Przełom w produkcji paneli PV?
Amerykanie pracują nad nową technologią, która może znacząco obniżyć koszt i czas {więcej}produkcji paneli fotowoltaicznych.
Amerykanie pracują nad nową technologią, która może znacząco obniżyć koszt i czas {więcej}produkcji paneli fotowoltaicznych.
Aż 300 tys. kolektorów słonecznych rocznie będzie wytwarzała w Sosnowcu, w obrębie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, spółka {więcej}WATT. Powstaje tam jedna z największych w Europie hal produkcyjnych.
Już niedługo studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego będą korzystać z wody ogrzewanej za pomocą słońca. Jest to efekt współpracy władz {więcej}olsztyńskiej uczelni i lokalnej spółki ciepłowniczej.
Sprawdź, jakie warunki dla instalacji solarnej są w twoim regionie. {więcej}
Włosi uruchomią w tym roku farmę słoneczną wielkości 120 boisk piłkarskich. {więcej}
Energia słoneczna staje się w naszym kraju coraz popularniejsza – jednak głównie za sprawą kolektorów. Tymczasem panele produkujące energię elektryczną to w dalszym ciągu rzadkość. Pionierem w wykorzystaniu tych drugich jest {więcej}bydgoska Frosta.
European Photovoltaic Industry Association szacuje, że za 10 lat słońce będzie źródłem energii elektrycznej dla ponad {więcej}1 mld ludzi. Spełnienie tej prognozy będzie doskonałą wiadomością dla globalnej gospodarki – nie wspominając o korzyściach dla naszej planety.
Czy na Saharze powstanie elektrownia słoneczna wielkości Szwajcarii? To bardzo prawdopodobne. Niemcy chcą wydać na jej budowę 400 {więcej}mld euro.
Rząd w Delhi zaaprobował narodowy program rozwoju energetyki solarnej. Dzięki niemu, za 10 lat potencjał indyjskich farm słonecznych ma być równy mocy 20 elektrowni jądrowych. {więcej}
Producenci energii słonecznej we Francji , dzięki systemowi taryf gwarantowanych, sprzedają ją po najwyższych cenach na świecie. Niedługo to się jednak zmieni.
W Niemczech co chwilę słychać o spektakularnych pomysłach związanych z energią słoneczną. Autorem jednego z nich jest młody niemiecki arystokrata i miliarder. {więcej}
Jak produkować energię, która będzie tania i przyjazną środowisku? Japończycy odpowiedzi szukają w kosmosie.
Za naszą południową granicą powstanie elektrownia słoneczna wielkości 80 boisk piłkarskich.