Londyn daje 246 mln funtów na magazyny energii
Brytyjski rząd potwierdził wczoraj, że w ramach aktualizacji swojej strategii gospodarczej przeznaczy dodatkowe fundusze na rozwój technologii magazynów energii.
Brytyjski rząd potwierdził wczoraj, że w ramach aktualizacji swojej strategii gospodarczej przeznaczy dodatkowe fundusze na rozwój technologii magazynów energii.
Siemens i amerykański koncern AES Energy połączyły siły tworząc nową firmę o nazwie Fluence. Cel to wspólna ekspansja na rynku magazynowania energii. Razem obie firmy mają na koncie realizację magazynów energii o łącznej mocy niemal 0,5 GW...
Amerykański koncern we współpracy z francuskim deweloperem instalacji OZE, firmą Neoen, zbudują w Australii największy na świecie magazyn energii złożony z baterii litowo-jonowych.
Współnota mieszkaniowa w brytyjskim mieście Nottingham zainwestuje w bateryjny magazyn energii, który ma być największą tego rodzaju instalacją w Europie.
Niemiecka firma Younicos, będąca europejskim liderem w rozwiązaniach z zakresu magazynowania energii, została przejęta przez szkocki koncern Aggreko. Wartość transakcji oszacowano na 40 mln funtów...
Prace nad własną baterią, inteligentnymi licznikami czy pionowymi siłowniami wiatrowymi zapowiedział prezes Energi Daniel Obajtek podczas konferencji poświęconej innowacjom. Spółka powołała dedykowaną jednostkę badawczo-rozwojową, która na terenie Politechniki Gdańskiej będzie rozwijać nowe technologie.
– Ceny magazynów energii spadają znacznie szybciej niż ktokolwiek przypuszczał, dzięki rosnącemu rynkowi elektroniki i popytowi na samochody elektryczne – oceniają eksperci firmy konsultingowej McKinsey, analizując jednocześnie możliwe skutki ekspansji technologii magazynowania energii – zwłaszcza dla zakładów...
W tym roku Niemcy złożyli już ponad 3 tys. wniosków o rządowe subsydia do domowych magazynów energii połączonych z inwestycją w instalację fotowoltaiczną. Już za kilka dni maksymalna wysokość dopłaty zostanie obniżona zgodnie z harmonogramem, który wcześniej przyjął Berlin.
Niemieckie stowarzyszenie branży solarnej BSW Solar podaje, że koszt domowych magazynów energii na niemieckim rynku spadł w ciągu ostatnich czterech lat o połowę.
Jeden z liderów globalnego rynku inwestycji w odnawialne źródła energii, włoski koncern energetyczny Enel, uruchomił w Chile mikrosieć bazującą na generacji z fotowoltaiki i magazynowaniu energii w technologiach wodorowej i litowo-jonowej. Włosi zapewniają, że to pierwszy taki projekt na świecie.
Brytyjski producent magazynów energii Powervault oraz francuski koncern motoryzacyjny Renault podjęły współpracę zakładającą wykorzystanie zużytych baterii, które nie nadają się do wykorzystania w autach, ale mogą nadal znaleźć zastosowanie w domowych magazynach energii, co może istotnie obniżyć cenę takich urządzeń.
Energa, Hitachi i Polskie Sieci Elektroenergetyczne stoją za projektem mającym na celu budowę największego w Polsce hybrydowego, bateryjnego magazynu energii elektrycznej, który ma być elementem prototypowego systemu poprawiającego bezpieczeństwo pracy sieci elektroenergetycznych.
W pierwszych trzech miesiącach br. Amerykanie uruchomili magazyny energii o pojemności niemal 234 MW. Takiego potencjału nie uruchomiono wcześniej w ciągu kwartału nie tylko w USA, ale również w innych krajach.
Wraz z targami Intersolar w Monachium już od kilku lat są organizowane targi EES poświęcone technologiom magazynowania energii. Podobnie jak „solarnej” części targów Intersolar, targom EES również towarzyszy konkurs na najbardziej innowacyjne rozwiązania.
Polenergia S.A., największa polska prywatna, pionowo zintegrowana grupa energetyczna, wybrała amerykańską firmę Convergent Energy + Power jako partnera do budowy w Europie magazynów energii...