Więcej mocy w magazynach energii Kstar w 2024 roku
Kstar New Energy, jako globalny gracz na rynku magazynów energii, inwerterów, ładowarek elektrycznych i UPSów istniejący od 30 lat, dostarcza rozwiązania energetyczne klientom na kilkudziesięciu rynkach na świecie. Na ten sukces składa się ponad 550 patentów, 4600 pracowników, w tym aż 630 ekspertów we własnym dziale R&D. Dlatego wszystkie produkty są efektywnie modernizowane i wyprzedzają konkurencję. Co nas czeka w 2024 roku?
Kstar jest pewien rozwiązań które oferuje, m.in. ze względu na możliwość kontroli jakości od produkcji do produktu, na każdym etapie – to właśnie w fabrykach CATL-Kstar powstają nowoczesne ogniwa, które następnie w fabrykach Kstar łączone są w moduły instalowane w rozwiązaniach z zakresu magazynowania energii Kstar.
Istnieje wiele czynników, dzięki którym rynek magazynów energii stale się rozwija. Jest to m.in. niepewność odnośnie przyszłych cen energii, systemu rozliczania, lecz także zwiększona dostępność rozwiązań z zakresu magazynowania energii. Obecnie stosowana technologia LFP nie dość że jest bezpieczna i stabilna, to także wydajna. Kstar korzystający z celi akumulatorowych LFP światowego potentata z zakresu ogniw litowo-jonowych CATL podaje żywotność na poziomie 10 tys. cykli, przy czym gwarancja na wydajność opiewa na 10 lat lub 4 tys. cykli w przypadku rozwiązań dla biznesu.
Efektywny magazyn energii od Kstar – kolejna odsłona
Odpowiadając na rosnące zapotrzebowanie dla magazynów energii dla małego i średniego biznesu, Kstar w połowie 2024 r. zaprezentuje na rynku nowe rozwiązanie. Będzie to kontynuacja dobrze odebranego na rynku systemu magazynowania energii opartego na falowniku KAC50DP współpracującego z szafą akumulatorową BC100DE. Zestaw oferuje 50 kW mocy oraz 100 kWh pojemności. Nowością będzie system oparty na falowniku hybrydowym KAC120D współpracujący z szafą akumulatorową BC, która w zależności od konfiguracji oferuje pojemność od 197 do 233 kWh. Nowy system jeszcze bardziej ułatwi skalowanie i projektowanie instalacji.
Optymalizacja techniczna to siła Kstar
Komercyjne systemy magazynowania energii Kstar sprawdzają się m.in. we współpracy ze średnimi instalacjami fotowoltaicznymi, skutecznie zwiększając konsumpcję własną przedsiębiorstwa, ograniczając moc szczytową – umownie podnosząc moc przyłączeniową, ale także zapewniając niezawodne źródło zasilania rezerwowego wszędzie tam, gdzie wymagane jest bezprzerwowe zasilanie obwodów krytycznych w celu utrzymania procesów technologicznych – w przemyśle oraz rolnictwie. Możliwość kompensacji mocy biernej w trakcie rozładowywania oraz ładowania akumulatorów tylko zwiększa atrakcyjność rozwiązania.
Całość systemu zamknięta jest w hermetycznej obudowie, którą steruje dedykowany EMS współpracujący z zestawem modułów akumulatorowych i falownikiem hybrydowym. Dzięki zastosowaniu specjalnego systemu HVAC mamy pewność, że akumulatory pracują zawsze w optymalnej temperaturze, a cała szafa – choć dokładnie opomiarowana i wyposażona w podwójny system przeciwpożarowy – może być instalowana na zewnątrz i pracować w temperaturach od -30 do +50 st. C.
Systemy oparte na falownikach KAC – są bardzo proste w instalacji, a projektowanie rozwiązań jest intuicyjne. Montaż całego urządzenia jest możliwy tylko w trzy godziny. Podzespoły są w ciągłej produkcji, dzięki czemu otrzymujemy produkt dostępny z magazynu, przez co planowanie inwestycji, ofertowanie i projektowanie jest ułatwione. System daje się w łatwy sposób skalować, a w razie potrzeb związanych z wydzieleniem obwodów rezerwowych projektowaną instalację wystarczy wyposażyć w jedną z szaf STS, które zawierają transformator izolacyjny oraz automatykę umożliwiającą przełączenie na zasilanie rezerwowe w czasie 20 ms. Dodatkową funkcjonalnością szaf STS jest możliwość współpracy z generatorem diesla, dzięki któremu dłuższe przerwy w dostawie energii nie stanowią problemu.
Gdzie szukać Kstar w Polsce?
W październiku 2023 r. miało miejsce uroczyste otwarcie nowej siedziby Kstar w Krakowie, co jest znaczącym krokiem w kierunku rozwoju relacji partnerskich w całym regionie Europy Centralnej i Wschodniej.
Zobacz, kto był z nami podczas tego wydarzenia.
Kolejne firmy zapraszamy do kontaktu i budowania relacji, mail: robert.lasa@kstar.com.
foto: Marcin Sobczyk / Adam Psica oraz materiały własne Kstar.
Kstar – materiał sponsorowany