Famur kupi energię z farm fotowoltaicznych

Famur kupi energię z farm fotowoltaicznych
Projekt Solartechnik

Projekt Solartechnik zapewni energię elektryczną firmie Famur działającej w sektorach wydobywczym oraz energetyki wiatrowej. Energię wyprodukują farmy fotowoltaiczne.

Projekt Solartechnik to jedna z najstarszych firm na polskim rynku fotowoltaicznym, na którym działa od 2012 roku. Przygotowuje, projektuje, buduje, uruchamia i serwisuje projekty OZE. Specjalizuje się w elektrowniach fotowoltaicznych, energetyce przemysłowej i farmach wiatrowych. Aktualnie Projekt Solartechnik posiada portfel projektów na różnym etapie rozwoju w kraju i z za granicą o łącznej mocy ok. 5 GW.

W strukturach grupy Projekt Solartechnik funkcjonuje spółka PST Trade zajmująca się obrotem energią, a także oferująca możliwość zakupu gotowych projektów PV oraz zielonej energii w formule umów c/PPA.

REKLAMA

PST Trade od 1 lipca do końca przyszłego roku dostarczać będzie Famurowi energię elektryczną pochodzącą z farm fotowoltaicznych należących do Projekt Solartechnik. Kontrakt przewiduje także pokrycie 100% wolumenu dostarczanej energii gwarancjami pochodzenia. Zakupiona od PST Trade energia elektryczna pokryje całe zapotrzebowania na energię generowane przez Famur.

Tomasz Bodetko, wiceprezes PST Trade, informuje, że jest to pierwsza umowa tej spółki na dostarczanie energii elektrycznej zawarta z firmą z Grupy Grenevia, ale nie ostatnia.

REKLAMA

Misją PST Trade jest wykorzystanie potencjału zielonej energii w Grupie oraz OZE zewnętrznych do zaoferowania zielonej energii dla klientów biznesowych w różnych modelach cenowych i dla różnych okresów kontraktowych. Jako jedni z nielicznych na rynku, dajemy klientowi możliwość posiadania elektrowni PV i bycia autoproducentem energii, co wpisuje się w aktualne trendy ESG – mówi Tomasz Bodetko.

Projekt Solartechnik – podobnie jak Famur – jest częścią Grupy Grenevia, która integruje działalność czterech segmentów biznesowych: odnawialnych źródeł energii (Projekt Solartechnik), systemów bateryjnych dla elektromobilności i magazynów energii (Impact Clean Power Technology), nowoczesnych urządzeń z obszaru automatyki dla przemysłu oraz rozwiązań dla sektora dystrybucji energii (Elgór+Hansen), oraz technologii i produktów dla sektora wydobywczego i energetyki wiatrowej (Famur).

Tomasz Jakubowski, wiceprezes Famur, podkreśla, że umowa z PST Trade wpisuje się w strategię zrównoważonego rozwoju grupy Grenevia, w ramach której zobowiązała się ona, że do końca tego roku 35% energii w całej grupie będzie pochodzić ze źródeł odnawialnych.

Przed rokiem Famur ogłosił projekt budowy i produkcji polskiej elektrowni wiatrowej. Więcej na ten temat w artykule: Polski wiatrak w dwa lata?

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.