Axpo Polska odkupi prąd z farm wiatrowych
Odbiór energii z farm wiatrowych zlokalizowanych w Polsce jest przedmiotem umów PPA, które szwajcarska grupa energetyczna Axpo zawarła właśnie z DIF Capital Partners.
Odbiór energii z farm wiatrowych zlokalizowanych w Polsce jest przedmiotem umów PPA, które szwajcarska grupa energetyczna Axpo zawarła właśnie z DIF Capital Partners.
Norwegia po latach sporu osiągnęła porozumienie z lapońskimi pasterzami reniferów. W zeszłym tygodniu resort energii tego kraju ogłosił, że sporna, największa w Norwegii, farma wiatrowa może działać dalej.
Wyniki finansowe Grupy Ignitis za 2023 r. wskazują na rosnące znaczenie branży zielonej energii. Jak podaje firma, jej inwestycje w ubiegłym roku wzrosły o 79,6 proc. – do poziomu 937,1 mln euro. Były ukierunkowane głównie na nowe lądowe projekty wiatrowe...
BayWa uruchomiła hybrydową elektrownię OZE bazującą na elektrowni wiatrowej, instalacjach fotowoltaicznych oraz przepływowym magazynie energii.
Łopata elektrowni wiatrowej zatrzymała jednego z dronów typu Shahed, wykorzystywanych przez Rosjan do ataków w Ukrainie.
Grupa Orlen wybuduje farmę wiatrową na Opolszczyźnie. Będzie to pierwsza farma wiatrowa koncernu zlokalizowana w południowej Polsce.
Po raz drugi w tym roku PSE zarządził ograniczenie pracy odnawialnych źródeł energii. Wczoraj w południe redukcja polecona przez operatora krajowego systemu elektroenergetycznego sięgnęła aż 2,6 GW.
Jeden z chińskich producentów elektrowni wiatrowych ogłasza kolejne rekordy. W styczniu zaprezentował samodzielnie zaprojektowaną i wyprodukowaną łopatę lądowej turbiny wiatrowej o długości 131 metrów, uważaną za najdłuższą na świecie...
Hybrydowy projekt morski powstanie w ramach współpracy SolarDuck, Green Arrow Capital i New Developments. Moc planowanej morskiej farmy wiatrowo-solarnej ma przekroczyć 0,5 GW.
Polski Fundusz Rozwoju zbuduje terminal instalacyjny do obsługi budowy morskich farm wiatrowych. Inwestycja zostanie zrealizowana w Gdańsku i ma kosztować 500 mln zł.
EDF zapłaci wysoką grzywnę za naruszenie zasad rynku energii. Chodzi praktyki zawyżania prognoz produkcji energii w celu uzyskania wyższych rekompensat.
To miał być jeden z największych projektów wodorowych w Wielkiej Brytanii. Produkcję zielonego wodoru zasilanego energią z gigantycznej morskiej farmy wiatrowej planowały koncerny SSE Renewables i Equinor. Teraz ogłosiły rezygnację z tej inwestycji.
Zwolnienie z konieczności uzyskania pozwolenia na budowę – i w niektórych przypadkach z konieczności zgłoszenia – mają otrzymać magazyny energii o mniejszej pojemności, małe elektrownie wiatrowe oraz biogazownie, a także stacje ładowania samochodów elektrycznych...
Eksperymentalna elektrownia wiatrowa pływająca u wybrzeży Hiszpanii musiała zmierzyć się z ekstremalnymi warunkami pogodowymi. Autorzy projektu są zadowoleni z wytrzymałości i wydajności konstrukcji.
W Szczecinie ruszył projekt edukacyjny, którego celem jest powiększanie wiedzy uczniów na temat morskiej energetyki wiatrowej i szkolenie kadr dla sektora offshore. Program realizują wspólnie Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej (PSEW) i miasto Szczecin.