Axpo przejmie kontrolę nad największą baterią w Skandynawii
Działająca cna polskim rynku energetycznym grupa Axpo przejmie kontrolę w zakresie świadczenia usług regulacyjnych z największego bateryjnego magazynu energii w Skandynawii...
Działająca cna polskim rynku energetycznym grupa Axpo przejmie kontrolę w zakresie świadczenia usług regulacyjnych z największego bateryjnego magazynu energii w Skandynawii...
Z rządu płyną pierwsze sygnały o możliwości uruchomienia dotacji na urządzenia pozwalające zgromadzić nadwyżki energii produkowanej choćby przez domową instalację fotowoltaiczną.
W Wielkiej Brytanii powstaje największy na świecie magazyn gromadzący energię w skroplonym powietrzu w technologii tzw. Liquid Air Energy Storage (LAES). Instalacja ma umożliwić gromadzenie energii w dłuższych okresach w ilości znacznie przekraczającej możliwości obecnie największego na świecie bateryjnego magazynu.
Producent bateryjnych magazynów energii Fluence zapowiedział wdrożenie na rynek nowej generacji tego rodzaju urządzeń, chwaląc się, że już pozyskał na nie zamówienia liczone w setkach megawatów.
Niemieccy prosumenci eksploatują coraz większą liczbę domowych magazynów energii zasilanych energią z fotowoltaiki...
Europejski Bank Inwestycyjny przyznał kolejny kredyt na budowę w naszym kraju linii do produkcji baterii litowo-jonowych i ich komponentów.
Francuski deweloper Neoen ma już na koncie budowę największego na świecie bateryjnego magazynu energii. Teraz uruchomi największą baterię w Skandynawii.
Obie firmy znalazły się w konsorcjum, które w ramach unijnego programu Horyzont 2020 zbuduje we Francji instalację do produkcji tzw. zielonego wodoru, następnie sprawdzając możliwości wykorzystania go do produkcji energii elektrycznej za pomocą turbiny gazowej.
Northvolt, firma założona przez byłego dyrektora Tesli, ma ambicje, aby stać się jednym z największych na świecie dostawców baterii do samochodów elektrycznych. Teraz zaprezentowała własny stacjonarny magazyn energii...
Duńskie firmy łączą siły, aby uruchomić wielkoskalową produkcję wodoru pozyskiwanego w procesie elektrolizy z wykorzystaniem nadwyżek energii produkowanej przez farmy wiatrowe...
Grupa Lotos uruchamia projekt badawczo-rozwojowy dotyczący elektrolizerów i ich zastosowania na rynku energii. Przy jego realizacji współpracować będzie z Polskimi Sieciami Elektroenergetycznymi.
Portugalski rząd robi kolejny krok w kierunku budowy niskoemisyjnego systemu energetycznego. Lizbona przyjęła strategię, której celem jest produkcja wodoru wytwarzanego z nadwyżek odnawialnej energii elektrycznej.
Ogromny zastrzyk finansowania od Europejskiego Banku Inwestycyjnego ma wesprzeć budowę unijnego przemysłu baterii do samchodów elektrycznych i stacjonarnych magazynów energii...
W Arabii Saudyjskiej ma powstać ogromna fabryka baterii wykonanych w technologii, która do tej pory nie znalazła szerszego zastosowania. Ta inwestycja może jednak wpłynąć na zmianę tego stanu rzeczy.
Siemens Gamesa zdobył zamówienie na budowę hybrydowego systemu składającego się z elektrowni wiatrowych i bateryjnego magazynu energii, który ma zwiększyć bezpieczeństwo energetyczne na wyspie Mindoro na Filipinach.