SolarEdge rozszerza ofertę produktową o magazyny energii
Izraelski producent inwerterów i rozwiązań dla inteligentnego zarządzania energią ogłosił rozszerzenie swojej oferty produktowej o nowy falownik SolarEdge Energy Hub z funkcją zasilania awaryjnego oraz stacjonarny akumulator SolarEdge Energy Bank. Obydwa produkty są częścią serii nowych rozwiązań od SolarEdge o nazwie SolarEdge Home.
SolarEdge wprowadza na rynek rozwiązania mające stanowić uzupełnienie systemu inteligentnego zarządzania energią, który w kolejnych latach będzie mieć coraz większe znaczenie. To magazyn SolarEdge Energy Bank i falownik Energy Hub.
Magazyn SolarEdge Energy Bank gromadząca prąd stały ma osiągać sprawność na poziomie 94,5 proc. dla transportu energii w obie strony. Jak czytamy w komunikacie prasowym, SolarEdge Energy Bank o pojemności nominalnej 10 kWh ma zapewnić użytkownikowi 9,7 kWh zasilania awaryjnego oraz oferować możliwość podłączenia urządzenia z maksymalnie ośmioma dodatkowymi akumulatorami, zapewniając w przybliżeniu 87 kWh zasilania awaryjnego.
Wśród głównych zalet swojej baterii SolarEdge wymienia pełną kompatybilność z większością swoich falowników, bezprzewodową komunikację i pełny monitoring systemu za pomocą jednej aplikacji.
SolarEdge Energy Bank ma wymiary 790 x 1179 x 250 mm i waży 121 kg. Może być zamontowany zarówno na posadzce w garażu jak i powieszony na ścianie. Temperaturowy zakres pracy baterii producent został określony na -10 do +50 st. C. Bateria może pracować również na dworze.
SolarEdge Energy Hub to z kolei falownik wyposażony w funkcje zasilania awaryjnego. Trójfazowe inwertery mają być dostępne w przedziale mocy od 7,6 do 11,4 kW a ten o najwyższej mocy może zaoferować nawet 10,3 kW mocy rezerwowej. Jednofazowe inwertery SolarEdge Energy Hub są dostępne w przedziale mocy 3 kW do 7,6 kW. Izraelska firma zapewnia, że SolarEdge Energy Hub będzie mógł być przewymiarowany nawet o 200 proc. po stronie DC.
Na ten moment najnowsze produkty od SolarEdge mają być dostępne na terenie Ameryki Północnej. Izraelski producent w komunikacie prasowym nie podał informacji, kiedy można spodziewać się premiery nowych urządzeń w Europie.
Niewątpliwie postęp w zakresie rozwoju technologii magazynowania energii umożliwiło izraelskiemu koncernowi przejęcie w 2018 roku firmy Kokam, która specjalizowała się w szerokiej gamie rozwiązań z zakresu akumulatorów litowo-jonowych. Na tamten czas firma posiadała ponad 60 patentów związanych z technologią magazynowania energii. Synergia dwóch przedsiębiorstw miała mieć na celu wzmocnienie pozycji SolarEdge na rynku magazynowania energii.
W 2018 roku SolarEdge objął 75 proc. udziałów firmy Kokam za kwotę 88 mln USD. Już wtedy izraelski producent zapowiedział, że ma zamiar z biegiem czasu nabyć pozostałe, pozostające w obrocie akcje Kokam, które były wówczas notowane na koreańskiej giełdzie.
Radosław Błoński
redakcja@gramwzielone.pl
© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.