Pierwsza w Polsce fabryka modułów fotowoltaicznych CIGS. Ruszyła budowa
We Wrocławiu ruszyła budowa fabryki paneli fotowoltaicznych, które będą wytwarzane w niszowej technologii CIGS...
We Wrocławiu ruszyła budowa fabryki paneli fotowoltaicznych, które będą wytwarzane w niszowej technologii CIGS...
W najbliższych dniach w województwie warmińsko-mazurskim ruszą dwa nabory wniosków na unijne dofinansowanie inwestycji z zakresu modernizacji energetycznej budynków.
Prezes Urzędu Regulacji Energetyki ogłosił wyniki czerwcowej aukcji na premię CHP. Wreszcie mógł podać informację o zwycięskich ofertach. Udzielone wsparcie to jednak bardzo mała część dostępnych możliwości.
Litewski rząd uruchamia program dopłat do prosumenckich elektrowni fotowoltaicznych. Zakłada, że skorzysta z niego co najmniej 15 tys. gospodarstw domowych.
Dzięki współpracy administracji samorządowej z sektorem prywatnym toruńskie przedszkole wyposażono w elektrownię fotowoltaiczną. Inwestorzy wyliczają, ile oszczędności przyniesie zamontowana instalacja.
Zainteresowanie inwestycjami wodorowymi ze strony sektora prywatnego jest coraz większe: w tym roku ma ruszyć produkcja zielonego wodoru w ZE PAK, a realizowany przez Polenergię na Górnym Śląsku projekt H2Silesia, który zakłada budowę wielkoskalowej fabryki o mocy około 105 MW, otrzymał niedawno prawie 143 mln euro...
Nabór wniosków o dotacje dla prosumentów w kolejnej edycji Mojego Prądu ma wystartować we wrześniu. Wcześniej powinno ruszyć dofinansowanie w pilotażowym naborze w programie Moja Elektrownia Wiatrowa.
Wiosną ubiegłego roku ruszyły prace związane z odwiertem geotermalnym w Szaflarach koło Zakopanego. Po miesiącach systematycznych prac pojawiły się jednak problemy na pewnej głębokości. Eksperci zdecydują, czy odwiert dający nadzieję na ciepło z geotermii dla podhalańskich miejscowości będzie kontynuowany.
Ministerstwo Klimatu i Środowiska chce przyspieszyć proces uzyskiwania zgód na budowę dachowych instalacji fotowoltaicznych. Dodatkowe ułatwienia mają uzyskać magazyny energii, pompy ciepła i urządzenia konieczne do przyłączenia dachowych instalacji PV do sieci.
Ceny energii elektrycznej na giełdzie wzrosły w maju zarówno w kontraktach na rynku spot, jak i terminowym. Był to drugi miesiąc z rzędu, w którym na obu rynkach wzrosła wartość energii – po wielu miesiącach obniżek cen energii w hurcie. Nadal systematycznie spadają giełdowe obroty energią.
W najnowszym raporcie Polski Alarm Smogowy (PAS) podaje, w jakich gminach w 2023 roku złożono najwięcej wniosków o dofinansowanie z programu Czyste Powietrze.
Wytwórcy energii odnawialnej objęci systemem świadectw pochodzenia muszą skorygować wnioski o wydanie certyfikatów w związku z ujemnymi cenami energii na Towarowej Giełdzie Energii (TGE). Taka sytuacja miała miejsce w maju br.
Urząd Regulacji Energetyki zaktualizował dokumenty dotyczące pięciu operatorów sieci dystrybucyjnych (OSD) w Polsce. Zmiany wynikają z potrzeby ich dostosowania do zmian na poziomie sieci przesyłowej.
Ograniczenia w produkcji energii ze źródeł odnawialnych powtarzają się coraz częściej. Jak podaje Forum Energii, łącznie w kwietniu br. ograniczono generację 149,6 GWh energii elektrycznej, z czego 25,8 GWh z farm wiatrowych i 123,8 GWh z dużych instalacji fotowoltaicznych...
Fotowoltaika staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem dla osób i firm pragnących obniżyć swoje rachunki za energię elektryczną. Możliwe, że przed inwestycją w fotowoltaikę czujesz obawy – związane choćby z systemem rozliczania energii. W Eko Prime wychodzimy tym obawom naprzeciw z bilansowaniem 1:1...
Na targach Intersolar Europe 2024, które odbędą się w dniach 19-21 czerwca w Monachium, Tongwei zaprezentuje odwiedzającym firmowe stoisko moduły fotowoltaiczne z serii THC-G12 i TNC-G12/G12R...