
Wodór z fotowoltaiki zasili pojazdy w fabryce Toyoty
Japoński koncern motoryzacyjny jako pierwszy wdrożył do sprzedaży samochód napędzany wodorem, a także realizuje szereg projektów związanych z magazynowaniem energii w postaci wodoru...
Japoński koncern motoryzacyjny jako pierwszy wdrożył do sprzedaży samochód napędzany wodorem, a także realizuje szereg projektów związanych z magazynowaniem energii w postaci wodoru...
Olbrzymie magazyny energii o mocy 5 GW zgłosił do rynku mocy na 2024 rok światowy potentat elektrotechniczny. To więcej niż pozostałe planowane elektrownie razem wzięte.
Unia Europejska potrzebuje lepszych możliwości magazynowania, aby zrealizować cele w zakresie energii i klimatu. Jakie technologie mogą to umożliwić? Dostępnym technologiom magazynowania energii przyjrzał się Europejski Trybunał Obrachunkowy.
Unijni kontrolerzy z Europejskiego Trybunału Obrachunkowego ostrzegli, że – mimo podejmowanych dotąd wysiłków – pod względem zdolności produkcji akumulatorów Unia Europejska pozostaje w tyle za międzynarodową konkurencją.
Fiński koncern energetyczny zapowiada wdrożenie rozwiązania pozwalającego na recykling większości elementów baterii z samochodów elektrycznych i odzyskiwanie rzadkich metali, które będzie można ponownie wykorzystać do produkcji baterii, w ten sposób ograniczając zapotrzebowanie na coraz...
Niemiecki koncern motoryzacyjny i szwedzki producent baterii litowo-jonowych utworzyły konsorcjum, którego celem jest opracowanie nowych technologii bateryjnych mających zastosowanie w elektromobilności, w której Volkswagen ma spore ambicje.
Jednym z głównych tematów konferencji „Polska energetyka w obliczu innowacji”, którą pod koniec ubiegłego tygodnia zorganizowała w Krynicy Zdroju Polska Grupa Energetyczna. Podczas konferencji największy państwowy koncern energetyczny potwierdził swoje plany związane z tym obszarem.
Potentat ubezpieczeniowy MunichRe wdraża, jako pierwszy na świecie, długookresowe gwarancje ubezpieczenia określonych parametrów magazynów energii, które mogą chronić inwestora nawet, gdy producent magazynu zniknie z rynku...
Podczas targów motoryzacyjnych w Genewie Volkswagen zaprezentował przenośną stację ładowania samochodów elektrycznych, która może działać nawet w trybie off-grid. To kolejne z rozwiązań VW mogących wspierać rozwój energetyki rozproszonej bazującej na energii odnawialnej.
Na razie Polska Grupa Energetyczna realizuje zadania związane z magazynowaniem energii za pomocą swoich elektrowni szczytowo-pompowych. Jednak wkrótce taką rolę mogą zacząć odgrywać również bateryjne magazyny, do których budowy szykuje się największy polski koncern energetyczny...
Projekt nowelizacji Prawa energetycznego, w którym pojawią się regulacje dotyczące magazynów energii – ale także m.in. inteligentnych liczników – Ministerstwo Energii przedstawiło w październiku ubiegłego roku...
Polskie Sieci Elektroenergetyczne przygotowują studium wykonalności budowy wielkiego, bateryjnego magazynu energii...
Niemieccy operatorzy systemu przesyłowego planują postawienie na południu Niemiec kilku ogromnych, bateryjnych magazynów energii, które pomogą im w zarządzaniu podażą oraz popytem na energię i które mają istotnie ograniczyć koszty tzw. redispatchingu.
Toyota pracuje nad nowym urządzeniem, które w kontakcie z powietrzem, pod wpływem światła słonecznego produkuje wodór – bez żadnych kosztów. Taka koncepcja ma być punktem wyjścia do badań naukowych prowadzonych przez Toyota Motor Europe oraz holenderski instytut DIFFER.
Paliwowy gigant Shell przejmie największego europejskiego producenta domowych magazynów energii, a także twórcę największej europejskiej, prosumenckiej wirtualnej elektrowni.