AMBIENS: Główny specjalista ds. ochrony przyrody

Telefon
32 720 57 52
rekrutacja@ambiens.pl

GŁÓWNY SPACJALISTA DS. OCHRONY PRZYRODY:
Nr Ref.: 1/GSOP/S/2020 (Nature conservation officer)

MIEJSCE PRACY:
Warszawa (biuro) – sporadyczne wyjazdy

FORMA ZATRUDNIENIA:
Umowa o pracę / umowa b2b

OPIS STANOWISKA:
Koordynacja oraz nadzór merytoryczny nad pracami przyrodniczymi przy projektach energetycznych (OZE, energetyka wiatrowa, offshore, fotowoltaika, elektroenergetyka, instalacje wodorowe, magazyny energii, itd. ).

ZAKRES OBOWIĄZKÓW:

– tworzenie Sprawozdań Okresowych oraz Raportów Końcowych z monitoringów oraz inwentaryzacji przyrodniczych
– tworzenie metodologii prac terenowych
– koordynacja prac podległych Partnerów Terenowych
– raportowanie do Klienta oraz instytucji finansowych w ramach prowadzonych projektów
– udział w procedurze oceny oddziaływania na środowisko (EIA)
współtworzenie oraz realizacja Environmental and Social Action Plans
– udział w środowiskowej części procesów Due Diligence
– aktywna współpraca z Dyrektorem Operacyjnym, Koordynatorem OOŚ, Radcą Prawnym, Analitykiem Przestrzennym oraz innymi specjalistami branżowymi
– dialog z organami prowadzącymi oraz opiniującymi procedury administracyjne
współpraca z ośrodkami naukowymi i instytucjami badawczymi
– udział w pracach badawczo-rozwojowych
– udział w konferencjach i warsztatach

WYMAGANIA:
– kierunkowe wykształcenie biologiczno-przyrodnicze
– min. 3-letnie doświadczenie w pracy na pokrewnym stanowisku (tworzenie dokumentacji przyrodniczej)
– biegła znajomość charakterystyki krajowej przyrody ze szczególnym uwzględnieniem ornitofauny oraz chiropterofauny
– doświadczenie w pracy z detektorem oraz w oznaczaniu nietoperzy
– bardzo dobra znajomość programów środowiska MS Office
– zdolności analityczne
– umiejętności pracy w zespole
– prawo jazdy kat. B
– komunikatywny angielski w mowie i piśmie
– praktyczna znajomość:
– Ustawy o ochronie przyrody
– Ustawy Prawo ochrony środowiska
– Ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale – społeczeństwa w ochronie środowiska oraz ocenach oddziaływania na środowisko
– wytycznych i branżowych praktyk na poziomie krajowym oraz EU

MILE WIDZIANE:
– tytuł naukowy lub otwarty przewód doktorski
– publikacje naukowe i/lub popularno-naukowe
– doświadczenie w pracy terenowej
– doświadczenie w branży OZE (udokumentowane projekty będą dodatkowym atutem)
– umiejętność pracy w środowisku GIS (np. QGIS, ArcGis)

OFERUJEMY:
– zatrudnienie w renomowanej firmie
– przyjazne środowisko pracy
– konkurencyjne wynagrodzenie
– elastyczne godziny pracy, możliwość korzystania z formuły home office
– pracę z doświadczonymi ekspertami
– pracę na rzecz czołowych deweloperów i inwestorów branży OZE
– pracę przy największych projektach OZE w Polsce
– możliwość rozwoju i awansu
– perspektywę długoterminowej współpracy

APLIKACJA:
Zainteresowanych zapraszamy do wysłania CV wraz z listem motywacyjnym na adres rekrutacja@ambiens.pl. Prosimy o podanie w temacie numeru referencyjnego: 1/GSOP/S/2020

Zastrzegamy sobie prawo skontaktowania się z wybranymi kandydatami.
Termin ważności oferty:

Prosimy o nadsyłanie zgłoszeń do dnia 31.03.2020r.

NOTA PRAWNA:

Do wysyłanych dokumentów prosimy o dołączenie klauzuli o następującej treści:
„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez AMBIENS Sp. z o.o. dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu tej oraz przyszłych rekrutacji (zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO)).”

Wywiady