Politycy o OZE na Kongresie Green Power 2011

Politycy o OZE na Kongresie Green Power 2011
Moe, flickr cc-by-2.0

Ustawy o OZE nie ma od 300 dni! Dlaczego tak jest? Jakie są perspektywy Polski i Polaków na zieloną energię? Jak wygląda to w Stanach Zjednoczonych Ameryki, Chinach i Brazylii? Kto na tym zarabia{więcej} a kto traci – o tym wszystkim już 5 października w Hotelu Hilton w Warszawie.

Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak, minister środowiska Andrzej Kraszewski, prof. Maciej Nowicki – minister środowiska w rządach Jana Krzysztofa Bieleckiego i Donalda Tuska (16.11. 2007 – 1.02. 2010), Jan Rączka, prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, dr Jarosław Pietras, dyrektor Rady Unii Europejskiej, czołowe postaci polskiego i światowego biznesu oraz eksperci ze środowisk naukowych – to tylko wybrane osoby, które potwierdziły obecność na 3. Międzynarodowym Kongresie Energii Odnawialnej Green Power.

REKLAMA

Kongres Green Power na polskiej mapie różnego rodzaju konferencji i kongresów jest jednym z najmłodszych, a już zyskał miano jednego z najważniejszych wydarzeń w Polsce. Dlaczego? Bo energia odnawialna jest przyszłością. Ten kierunek przyjął już cały świat. Najwyższy czas na Polskę. Wiedzą to politycy, biznesmeni, naukowcy. I choć wciąż w Polsce raczkuje, jest nadzieja że już wkrótce postawi pierwszy krok – ten krok to może być o ustawa o OZE.

REKLAMA

Ponad tysiąc uczestników Kongresu podczas dwóch dni będzie miało szansę wymienić się spostrzeżeniami i doświadczeniami z obszaru bezpieczeństwa energetycznego i roli jaką w nim odgrywają odnawialne źródła energii. Obecność czołowych polityków oraz kluczowych inwestorów pozwala przypuszczać, że tak we wszystkich pięciu panelach i debatach dnia pierwszego, poruszających obszary z Polityki Światowej, Gospodarki i Biznesu, Polityki Krajowej, Środowiska i Nowych Technologii, jak i w kuluarach tematów do rozmów nie zabraknie. Zwłaszcza, że jak podało PIGEO w roku 2010 udział energii ze źródeł odnawialnych w bilansie finalnego zużycia energii całkowitej brutto wyniósł 8%, podczas gdy w roku 2005 wyniósł on 7,2%! Czy uda się osiągnąć cel do roku 2020?


źródło: PIGEO