogłosił wyniki trzeciej tegorocznej aukcji na premię dla podmiotów wytwarzających energię elektryczną i ciepło w skojarzeniu.
Komisja Europejska rozpoczęła przyjmowanie wniosków dotyczących infrastruktury energetycznej oraz projektów wodorowych, które mogą stać się tzw. przedmiotem wspólnego zainteresowania (PCI) lub przedmiotem wzajemnego zainteresowania (PMI). Realizacja projektów o takich statusach wiąże się z konkretnymi korzyściami.
– Przedsiębiorstwa z branży budowlanej mają do odegrania kluczową rolę w transformacji energetycznej – mówi agencji Newseria Biznes wiceminister klimatu i środowiska Miłosz Motyka. Jak wskazuje, rząd zamierza im to ułatwić m.in...
Zapraszamy na szkolenie on-line: Odnawialne źródła energii a podatkowe wyzwania, m.in. leasing, podatek dochodowy (CIT), VAT, akcyza, podatek od nieruchomości, które odbędzie się 2 października 2024 r.
Pierwszy klaster energii w Polsce, który spełnia wymogi znowelizowanej ustawy o odnawialnych źródłach energii, może rozpocząć dostarczanie tańszej energii należącym do niego odbiorcom. Jest to możliwe dzięki zawartej właśnie pierwszej tego typu umowie z operatorem sieci dystrybucyjnej.
Ostatnio Urząd Regulacji Energetyki dokonał pierwszego wpisu do wykazu agregatorów, umieszczając w nim spółkę Photon Energy Trading. Teraz w wykazie agregatorów pojawił się drugi podmiot.
Samorządy gminne dostaną dofinansowanie na prowadzenie punktów konsultacyjnych programu Czyste Powietrze. Jak wysokie wsparcie można otrzymać?