
Hiszpania wprowadza „podatek od słońca”
Hiszpański rząd systematycznie zniechęca swoich obywateli do produkcji energii ze źródeł odnawialnych...
Hiszpański rząd systematycznie zniechęca swoich obywateli do produkcji energii ze źródeł odnawialnych...
Władze Tajwanu prowadzą śledztwo w sprawie kilku producentów mających pośredniczyć w omijaniu karnych ceł na chińskie moduły fotowoltaiczne, które wprowadziła Unia Europejska.
W tym roku Chiny wyprzedzą Niemców i staną się globalnym liderem w zakresie zainstalowanego potencjału systemów fotowoltaicznych. Władze tego kraju nie spoczywają jednak na laurach i wyznaczają nowy cel w zakresie potencjału PV na rok 2020.
PGE Polska Grupa Energetyczna oddała do użytku pierwszą elektrownię fotowoltaiczną. Instalacja o mocy 0,6 MW zlokalizowana jest na południu Polski, na Górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim...
Tajwański producent Neo Solar Power (NSP) poinformował o wyprodukowaniu krystalicznego ogniwa fotowoltaicznego o sprawności 21,1%. To jeden z lepszych wyników w branży.
IHS Technology przedstawił najbardziej optymistyczną prognozę, spośród dotychczasowych prognoz firm konsultingowych zajmujących się monitoringiem globalnego rynku PV, dotyczącą nowego potencjału instalacji fotowoltaicznych, który powstanie w 2015 r.
Polski Prąd tylko w sierpniu i wrześniu 2015 roku pozyskał zlecenia na instalację paneli fotowoltaicznych na łączną sumę 5 mln zł. W całym roku spółka spodziewa się zawarcia umów na całkowitą moc zainstalowaną do 3 MW. Największym popytem cieszą się mikrogeneracje o mocy 30-40 kW...
Niemiecki potentat poinformował, że zamknie swoją spółkę Bosch Solar CISTech GmbH, która zajmowała się produkcją modułów fotowoltaicznych w cienkowarstwowej technologii CIS. To kolejny etap wycofywania się Boscha z sektora fotowoltaicznego.
Gubernator amerykańskiego Stanu Nowy Jork Andrew Cuomo nie chce zostawać w tyle za swoim odpowiednikiem z Kalifornii – Jerrym Brownem, który w ubiegłym tygodniu podpisał forsowaną przez siebie ustawę, zgodnie z którą udział energii odnawialnej w kalifornijskim miksie energetycznym wzrośnie do 50% do roku 2030.
9 października br. Grodno SA, jeden z czołowych dystrybutorów artykułów elektrotechnicznych i oświetleniowych, zadebiutował na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Debiutowi nie towarzyszyła emisja akcji...
Firma Projekt Solartechnik, lider sprzedaży na polskim rynku fotowoltaicznym, oraz spółka S&M Solar Development poszukują projektów o mocy do 1 MWp na każdym etapie realizacji. Grupa planuje zainwestować w zakup projektów na terenie całego kraju.
Wywodząca się z Izraela firma poinformowała o opracowaniu technologii, która umożliwi znaczące zmniejszenie ilości elementów potrzebnych do budowy inwertera, a co za tym idzie zmniejszy jego rozmiary i wagę – zachowując jednocześnie wysoką sprawność przetwarzania prądu na poziomie ponad 99%.
Niemieckie władze ogłosiły trzecią tegoroczną aukcję, w której o wsparcie w postaci stałej ceny za energię będą mogli ubiegać się inwestorzy zamierzający wybudować farmy fotowltaiczne.
Australijskie władze zdecydowały o zakończeniu śledztwa mającego wykazać zasadność wprowadzenia ceł antydumpingowych na chińskie moduły fotowoltaiczne.
Przedstawiciele głównych grup politycznych w europarlamencie opowiedzieli się za wycofaniem restrykcji w imporcie chińskich ogniw i modułów fotowoltaicznych. Opinia Parlamentu Europejskiego przybliża zakończenie ceł na import paneli „made in China”, co może nastąpić już w grudniu br.