Niemiecka branża obawia się podatku od domowej produkcji energii z PV
http://www.rechargenews.com/solar/europe_africa/article1355187.ece
http://www.rechargenews.com/solar/europe_africa/article1355187.ece
{więcej}Japonia jest drugim – po Niemczech – krajem na świecie, który będzie oferować swoim obywatelom dotacje na zakup systemów magazynujących energię produkowaną przez domowe instalacje fotowoltaiczne.
{więcej}W tym roku rząd Arabii Saudyjskiej ma ogłosić aukcje dla inwestorów zamierzających wybudować na terenie tego kraju farmy fotowoltaiczne. Do podziału będzie ok. 700-1000 MW mocy, a to dopiero początek ambitnych planów Saudyjczyków w zakresie rozwoju energetyki słonecznej.
{więcej}Jak wynika z badania przeprowadzonego przez EuPD Research już 2/3 firm w Niemczech oferujących montaż instalacji fotowoltaicznych deklaruje, że sprzedaje również lub w tym roku rozpocznie sprzedaż systemów magazynowania energii.
{więcej}Szwajcaria wprowadza zmiany w prawie, które umożliwią jej obywatelom produkcję energii na własne potrzeby. Ponadto, szwajcarski rząd zaoferuje jednorazowe dotacje do inwestycji w domowe instalacje fotowoltaiczne.
http://www.pv-magazine.com/news/details/beitrag/uk-town-may-scrap-solar-farm-planning-permission_100014499/
{więcej}Grecki rząd ogłosił, że wezwie producentów energii na farmach fotowoltaicznych do oddania znaczącej części swoich przychodów za 2013 r. w celu podreperowania budżetu greckiego regulatora energetycznego. Ograniczy też wartość dopłat do PV – także dla istniejących już instalacji.
{więcej}Bosch, który w ubiegłym roku podjął decyzję z wycofania się z produkcji ogniw i paneli fotowoltaicznych przynoszącej niemieckiemu koncernowi miliardowe straty, przekazuje nowym właścicielom należące do siebie aktywa.
{więcej}Rozpoczęła się realizacja pierwszej fazy olbrzymiego projektu elektrowni fotowoltaicznej w Chinach, w prowincji Gansu, o łącznej mocy 1,1 GW, której głównym inwestorem i wykonawcą jest Singyes Solar Technologies Holdings, producent paneli PV i deweloper.
{więcej}Grodno – spółka działająca do tej pory w branży artykułów elektrycznych i oświetleniowych wchodzi na polski rynek fotowoltaiczny.
{więcej}Dzięki wysokim stawkom taryf gwarantowanych dla właścicieli instalacji fotowoltaicznych w Japonii, w ubiegłym roku kraj ten był najważniejszym po Chinach punktem na globalnej mapie PV. W tym roku stawki FiT zostaną obniżone, ale w porównaniu do innych krajów w dalszym ciągu będą relatywnie wysokie.
{więcej}Informacje o nowym potencjale, o który w ubiegłym roku powiększył się globalny rynek fotowoltaiczny, podało Europejskie Stowarzyszenie Przemysłu Fotowoltaicznego (European Photovoltaic Industry Association – EPIA).
{więcej}Jeszcze do niedawna największy producent paneli fotowoltaicznych na świecie, który w 2012 r. stanął przed widmem bankructwa, poprawia swoją kondycję i zapowiada zwiększenie produkcji paneli PV.
{więcej}PowerOne – amerykański potentat w produkcji inwerterów fotowoltaicznych zapowiedział, że skupi się na konfiguracji swoich inwerterów z technologią magazynowania energii, określając ją jako następny krok w rozwoju rynku fotowoltaicznego.
{więcej}Terminy są zawsze bardzo pilne, ale co jeśli celem inwestora było zainstalowanie 56 MW instalacji fotowotaicznej w zaledwie 60 dni? W dodatku w systemie trackerów jedno-osiowych?