ML System sporo zarobi na rynku amerykańskim. Jest zamówienie
Producent innowacyjnych rozwiązań fotowoltaicznych zintegrowanych z budownictwem (BIPV) podpisał duży kontrakt na dostawę nowoczesnych rozwiązań szkieł fotowoltaicznych dla prestiżowej inwestycji mieszkaniowej w Stanach Zjednoczonych.
ML System zawarł umowę dostawy produktów fotowoltaicznych dla projektu, który zakłada budowę nowoczesnego apartamentowca w stanie New Jersey. Łączna wartość umowy opiewa na 2,9 mln dolarów. To pierwszy tak znaczący kontrakt firmy w USA.
Polska firma dostarczy fotowoltaiczne rozwiązania fasadowe z wykorzystaniem powłok kwantowych, w tym transparentne fotowoltaiczne szyby zespolone Active Glass oraz fotowoltaiczne okładziny elewacyjne z najnowszej linii produktowej PhotonWall. Jak szacuje ML System, inwestycja pozwoli na produkcję 89 MWh energii rocznie.
Wykonanie inwestycji podzielone na dwa etapy: etap projektowania i etap realizacji. Dostawy mają być realizowane sukcesywnie, przy czym termin dostawy ustalono na maksymalnie 11 miesięcy od daty podpisania umowy.
W planach ekspansja na rynku amerykańskim
Jak podaje ML System, zawarcie umowy i wykonanie dostawy może mieć istotne znaczenie dla rozwinięcia sprzedaży produktów grupy w USA i potwierdzenia opłacalności zastosowania fotowoltaicznych produktów fasadowych BIPV na tym rynku.
Edyta Stanek, prezes ML System Inc., spółki z grupy ML System działającej na rynku amerykańskim, podkreśliła, że kontrakt ten jest wynikiem działań mających na celu wejście na perspektywiczny rynek USA, na którym technologie BIPV oferują szybki zwrot z inwestycji.
Przypomnijmy, że niedawno firma otrzymała od Urzędu Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych patent na wynalazek o nazwie „Sposób wytwarzania ogniw fotowoltaicznych μ-tandemowych i ogniwo μ-tandemowe wytwarzane tym sposobem”. To pierwszy patent uzyskany przez ML System w Stanach Zjednoczonych. Pisaliśmy o tym w artykule: Innowacje fotowoltaiczne ML System otrzymały patent w USA.
Innowacyjne rozwiązania fotowoltaiczne
ML System działa na Podkarpaciu, gdzie rozwija innowacyjne rozwiązania fotowoltaiczne zintegrowane z budownictwem (BIPV). O inwestycjach spółki pisaliśmy w artykule: Polska firma instaluje fotowoltaikę BIPV we Włoszech, W. Brytanii i Skandynawii.
Firma regularnie ogłasza objęcie ochroną patentową swoich rozwiązań fotowoltaicznych. Na swoje autorskie technologie spółka ma zatwierdzonych 17 patentów, a 9 kolejnych zgłoszeń patentowych czeka na rozpatrzenie.
Spółka notowana na GPW od 2018 r. w 2023 r. osiągnęła skonsolidowane przychody w wysokości 193,3 mln zł.
redakcja@gramwzielone.pl
© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.