
Ulga termomodernizacyjna także na magazyn ciepła?
Czy odliczenie podatku w ramach ulgi termomodernizacyjnej przysługuje także w zakresie inwestycji w domowy magazyn ciepła? Głos w tej sprawie zabrał Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej.
Czy odliczenie podatku w ramach ulgi termomodernizacyjnej przysługuje także w zakresie inwestycji w domowy magazyn ciepła? Głos w tej sprawie zabrał Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej.
W Ostrowie Wielkopolskim powołano miejską spółkę CRK Energia, która zajmie się wdrażaniem idei tzw. Ostrowskiego Rynku Energetycznego. Jak podkreślają autorzy tego projektu, wpisuje się on w trend budowania energetyki rozproszonej.
Firmy PHU POWER QUALITY oraz PHU ZENIT zajmują się sprzedażą wysokiej jakości inwerterów fotowoltaicznych firmy Trannergy. Ponadto, jako autoryzowany dystrybutor renomowanej firmy FEEO, oferujemy po bardzo przystępnych cenach asortyment do zabezpieczenia obwodów fotowoltaicznych po stronie DC i AC.
Projekt nowelizacji ustawy o OZE zatwierdziła już Rada Ministrów i wkrótce stanie się on przedmiotem prac posłów. Po przyjęciu nowelizacji przez parlament i wprowadzeniu jej w życie krajowy system wsparcia energetyki odnawialnej czekają duże zmiany.
W 2017 roku na terenie Warszawy przybyły mikroinstalacje fotowoltaiczne o łącznej mocy niemal 2 MW. Zdecydowanie najwięcej przyłączeń zrealizowano w ostatnim kwartale ub.r.
Ministerstwo Energii dzisiaj rozpoczęło konsultacje publiczne projektu ustawy o promowaniu energii elektrycznej z wysokosprawnej kogeneracji, która zawiera nowe mechanizmy wsparcia produkcji energii z wykorzystaniem tej technologii. Na złożenie uwag są dwa tygodnie.
Władze Brazylii przeprowadziły kolejną aukcję dla odnawialnych źródeł energii. Ceny za energię, które zaoferowali w niej inwestorzy, należą do najniższych na świecie.
W stolicy stanu Australia Południowa powstanie wirtualna elektrownia, na którą złożą się magazyny energii należące do ok. 1,2 tys. gospodarstw domowych. Kolejny kontrakt na dostawę takich urządzeń na rynek australijski zdobyła amerykańska Tesla.
Polska grupa energetyczna i norweski potentat paliwowy chcą razem stawiać na Bałtyku elektrownie wiatrowe. Wcześniej jednak potrzebna jest zgoda władz antymonopolowych na utworzenie wspólnego podmiotu, który się tym zajmie. O otrzymaniu wniosku w tej sprawie od obu firm poinformował UOKiK.
Najprawdopodobniej już w najbliższych tygodniach Ministerstwo Energii ogłosi wyniki konkursu na certyfikowane klastry energii. Wiele klastrów otrzymało już informacje o pozytywnym rozpatrzeniu ich wniosków pod kątem formalnym. Co więcej, Ministerstwo Energii planuje ogłoszenie drugiego konkursu dla klastrów energii.
Eksperci hiszpańskiego rządu przygotowali na jego zlecenie analizę rozwoju krajowego miksu energetycznego do końca przyszłej dekady. Wynika z niej, że elektrownie fotowoltaiczne staną się do tego czasu w Hiszpanii najważniejszym, ale i najtańszym źródłem energii...
Naukowcy z niemieckiego instytutu Fraunhofer ISE we współpracy z firmą EV Group opracowali ogniwo fotowoltaiczne w technologii multi-junction, które zamienia w energię elektryczną dokładnie 1/3 przyjmowanego światła słonecznego.
Niemiecki koncern energetyczny przejął połowę udziałów w projekcie morskiej farmy wiatrowej, który ma powstać u wybrzeży Irlandii. To kolejna znacząca inwestycja w OZE, którą w ostatnich miesiącach ogłasza innogy.
Poznań będzie kolejnym polskim miastem, po którym będą kursować autobusy miejskie napędzane wyłącznie energią elektryczną. Poznański magistrat właśnie ogłosił przetarg w tej sprawie.
Niemiecki lider w produkcji falowników fotowoltaicznych podał finalne wyniki za 2017 rok, w którym sprzedał produkty o rekordowym potencjale, ale mimo to istotnie zmniejszył swoje przychody.
W całym ubiegłym miesiącu po raz pierwszy w historii działające w Portugalii źródła OZE wyprodukowały więcej energii niż wyniosło miesięczne zapotrzebowanie tego kraju. Jakie korzyści z tej sytuacji odniosła portugalska gospodarka?