
ML System zbuduje farmę fotowoltaiczną za ponad 60 mln zł
ML System zdobył kontrakt na wykonanie farmy fotowoltaicznej o mocy niemal 45 MW. Wartość umowy przekracza 60 mln zł.
ML System zdobył kontrakt na wykonanie farmy fotowoltaicznej o mocy niemal 45 MW. Wartość umowy przekracza 60 mln zł.
Dane za ubiegły rok potwierdzają, że globalne inwestycje w fotowoltaikę rosną w niesamowitym tempie. Nasz kraj – mimo że w zeszłym roku utrzymał inwestycje w PV na wysokim poziomie – wypadł z pierwszej dziesiątki największych rynków fotowoltaicznych na świecie.
Chiński producent ogniw i modułów fotowoltaicznych Aiko Solar to czołówka globalnego przemysłu PV pod względem osiąganej sprawności modułów. Firma kolejny raz podniosła sprawność modułów wdrożonych już do masowej produkcji.
W lubuskiej gminie Przewóz planowane są inwestycje fotowoltaiczne o mocy, która plasowałaby je w polskiej czołówce. Od miesięcy jeden z deweloperów próbuje przekonać lokalną społeczność do swojego pomysłu, wskazując korzyści z zainstalowania paneli na ich terenie. Mieszkańcy jednak ostro sprzeciwiają się tym planom...
W dzisiejszych czasach coraz więcej osób poszukuje alternatywnych źródeł energii, które nie tylko przyczyniają się do ochrony środowiska, ale także pozwalają na obniżenie kosztów rachunków za prąd. Jednym z najnowszych i najbardziej innowacyjnych rozwiązań w tej dziedzinie jest fotowoltaika na balkon...
Wyłączenia elektrowni fotowoltaicznych i wiatrowych stają się coraz większym problemem polskiego rynku OZE. Za ograniczenie ich pracy przysługuje co do zasady rekompensata. W praktyce inwestorzy nie zawsze mogą jednak liczyć na pokrycie strat wynikających z niewyprodukowanej i niesprzedanej energii.
Europejscy producenci falowników są nadal w lepszej kondycji niż producenci paneli. Ich moce produkcyjne mogą zaspokoić cały popyt na te urządzenia w Europie, co jest nierealne w przypadku modułów...
Prezydent Ukrainy zapowiedział ułatwienia dla osób inwestujących w fotowoltaikę. Planowane jest zniesienie ceł i VAT-u na urządzenia do produkcji i magazynowania energii oraz dopłaty dla prosumentów.
Swoje zainteresowanie rumuńskim rynkiem fotowoltaicznym polski deweloper ogłosił trzy lata temu. Od tego czasu sukcesywnie rozwija portfel projektów PV w tym kraju. Teraz R.Power poinformował o wyborze wykonawcy swoich pierwszych farm fotowoltaicznych w Rumunii.
Tongwei jako pierwsza firma z sektora PV na świecie, która znalazła się w rankingu Fortune Global 500, miała okazję podkreślić swoją silną pozycję przy okazji monachijskich targów Intersolar oraz organizując uroczystą kolację pod hasłem „Shine in Munich”.
Odnawialne źródła energii są głównym filarem transformacji energetycznej, a ich udział w całkowitej produkcji energii elektrycznej stale rośnie. Warto zwrócić uwagę, że wzrost ilości źródeł OZE w KSE (Krajowy System Elektroenergetyczny) niesie ze sobą nowe wyzwania...
Tauron podkreśla, że nawet 100 proc. energii do zasilania klimatyzacji w domach prosumentów może pochodzić latem z ich instalacji fotowoltaicznych.
Przed trwającymi w Monachium największymi targami sektora fotowoltaicznego Intersolar liderzy rynku pochwalili się najnowszymi osiągnięciami w rozwoju technologii PV. Informacje o rekordowej sprawności modułu fotowoltaicznego przekazał też największy producent na świecie.
Uruchomiona farma fotowoltaiczna o mocy przekraczającej 50 MW należy do norweskiego koncernu Equinor. To jego trzecia elektrownia PV w Polsce.
Nowy pływający tracker fotowoltaiczny nosi nazwę Flotus. Zaprojektował go hiszpański producent rozwiązań do fotowoltaiki.