Sharp świętuje 65 lat technologii fotowoltaicznej i 30 lat działalności na europejskim rynku
Sharp Energy Solutions Europe świętuje w tym roku dwie rocznice związane z działalnością w branży fotowoltaicznej: 30 lat w Europie i ponad 65 lat na świecie. Firma Sharp jest pionierem w obszarze rozwoju energii odnawialnych tak na skalę globalną, jak i europejską. Jednym z kluczowych powodów, dla których Sharp zdołał utrzymać się i rozwijać na burzliwym rynku energii słonecznej, charakteryzującym się wieloma bankructwami, jest jego pozycja jako dużej korporacji z dywersyfikowanym portfelem produktów, silną marką i obecnością na rynkach na całym świecie.
Rynek energii fotowoltaicznej miał w swojej historii wzloty i upadki, ale firma Sharp nie raz z powodzeniem dostosowała się do zmieniających się warunków, udowadniając tym samym siłę swojej innowacyjności. Właśnie dlatego Sharp jest firmą o najdłuższej historii sukcesów w branży fotowoltaicznej.
Przełomowe momenty na drodze do sukcesu
Można wymienić kilka przełomowych dla technologii solarnej momentów w historii firmy Sharp, odkąd rozpoczęła ona w 1959 r. prace nad ogniwami fotowoltaicznymi. Już w 1970 r. firma Sharp rozpoczęła produkcję ogniw fotowoltaicznych do użytku w przestrzeni kosmicznej, a w 1976 r. wprowadziła na rynek pierwsze kalkulatory kieszonkowe zasilane energią słoneczną. W tym samym roku pierwszy satelita Japonii, „Uma” został wyposażony w ogniwa fotowoltaiczne firmy Sharp.
W 2000 r. firma Sharp miała już ugruntowaną pozycję wiodącego na świecie producenta modułów fotowoltaicznych. W 2018 r. firma Sharp ustanowiła nowe standardy, wprowadzając moduł 48-ogniwowy o wydajności na poziomie 20 proc., a w 2020 r. wprowadziła moduły półogniwowe. W 2022 r. do asortymentu dodano dwustronne moduły fotowoltaiczne.
W 2024 r. firma Sharp zaprezentowała na targach Intersolar Europe przełomowe technologie kompozytowe. Należą do nich ogniwa słoneczne z potrójnym złączem o wydajności 32,65 proc., które zostały już z powodzeniem zastosowane w branży kosmicznej, a w styczniu 2024 r. zostały wykorzystane do zasilania misji księżycowej Japońskiej Agencji Kosmicznej (JAXA).
Sharp wyznacza także nowe standardy dzięki tandemowym krzemowym ogniwom fotowoltaicznym i ogniwom fotowoltaicznym z podwójnym złączem z wydajnością konwersji na poziomie 33,66 proc., zaprezentowanym w Europie po raz pierwszy. Te innowacyjne rozwiązania mogą mieć ogromny wpływ na przyszłość energetyki słonecznej.
Ruszyła kampania mająca na celu poszukiwanie pionierów z obszaru fotowoltaiki
Aby uczcić 30 rocznicę swojej działalności w branży energetyki słonecznej w Europie, firma Sharp Energy Solutions Europe rozpoczyna wyjątkową kampanię, poszukując pionierów z obszaru fotowoltaiki i systemów fotowoltaicznych z modułami słonecznymi marki Sharp. Celem kampanii jest odnalezienie najstarszych wciąż działających układów fotowoltaicznych i opowiedzenie ich historii. Właściciele tych systemów mogą wziąć udział w konkursie, przesyłając informacje i zdjęcia swoich systemów fotowoltaicznych na adres marketing.solar@sharp.eu. Te instalacje stanowią dowód jakości i trwałości modułów słonecznych firmy Sharp. Firma Sharp z niecierpliwością oczekuje na zgłoszenia, aby poznać fascynujące historii tych układów fotowoltaicznych.
Z dumą spoglądamy wstecz na trzydzieści lat nieustannych innowacji i nieprzerwanego wzrostu w Europie, pamiętając przy tym, że tak wiele było możliwe dzięki sprzyjającym rozwojowi fotowoltaiki ramom prawnym. Wprowadzenie ustawy o energii odnawialnej (EEG) w 2000 r. dało początek nowej erze energetyki fotowoltaicznej w Niemczech i Europie, umożliwiając nam realizację naszej wizji produkcji czystszej energii. W porozumieniu paryskim z 2015 r. podkreślono, że walka ze zmianą klimatu wymaga podjęcia pilnych działań na skalę globalną, co przełożyło się na wzrost zapotrzebowania na nasze zaawansowane rozwiązania energetyczne. Ponadto postęp technologiczny i obniżki cen w branży fotowoltaicznej w ciągu ostatnich kilku dziesięcioleci w decydujący sposób przyczyniły się do ugruntowania pozycji energii fotowoltaicznej jako prawdziwie konkurencyjnej alternatywy. Jesteśmy szczególnie dumni z naszych długotrwałych relacji partnerskich z klientami, które stanowią jeden z kamieni węgielnych naszego nieustannego rozwoju i sukcesu. Dzięki ich nieprzerwanemu wsparciu osiągnęliśmy wiodącą pozycje w europejskiej branży fotowoltaicznej i nieustannie dostarczamy przełomowych rozwiązań na potrzeby zrównoważonej przyszłości – powiedział Peter Thiele, prezes Sharp Energy Solutions Europe.
Więcej informacji:
www.sharp.pl/energia-sloneczna
www.sharp.pl/moduly-pv
LinkedIn
YouTube
Facebook
Instagram
O Sharp Energy Solutions
Sharp to jeden z największych producentów modułów fotowoltaicznych na świecie. Promuje wykorzystanie technologii fotowoltaicznych od 65 lat. W ofercie firmy znajdują się moduły zapewniające przyjazną środowisku produkcję energii. Do dziś firma Sharp dostarczyła na całym świecie ponad 50 milionów modułów fotowoltaicznych. Oferta Sharp obejmuje wydajne moduły fotowoltaiczne przeznaczone do instalacji na budynkach mieszkalnych i komercyjnych, a także w systemach niezależnych. Współpracując z partnerami z zaawansowanych sektorów technologicznych obejmujących przemysł lotniczy, astronautyczny i elektromobilny, Sharp bez przerwy potwierdza swoją innowacyjność, oferując nowe zastosowania systemów fotowoltaicznych. Sharp pozostaje aktywny jako producent, dostawca i konstruktor uczestniczący w przedsięwzięciach biznesowych na całym świecie, współpracując z partnerami z branży PV. Sharp zabiega i otrzymuje prawo do uczestnictwa w projektach na różnych etapach, a także oferuje partnerom bezpośredni dostęp do zasobów produkcyjnych i opcji finansowania.
Sharp – materiał sponsorowany