REKLAMA
 
REKLAMA

Nowy falownik hybrydowy chińskiego producenta

Nowy falownik hybrydowy chińskiego producenta
Fot. Deye

Chiński producent m.in. falowników zapowiada rozpoczęcie sprzedaży nowej serii urządzeń hybrydowych przeznaczonych do współpracy z bateriami niskonapięciowymi.

Seria falowników marki Deye – SUN-14/15/16/18/20K-SG05LP3-EU-SM2 – obejmuje trójfazowe falowniki hybrydowe o mocy wyjściowej w zakresie 14-20 kW. Urządzenia zostały zaprojektowane do współpracy z niskonapięciowymi (40-60 V) bateriami różnego typu: litowo-jonowymi lub kwasowo-ołowiowymi.

Nowa seria falowników hybrydowych Deye jest przeznaczona szczególnie do współpracy z systemami fotowoltaicznymi o większej mocy. Do urządzenia o mocy 14 kW można maksymalnie podłączyć system fotowoltaiczny o mocy 21 kW. Z kolei falownik najmocniejszy, o nominalnej mocy wyjściowej 20 kW, obsłuży fotowoltaikę o maksymalnej mocy 30 kW.

REKLAMA

Parametry falowników

Niezależnie od modelu maksymalne napięcie wejściowe wynosi 800 V, a minimalne napięcie, przy którym falownik rozpoczyna pracę, to 160 V.

Nowy inwerter hybrydowy oferuje dwa punkty śledzenia mocy maksymalnej (MPPT), przy zakresie na pojedynczym stringu wynoszącym 160-650 V. Sprawność (europejską) falowników określono na 97 proc.

Wymiary urządzenia wynoszą 466 x 750 x 266 mm, a jego masa to 38 kg. Może pracować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Maksymalny temperaturowy zakres pracy wynosi od -40 do +60 st. C. Falownik ma stopień ochrony IP65.

Producent oferuje 5 lub 10 lat gwarancji na urządzenie, a okres ten zgodnie z kartą katalogową urządzenia ma być uzależniony od lokalizacji, w której inwerter został zainstalowany.
.

REKLAMA

.

Seria do mniejszych projektów

SUN-3/4/5/6/8/10/12K-SG05LP3-EU-SM2 to tożsama seria falowników hybrydowych Deye o mniejszej mocy wyjściowej - od 3 do 12 kW (3, 4, 5, 6, 8, 10 i 12 kW). Przeznaczona jest do współpracy z tymi samymi typami baterii niskonapięciowych (40-60 V). W przypadku mniejszych urządzeń do falownika o mocy 3 kW możemy podłączyć system fotowoltaiczny o mocy maks. 4,5 kW. Z kolei najmocniejszy falownik z omawianej serii, o mocy 12 kW, może współpracować z instalacją o mocy szczytowej 18 kW.

Warto dodać, że omówione serie nie są jedynymi nowościami chińskiego producenta. W nowościach pojawiły się również falowniki hybrydowe 1-fazowe współpracujące z niskonapięciowymi bateriami.

Radosław Błoński

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

REKLAMA
Komentarze

Brakuje serii falowników balkonowych 0,5-1 kW dla akku 24 – 48 V.

Te deye są całkiem przyzwoite, chociaż ciągle są za drogie. Miałem okazję to rozkręcać, i żałuje że nie mają dużej konkurencji. Tam naprawdę nie ma niczego co powodowało by aż tak wielką różnice w cenie pomiędzy hybrydowym a zwykłym inwerterem.

Świetny chiński sprzęt.! Inwertery Deye dostępne hurtowni fotowoltaicznej 7sun w Czeladzi, najlepsze ceny i dostępność.

Miejmy nadzieję, że na końcu nie okaże się, że na plytkach drukowanych są jakieś specjalizowane układy scalone, których nie da się kupić w Europie, przez co naprawa jest droga/niemożliwa.

Tak.Wszystko ładnie wygląda.
A zadzwońcie na serwis deya o poradę to się dowiecie jak wygląda.
Żeby sprzedać i radźcie sobie sami

Są też tańsze niż Deye falowniki niskonapięciowe np. Felicity. Dobre wykonanie, jeszcze lepsza aplikacja FSolar i stosunkowo niedrogie baterie 5,12 kWh z żelem samogaszącym.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Wywiady