Kraje bałtyckie chcą więcej wiatraków na morzu. Są daty kolejnych aukcji
Litwa i Estonia wyznaczyły na Bałtyku obszary do zagospodarowania pod morskie farmy wiatrowe. Znane są daty i warunki najbliższych aukcji.
Litwa i Estonia wyznaczyły na Bałtyku obszary do zagospodarowania pod morskie farmy wiatrowe. Znane są daty i warunki najbliższych aukcji.
Największa europejska farma wiatrowa na lądzie ma kłopoty. Inwestorzy przyjęli zbyt optymistyczne założenia finansowe. Umowa na sprzedaż energii, która miała zapewnić wieloletnią stabilność finansową inwestycji, teraz okazuje się dużym problemem.
Equinor i Polenergia osiągają kolejne kamienie milowe w drodze do realizacji morskiej farmy wiatrowej Bałtyk I. To najbardziej zaawansowany projekt rozwoju drugiej fazy offshore, przygotowywany do aukcji w 2025 r...
Ten rok stoi pod znakiem dużego wzrostu produkcji energii z elektrowni fotowoltaicznych w Polsce. W ubiegłym miesiącu polska fotowoltaika zanotowała jednak wyraźny spadek generacji względem wcześniejszego miesiąca. Nie oznacza to jednak, że w październiku w naszym kraju obniżyła się produkcja energii odnawialnej...
To jest pierwszy tego typu hybrydowy projekt OZE w skali globalnej. Łączy dwie technologie produkcji energii ze źródeł odnawialnych z akwakulturą. Pływająca morska elektrownia wiatrowa powstała w strefie demonstracyjnej w pobliżu chińskiej wyspy Nanri.
Pod koniec października na farmie wiatrowej w Niemczech uszkodziła się lądowa turbina wiatrowa. To był drugi taki incydent w zeszłym miesiącu.
Działając w imieniu Energy Group B.V. z siedzibą w Amsterdamie („Energy Group”) oraz MG Green Energy sp. z o.o. z siedzibą w Jędrzejowie („MGGE”), chcielibyśmy zaprosić Państwa do zapoznania się z naszą propozycją udziału w pionierskim, wielkoskalowym i największym na świecie projekcie wodorowym...
Duński koncern energetyczny Orsted wycofuje się z budowy dwóch ogromnych morskich farm wiatrowych. To kolejna w tym roku informacja z sektora offshore wskazująca, że koszty takich inwestycji stają się zbyt wysokie, aby utrzymać akceptowalną rentowność bez odpowiedniego zwiększenia zabezpieczonych wcześniej przychodów.
W ramach projektu DecomBlades udało się odzyskać jeden z najtrudniejszych do recyklingu składników łopat turbin wiatrowych. Jego jakość ma pozwalać na ponowne wykorzystanie w produkcji tych komponentów farm wiatrowych.
Spółki PGE i Orsted podpisały ostatnią umowę dotyczącą dostaw kluczowych komponentów dla projektu Baltica 2 w jego części offshore. Zakontraktowani dotychczas dostawcy deklarują chęć współpracy z polskimi poddostawcami.
Internetowy potentat ma na koncie umowy na zakup zielonej energii z farm wiatrowych i fotowoltaicznych o mocach liczonych w dziesiątkach gigawatów. Teraz Google zawarł swoją pierwszą umowę na zakup energii odnawialnej w Polsce.
Siemens Gamesa potrzebuje szacowanych na kilkanaście miliardów euro gwarancji bankowych, aby kontynuować swoją działalność i realizować dostawy elektrowni wiatrowych. Pomóc mają niemiecki rząd, banki i główny akcjonariusz.
Polska Grupa Energetyczna chce sprawdzić możliwości wykorzystania energii wytwarzanej z morskich elektrowni wiatrowych do produkcji zielonego wodoru. Partnerem PGE w tym projekcie będą spółki należące do koncernu GE.
Podczas targów China Wind Power 2023 chiński producent ogłosił projekt swoich nowych modeli turbin wiatrowych do pracy na lądzie i na morzu. Turbina dla rynku offshore będzie absolutnym rekordem w branży.
Polenergia i Equinor, firmy wspólnie realizujące projekt morskich farm wiatrowych na polskim Bałtyku, podpisały umowy dotyczące kabli wewnętrznych i eksportowych dla inwestycji. Dostarczą je firmy z Norwegii, Dani i Grecji.