
Magazyny energii coraz popularniejsze. Bez nich fotowoltaika w net-billingu straci sens
Ostatni czas to duże zmiany w polskiej energetyce – zwłaszcza prosumenckiej, która staje się coraz ważniejszym komponentem polskiego systemu energetycznego...
Ostatni czas to duże zmiany w polskiej energetyce – zwłaszcza prosumenckiej, która staje się coraz ważniejszym komponentem polskiego systemu energetycznego...
Grupa Budimex wyznaczyła sobie konkretne cele związane z produkcją energii z OZE, których realizacją zajmuje się należąca do grupy spółka BXF Energia. Wśród jej projektów jest duża farma fotowoltaiczna o mocy 60 MW.
Firma ze Szwajcarii specjalizuje się w integracji technologii fotowoltaicznej z uprawami szklarniowymi. Opracowała innowacyjne moduły fotowoltaiczne specjalnie do takich zastosowań.
Na początku 2025 r. całkowita moc elektrowni fotowoltaicznych w Niemczech przekroczyła 100 GW. Rok 2024 okazał się kolejnym rekordowym rokiem dla niemieckiej fotowoltaiki pod względem uruchomionych mocy.
Fama fotowoltaiczna w Dąbrowie Górniczej, której budowa ostatnio się zakończyła, ma moc 11,6 MW. Wytwarzana przez nią energia zasili działalność firmy należącej do japońskiego koncernu produkującego części samochodowe.
Ogromną farmę fotowoltaiczną połączoną z akumulatorowym magazynem energii elektrycznej zamierza postawić arabska spółka Masdar. Wiadomo, kto dostarczy baterie do gigantycznej inwestycji.
Ostatnie zmiany w ustawie o odnawialnych źródłach energii wprowadziły modyfikację zasad rozliczeń prosumentów objętych net-billingiem. W swoich systemach rozliczeniowych powinni je uwzględnić sprzedawcy energii. Rozpoczęcie naliczania depozytu prosumenckiego z zastosowaniem współczynnika korekcyjnego potwierdził nam E...
GoodWe, jeden z najbardziej popularnych producentów falowników hybrydowych i magazynów energii, zaprasza na Targi ENEX 2025 – największe wydarzenie OZE w Polsce, które odbędzie się w dniach 18-19 lutego w Kielcach...
W dniach 14-16 stycznia 2025 na terenie obiektów Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie odbyły się największe targi OZE w Polsce – Solar Energy Expo 2025. W tegorocznej edycji wzięło udział 315 wystawców, a targi odwiedziło ponad 20 000 gości z 35 krajów...
Co może zrobić prosument, gdy jego instalacja fotowoltaiczna przestaje prawidłowo działać, a firma, która zainstalowała fotowoltaikę, już nie istnieje? To niestety scenariusz, z którym ma do czynienia wielu prosumentów. O radę w tym zakresie zapytaliśmy eksperta.
Zastosowanie solarnej farby w autach elektrycznych ma dostarczyć energię umożliwiającą przejechanie w optymalnych warunkach nawet 20 tys. km rocznie.
Japoński start-up PXP Corporation pozyskał finansowanie na rozwój projektu prowadzącego do budowy fabryki elastycznych modułów chalkopirytowych. Wśród inwestorów są m.in. fundusze związane z Toyotą i Mitsubishi.
W dobie rosnącej popularności energii odnawialnej małe panele fotowoltaiczne zyskują coraz większe uznanie w nietypowych i niestandardowych projektach. To praktyczne rozwiązanie dla osób poszukujących ekologicznych, oszczędnych i wszechstronnych źródeł energii...
Ceny paneli i falowników fotowoltaicznych w grudniu 2024 r. generalnie spadły – podobnie jak w całym zeszłym roku. W kluczowym segmencie modułów pojawiła się jednak pewna stabilizacja.
Podczas gdy giganci z sektora fotowoltaicznego ogłaszają nowe rekordy wydajności dla swoich ogniw fotowoltaicznych TOPCon, Aiko Solar wyraźnie zmierza w kierunku zwiększania sprawności swoich ogniw i modułów na bazie technologii ABC.