Oceny oddziaływania na środowisko projektów morskich farm wiatrowych – doświadczenia brytyjskie

{więcej}Polskie Towarzystwo Morskiej Energetyki Wiatrowej zaprasza na kolejne seminarium Akademii OFFSHORE pt. „Oceny oddziaływania na środowisko projektów morskich farm wiatrowych – doświadczenia brytyjskie”, które odbędzie się 28 listopada br. w Gdańsku.
W ramach seminarium przedstawione zostaną najnowsze doświadczenia w zakresie wykonywania oceny oddziaływania morskich farm wiatrowych na środowisko ze szczególnym uwzględnieniem doświadczeń Wielkiej Brytanii – światowego lidera w rozwoju morskiej energetyki wiatrowej.
W programie seminarium przewidziano wykłady Juliusza Gajewskiego – eksperta Instytutu Morskiego w Gdańsku, Jamiego McMahona z firmy RPS Energy oraz Radka Chanasa z Pegasus Group.
Akademia OFFSHORE jest projektem edukacyjno-informacyjnym Polskiego Towarzystwa Morskiej Energetyki Wiatrowej, rozwijanym przy współpracy z Patronem Merytorycznym – Instytutem Morskim w Gdańsku oraz partnerami branżowymi – wiodącymi firmami na rynku morskiej energetyki wiatrowej w Europie. Partnerami fazy pilotażowej Akademii OFFSHORE w 2012 były – Det Norske Veritas (DNV) i GL Garrad Hassan.
Misją Akademii OFFSHORE jest umożliwienie wszystkim zainteresowanym bezpośredniego dostępu do najnowszej wiedzy i najlepszej praktyki w zakresie planowania, projektowania, realizacji i eksploatacji morskich farm wiatrowych, a także przygotowania i organizacji produkcji oraz usług dla tego sektora gospodarki.
Seminaria są organizowane w cyklu dwumiesięcznym. Następne seminarium Akademii OFFSHORE odbędzie się w styczniu 2014 i będzie poświęcona zagadnieniom technologicznym oraz logistycznym związanym z morską energetyką wiatrową.
Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy na stronie www.ptmew.pl