Tauron wybrał wykonawcę farmy wiatrowej Wicko
Po problemach z wyłonieniem wykonawcy farmy wiatrowej Wicko o mocy 40 MW Tauronowi udało się w końcu {więcej}przeprowadzić przetarg w tej sprawie.
Po problemach z wyłonieniem wykonawcy farmy wiatrowej Wicko o mocy 40 MW Tauronowi udało się w końcu {więcej}przeprowadzić przetarg w tej sprawie.
http://www.cire.pl/item,62809,1.html?utm_source=newsletter&utm_campaign=newsletter&utm_medium=link
Urząd Regulacji Energetyki podał dane na temat {więcej}wzrostu mocy odnawialnych źródeł energii w pierwszych trzech miesiącach tego roku. Tradycyjnie największy przyrost w tym zakresie odnotowała energetyka wiatowa.
Ministerstwo infrastruktury ma problem z interpretacją przepisów w zakresie {więcej}wydawania pozwoleń na budowę morskich farm wiatrowych – informuje „Rzeczpospolita”.
Iberdrola i Gamesa podały wyniki finansowe za I kwartal br.
GDF Suez Energia Polska uruchomił dwie farmy wiatrowe w woj. zachodniopomorskim – Jarogniew-Mołtowo i Wartkowo, których {więcej}potencjał to w sumie 51,5 MW.
Deweloper z Półwyspu Iberyjskiego uruchomił swoją pierwszą farmę wiatrową w Polsce. {więcej}
Jakie dokumenty musi zebrać inwestor, który chce wybudować farmę wiatrową w polskiej strefie ekonomicznej Morza Bałtyckiego? {więcej}
W woj. pomorskim RWE za około 60 mln euro buduje farmę wiatrową, której moc {więcej}ma wynieść 39 MW.
70 mln euro – to wartość polsko-niemieckiej inwestycji w {więcej}stoczni „Gryfia”. W nowej fabryce będą produkowane elementy dla morskich elektrowni wiatrowych. Umowa z władzami miasta i województwa już jest. Teraz inwestorzy, w tym Agencja Rozwoju Przemysłu, finalizują konkretne ustalenia.
Będzie to możliwe dzięki wydaniu przez UOKiK {więcej}zgody na utworzenie przez oba podmioty spółki, która zajmie się budową farmy wiatrowej.
GE dostarczy 38 turbin wiatrowych dla czterech polskich inwestycji wiatrowych realizowanych w {więcej}północnej części kraju.
Działający m.in. w Polsce, niemiecki deweloper farm wiatrowych inwestuje w Rumunii.
Zdaniem przedstawiciela PIGEO Polska nie ma szans, by w najbliższym czasie stworzyć technologie w zakresie offshorowych instalacji. Przypomina, że pierwsza farma tego typu powstała w Danii już w 1991 roku (o mocy 4,95 MW).
Prawnicy reprezentujący dewelopera planującego budowę farmy wiatrowej w jednej z gmin w województwie {więcej}wielkopolskim skierowali do niej wezwanie do zapłaty na kwotę 182 mln zł.