Falowniki Kehua na farmie agrofotowoltaicznej w Polsce
Kehua dostarczyła falowniki fotowoltaiczne dla systemu agrofotowoltaicznego o mocy niemal 10 MW firmy Promet-Plast, która jest pierwszym w Polsce producentem artykułów medycznych o zerowej emisji dwutlenku węgla.
System energetyczny zbudowany przy fabryce firmy Promet-Plast nie tylko generuje energię słoneczną, ale także integruje energetykę wiatrową, produkcję wodoru i magazynowanie energii w bateriach litowych, zapewniając Promet-Plast 100-proc. wskaźnik wykorzystania odnawialnych źródeł energii.
Projekt agrofotowoltaiczny zasilany falownikami Kehua stanowi ważną część prawdziwie zielonej fabryki, dodając kamień milowy do lokalnych praktyk zrównoważonego rozwoju w sektorze C&I.
Informacje o projekcie agrofotowoltaicznym
– Moc farmy agrofotowoltaicznej: 10 MW
– Falowniki fotowoltaiczne : 83 jednostki SPI125K-B i SPI100K-B z technologią średniego napięcia 20 kV
– Lokalizacja: Gaj Oławski
– Cel inwestycji: Produkcja energii na potrzeby fabryki Promet-Plast
Promet-Plast o projekcie Kehua:
Szacuje się, że projekt będzie generować 8,8 GWh energii elektrycznej rocznie dzięki optymalnej efektywności falowników Kehua SPI100K-125K-B sięgającej 98,8 proc., co znacznie obniża koszty energii elektrycznej dla firmy Promet-Plast.
Generalnie, im więcej ścieżek komunikacyjnych posiada falownik, tym bardziej precyzyjnie można monitorować system, co pomaga maksymalizować wydajność systemu i wykorzystanie energii słonecznej. Większa liczba ścieżek monitorowania oznacza jednak również bardziej złożoną sieć komunikacyjną i sprzęt systemowy. W przypadku tego projektu PV o mocy 10 MW z ponad 80 falownikami PV, konieczne jest przyjęcie silniejszych protokołów komunikacyjnych, aby zapewnić efektywną transmisję i przetwarzanie ogromnych ilości danych. To stawia wysokie wymagania w zakresie umiejętności technicznych i jakości produktów dostawców falowników.
Falowniki serii SPI100-125K-B Kehua obsługują do 9 MPPT i 18 stringów, z doskonałą zdolnością rozbudowy stringów PV. To w dużej mierze zapewnia uniknięcie strat energii słonecznej spowodowanych niespójnym ukierunkowaniem stringów PV. Ponadto inteligentna skrzynka komunikacyjna umożliwia właścicielom wygodne monitorowanie i zarządzanie systemem PV, zapewniając łatwą kontrolę każdego falownika, co znacznie poprawia wydajność całego systemu PV.
W rezultacie, użycie falowników Kehua w projektach PV nie tylko rozwiązuje problemy komunikacyjne, ale także maksymalizuje wykorzystanie energii słonecznej, spełniając jednocześnie techniczne i jakościowe standardy projektu.
Niezawodność rozwiązań fotowoltaicznych Kehua znajduje również odzwierciedlenie w wielu strategiach ochrony. Konkretne mechanizmy ochrony przyjęte przez falowniki Kehua obejmują ochronę przed temperaturą, przepięciami, zwarciami AC, zapewniając poziom ochrony IP66, co skutecznie gwarantuje bezpieczeństwo i stabilność systemu PV. Zapewnia to płynną integrację systemu agrofotowoltaicznego Promet-Plast i tworzy korzystne warunki do jego efektywnego zarządzania.
Uruchomienie tego projektu potwierdza silne zaangażowanie Kehua w promowanie najnowocześniejszych rozwiązań energetycznych od ponad 35 lat. W przyszłości Kehua będzie kontynuować wdrażanie koncepcji „Twórcy Zrównoważonej Wartości” i przyczyniać się do zielonego rozwoju większej liczby przedsiębiorstw, podmiotów użyteczności publicznej i gospodarstw domowych na całym świecie.
Kehua – materiał sponsorowany