Magazyn energii w Żarnowcu bliżej budowy. PGE wybrało wykonawcę
To przełomowy projekt dla polskiej energetyki. Budowa ogromnego magazynu energii w Żarnowcu jest bliżej realizacji po tym, jak PGE wybrało firmę, która wykona tę inwestycję...
To przełomowy projekt dla polskiej energetyki. Budowa ogromnego magazynu energii w Żarnowcu jest bliżej realizacji po tym, jak PGE wybrało firmę, która wykona tę inwestycję...
Izraelska firma Brenmiller może być pierwszą, która zapełni coraz większą lukę na rynku magazynów energii cieplnej. Zamierza wybudować fabrykę magazynów, które do przechowywania energii cieplnej wykorzystują pokruszone skały.
W pierwszych miesiącach 2023 roku systematycznie przybywało nowych mikroinstalacji. Najnowsze dane za marzec pokazują, że rynek prosumencki jest w coraz lepszej kondycji...
W ubiegłym miesiącu na Towarowej Giełdzie Energii (TGE) zanotowane zostały niewielkie wzrosty cen energii zarówno na rynku spot, jak i terminowym.
PGE Dystrybucja inwestuje w główne punkty zasilania na terenie oddziału Skarżysko-Kamienna. Celem jest między innymi zwiększenie możliwości przyłączeniowych dla odnawialnych źródeł energii.
W polskiej części Bałtyku rozwijane są obecnie projekty morskich farm wiatrowych o łącznej mocy około 8,4 GW, w tym 5,9 GW z projektów tzw. fazy I oraz 2,5 GW z projektów tzw. fazy II. Tymczasem według analiz zleconych przez Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej potencjał jest dużo większy i wynosi nawet 33 GW...
Blisko 200 wystawców z Polski, Chin, Niemiec, Belgii i Czech zaprezentuje swoje produkty i usługi podczas targów GREENPOWER w dniach 16-18 w Poznaniu...
Unia Europejska planuje wprowadzić od 2026 roku zakaz stosowania niektórych czynników f-gazowych w pompach ciepła. Chodzi przede wszystkim o fluorowane gazowe związki węgla (HFC), które są szkodliwe dla środowiska i przyczyniają się do globalnego ocieplenia...
W niepewnych energetycznie czasach, kiedy wykorzystywane od lat źródła energii (głównie kopalne) powoli odchodzą w niebyt z przyczyn zarówno ekologicznych jak i ekonomicznych, budowa farmy fotowoltaicznej przynosi bezpieczeństwo energetyczne.
Po przyjęciu przez rząd projektu nowych regulacji w zakresie prosumenta lokatorskiego czekają one na rozpatrzenie przez parlament. Nowa koncepcja ma sprawić, że inwestycje w prosumencką fotowoltaikę w budynkach wielorodzinnych staną się bardziej atrakcyjne niż zapewniały to dotychczasowe przepisy.
Niemiecka firma ABT e-Line specjalizująca się w modyfikacjach i tuningu samochodów koncernu Volkswagen wprowadzi na rynek dach solarny dla jednego z najpopularniejszych elektryków niemieckiej marki, który doczekał się nowej, elektrycznej odsłony. Instalacja PV ma istotnie zwiększyć zasięg pojazdu.
W Czechach rusza produkcja domowych magazynów energii. W przeciwieństwie do większości konkurencyjnych urządzeń, magazyny powstające u naszych południowych sąsiadów nie będą bazować na bateriach litowo-jonowych.
Firma Megasol Energie rozpocznie produkcję kolorowych modułów fotowoltaicznych. Szwajcarski producent nabył licencję związaną z barwieniem modułów od Instytutu Fraunhofera ds. Systemów Energii Słonecznej (Fraunhofer ISE).
W niemieckim mieście Freiburg powstała ścieżka rowerowa, którą wyposażono w dodatkowe rozwiązanie pozwalające na wytwarzanie energii elektrycznej w ilości nawet 280 MWh rocznie.
Beny, dostawca rozwiązań w zakresie energii odnawialnej, wprowadził na rynek europejski rozwiązanie w zakresie energii inteligentnego domu. Rozwiązanie integruje inteligentny system zarządzania energią, mikroinwertery, system DLB i stację ładującą, tworząc inteligentny i połączony dom.
Grupa naukowców z Niemiec i Finlandii sprawdziła, czy opłaca się sezonowe magazynowanie i zużywanie wodoru w domach. Uwzględniono perspektywę czasową do 2050 roku i wzięła pod uwagę aż 145 krajów z całego świata.