5 mld zł dofinansowania na odnawialny wodór
Kolejne ogromne środki z Funduszu Modernizacyjnego wesprą inwestycje w odnawialny wodór w ramach programu opracowanego przez NFOŚiGW. Obecnie można zgłaszać uwagi do projektu programu.
Kolejne ogromne środki z Funduszu Modernizacyjnego wesprą inwestycje w odnawialny wodór w ramach programu opracowanego przez NFOŚiGW. Obecnie można zgłaszać uwagi do projektu programu.
Dofinansowanie na inwestycje w technologie wodorowe będzie pochodzić ze środków KPO. Ministerstwo Klimatu i Środowiska zapowiada nabór wniosków w trybie konkursowym.
W Sokołowie Podlaskim w województwie mazowieckim powstała elektrociepłownia, w której udział OZE ma przekroczyć 95 proc. Instalacja łączy technologie biogazu, pomp ciepła i magazynowania energii i ma pracować zgodnie z modelem obiegu zamkniętego.
Czołowa firma z krajowego rynku prosumenckiego po trudnym okresie wynikającym ze spadku inwestycji w domowe instalacje fotowoltaiczne stopniowo poprawia kondycję finansową. To w dużej mierze zasługa zleceń w ramach programu Czyste Powietrze...
Greenevia zrewidowała swoje plany w zakresie rozwoju segmentu fotowoltaicznego. Jednocześnie zdecydowała się na przejęcie wszystkich udziałów w rozwijającej farmy fotowoltaiczne spółce Projekt Solartechnik.
Grupa H&M podpisała umowę zakupu energii ze źródeł odnawialnych z polskim deweloperem i producentem energii z fotowoltaiki. Zakontraktowany wolumen energii to 50 GWh w skali roku.
Pojawiły się kolejne pozwy dotyczące wpływu zanieczyszczeń powietrza na zdrowie. Dwie osoby chore na astmę domagają się od Skarbu Państwa łącznie 300 tys. zł odszkodowania.
Eko-Unia i Zielony Instytut wraz z europejską koalicją Beyond Fossil Fuels rozwijają projekt wspierający transformację energetyczną i klimatyczną. W rezultacie powstały pierwsze obywatelskie społeczności energetyczne (OSE). Organizacje liczą na wsparcie rządu w tworzeniu OSE.
Jeden z państwowych operatorów sieci dystrybucyjnej mógł dyskryminować inwestorów planujących przyłączenie odnawialnych źródeł energii, faworyzując wnioski o przyłączenie od spółek z własnej grupy kapitałowej. Sprawą zajął się Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
Urząd Regulacji Energetyki ogłosił stawkę opłaty OZE, która będzie doliczana do rachunków odbiorców energii w 2025 r. W ostatnich latach stawka tej opłaty była zerowa. W przyszłym roku to się zmieni.
Tauron 5 lat temu ogłaszał nową strategię określaną jako Zielony Zwrot, zapowiadając zintensyfikowanie inwestycji w OZE. Jak od tamtego czasu wzrósł udział energii odnawialnej w miksie wytwarzania Grupy Tauron?
Dla czołowej firmy z polskiego rynku energetyki prosumenckiej w sytuacji spadku inwestycji w domowe instalacje fotowoltaiczne program Czyste Powietrza stał się kluczowym źródłem zamówień. Wstrzymanie naboru wniosków w tym programie Columbus chce obrócić w szansę na rozwój swojego biznesu.
Premier Polski chce wprowadzenia patroli na Morzu Bałtyckim we współpracy z krajami bałtyckimi i nordyckimi. Potrzeba kontroli bezpieczeństwa na tym obszarze wiąże się m.in. z prowadzonymi inwestycjami w morskie farmy wiatrowe. Branża offshore liczy na zaangażowanie polskich jednostek.
Na zachodzie Estonii powstanie ogromna farma fotowoltaiczna. Projekt zakłada, że w przyszłości będzie to instalacja hybrydowa ze zintegrowanym magazynem energii i turbinami wiatrowymi.
Spółka ML System w pierwszych trzech kwartałach br. obniżyła wyniki finansowe, jednak intensyfikuje szukanie nowych zleceń. Jej prezes podkreśla trudne warunki rynkowe, wynikające z czynników makroekonomicznych i stricte branżowych.
Wyniki finansowe i operacyjne PGE Polskiej Grupy Energetycznej za III kwartał 2024 roku są stabilne i zgodne z wcześniejszymi szacunkami, co pozwala utrzymać kurs na wielkoskalowe inwestycje transformujące polską energetykę – podała spółka...