Nowa bateria termiczna o dużej pojemności do zastosowań z PV
Nowa bateria termiczna o dużej pojemności ma mieć zdolność magazynowania nawet ośmiokrotnie większej ilości energii niż zbiorniki konwencjonalne. Wpływają na to dwa istotne czynniki.
Nowa bateria termiczna o dużej pojemności ma mieć zdolność magazynowania nawet ośmiokrotnie większej ilości energii niż zbiorniki konwencjonalne. Wpływają na to dwa istotne czynniki.
Niemcy to największy rynek domowych magazynów energii na świecie, a inwestycje w domowe baterie stale na nim przyspieszają. W pierwszej połowie 2023 r. niemieccy prosumenci zainstalowali więcej baterii niż w całym 2022 r. Okazuje się, że najbardziej korzystają na tym dostawcy z Chin.
Wiodący niemiecki producent baterii litowo-jonowych wprowadza do sprzedaży nowy system magazynowania energii oparty na technologii niklowo-manganowo-kobaltowej (NMC).
Komisja Europejska zatwierdziła włoski program pomocy państwa dotyczący magazynowania energii elektrycznej. Włosi zamierzają wspierać budowę i eksploatację scentralizowanego systemu magazynowania energii.
Szwedzki start-up zabezpieczył kilkadziesiąt milionów złotych na produkcję ogniw w technologii, która do tej pory nie zyskała większej popularności w przemyśle bateryjnym.
Rok 2023 na rynku energetyki prosumenckiej stał pod znakiem mrożenia cen energii dla gospodarstw domowych, ale także taniejących instalacji fotowoltaicznych i rosnącej sprzedaży magazynów energii. O zmianach zachodzących na polskim rynku prosumenckim w rozmowie z portalem Gramwzielone...
W jednej z niemieckich elektrowni zamontowane zostały pierwsze moduły baterii litowo-jonowych, które złożą się na magazyn energii o pojemności 84 MWh. To jeden z dwóch etapów potężnej inwestycji RWE.
W tym miesiącu odbyła się ceremonia wręczenia nagród „Energy Transition Changers” w ramach 28. Konferencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu (COP28)...
W Dolnej Saksonii powstanie największy bateryjny magazyn energii w Europie. Niemieckie władze wprowadziły ostatnio nowe preferencje, aby zachęcić do realizacji takich inwestycji.
W jednej z miejscowości w Małopolsce do sieci niskiego napięcia został przyłączony magazyn energii, aby lepiej zarządzać nadwyżkami energii wprowadzanej do tej sieci przez prosumentów. Do budowy magazynu wykorzystano baterie stosowane wcześniej w autobusach elektrycznych.
Francuska grupa EDF Renewables zbuduje swój pierwszy magazyn energii w naszym kraju. Projekt ma zabezpieczone przychody dzięki udziałowi w rynku mocy.
Kehua wniosła swój wkład w pierwszy w Chinach standard dotyczący oceny i zatwierdzania projektów ochrony przeciwpożarowej w systemach magazynowania energii.
Impact Clean Power Technology zawarł umowy finansowania na około 300 mln zł. Pozyskane środki przeznaczy na projekty w obszarze elektromobilności.
Otwarcie nowej linii biznesowej obejmującej magazyny energii planuje Axpo Polska. Grupa, do której należy polska spółka, zdobywała dotąd doświadczenie w technologii wielkoskalowego magazynowania energii w Szwajcarii i Szwecji.
Tauron uruchomił magazyn energii z bateriami wykorzystywanymi wcześniej w autobusie elektrycznym. Spółka podkreśla, że jest to pierwsza w Polsce tego rodzaju inwestycja bateryjna.