Baterie z autobusów zmagazynują energię słoneczną
Baterie pochodzące z autobusów elektrycznych kursujących po Göteborgu otrzymają „drugie życie” i posłużą do magazynowania energii słonecznej...
Baterie pochodzące z autobusów elektrycznych kursujących po Göteborgu otrzymają „drugie życie” i posłużą do magazynowania energii słonecznej...
Kluczowe firmy w europejskiej energetyce – Shell, Siemens i TenneT – wezwały do uwzględnienia w kolejnych aukcjach dla morskiej energetyki wiatrowej warunku budowy instalacji pozwalających na zmagazynowania nadwyżek produkowanej energii...
Fiński koncern energetyczny Fortum informuje o inwestycji w największy bateryjny magazyn energii w krajach skandynawskich. O ile podobne instalacje wykorzystywane są z reguły przy farmach wiatrowych i fotowoltaicznych, ten magazyn energii zostanie postawiony przy elektrowni wodnej.
Według doniesień koreańskich mediów, zarząd LG Chem podjął decyzję o dokonaniu inwestycji o równowartości ok. 579 mln dolarów (651,3 mld wonów) w celu zwiększenia zdolności produkcyjnych koncernu w Polsce – informuje Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych.
Autorzy narodowej strategii energetycznej zebranej w ramach „Polityki energetycznej Polski do 2040 r.” zauważają potrzebę wspierania technologii bateryjnego magazynowania energii, która może być komponentem budowania bezpieczeństwa i elastyczności krajowej energetyki.
Koreański LG Chem, który już uruchomił w fabryce pod Wrocławiem pierwsze linie, na których produkuje baterie do samochodów elektrycznych, zapowiada uruchumienie kolejnych...
Przy należącej do Energi Wytwarzanie farmie wiatrowej Bystra k. Pruszcza Gdańskiego rozpoczyna się budowa największego w Polsce bateryjnego magazynu energii. Jak informuje spółka, instalacja będzie elementem prototypowego systemu poprawiającego bezpieczeństwo pracy sieci elektroenergetycznych.
W tym tygodniu oficjalnie oddano do użytku największy system magazynowania energii dla budynku komercyjnego w Europie, wykorzystujący zarówno nowe baterie, jak i pochodzące z rynku wtórnego...
Stanowy regulator rynku energetycznego w Kalifornii zatwierdził plan zakładający postawienie kilku bateryjnych magazynów energii – w tym dwóch największych na świecie – które przejmą zadania wyłączanych elektrowni gazowych...
Berlin najwyraźniej dostrzegł, jak dużo może stracić gospodarka Niemiec bez zaangażowania się w budowę przemysłu bateryjnego. Wczoraj przedstawiciel niemieckiego rządu ogłosił w tym zakresie wyjątkowo ambitny cel.
Brytyjczycy stają się globalnym liderem w budowie magazynów energii. Uruchomienie magazynów energii, które obecnie są w fazie przygotowań, sprawi, że ta technologia stanie się istotnym elementem systemu energetycznego – umożliwiając dalszą ekspansję OZE w brytyjskim miksie energii.
Owocem współpracy francuskiego producenta baterii Saft i lidera rosyjskiego rynku fotowoltaicznego, firmy Hevel Solar, będzie budowa pierwszych w Rosji bateryjnych magazynów energii. W przyszłości te urządzenia mają stać się integralną częścią systemów fotowoltaicznych, które intensywnie uruchamia rosyjska firma.
PSPA otwiera dyskusję na temat rozwoju elektromobilności i problemu zintegrowania pojazdów elektrycznych z sieciami elektroenergetycznymi. Najnowszy raport Stowarzyszenia systematyzuje wiedzę o założeniach koncepcji Vehicle-to-Grid i konfrontuje ją z obecnymi rozwiązaniami, wdrożonymi w wybranych państwach Europy.
Energetyczny biznes Tesli ma nadal relatywnie mały udział w ogólnym wyniku finansowym Tesli, jednak w tym obszarze amerykańska firma systematycznie zwiększa przychody.
Ministerstwo Energii przedstawiło propozycje regulacji, które będą podstawą dla powstającego w kraju rynku magazynów energii. Proponowane zapisy precyzują m.in. zasady przyłączania do sieci i wydawania koncesji, ale resort energii nie uwzględnił w nich mechanizmów wsparcia dla inwestorów.